آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان و آموزش اسکرچ مقدماتی

assignmentزبانهای برنامه نویسی - کودکان و نوجوانان access_time720 دقیقه

اسکرچ نام یک زبان برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان است که به وسیله‌ی آن کودکان و نوجوانان می توانند بدون حتی یک خط کد نوشتن!! و تنها به صورت پازلی برنامه ها، بازی ها ، انیمیشن ها و داستان های تعاملی مورد نظر خود را بسازند. ترجمه‌ی این زبان برنامه نویسی در 27 بهمن 1397 به زبان فارسی توسط آکادمی ایران اسکرچ تکمیل و بازبینی شده است و کودکان و نوجوانان ایرانی می توانند با گذراندن آموزش های لازم، به راحتی یک نرم افزار، بازی و یا یک انیمیشن و داستان تعاملی را طراحی نمایند. کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۶ ساله مخاطبین اصلی زبان برنامه نویسی اسکرچ هستند.

هزینه دوره

190,000 تومان


نماد اعتماد الکترونیکی

توضیحات تکمیلی دوره

دانشمندان علوم رایانه بیان می کنند که بچه های قرن 21 اگر برنامه نویسی بلد نباشند بی سواد هستند.
برنامه نویسی به این معنی است که بچه بتوانند ایده‌ها، برنامه ها، بازی ها و انیمیشن های مورد نظر خودشان را تولید کنند و صرفا مصرف کننده‌ی فناوری نباشند. 
این کلاس ها توسط آکادمی ایران اسکرچ برگزار می شود که با همکاری دانشگاه MIT ترجمه ی زبان اسکرچ به فارسی را تکمیل و بازبینی نموده اند.
به این ترتیب بچه ها بدون هیچ پیش نیازی به راحتی می‌توانند با زبان فارسی برنامه نویسی را یاد بگیرند.

اسکرچ توسط دانشمندان دانشگاه MIT طراحی شده است و در سال ۲۰۰۷ به صورت کاملا رایگان به دنیا عرضه شد. دانشمندان برای طراحی اسکرچ از بازی لگو الگو گرفته اند به‌طوری‌که در این زبان کدها به صورت آماده عرضه شده اند و برنامه نویس برای ساخت پروژه‌ی خود نیازی به نوشتن و یا حفظ کردن کدها را ندارد.

کودکان و نوجوانان با گذراندن دوره های آموزشی  آکادمی ایران اسکرچ  قادر خواهند بود در زمان استفاده از گوشی، تبلت و یا لپ تاپ به جای بازی، برای خود بازی بسازند. به علاوه با افزایش قدرت تحلیل، نوجوانان می توانند در حل مسائل درسی از جمله ریاضی و علوم موفق تر باشند و از دانش برنامه نویسی در یادگیری دروس مختلف بهره ببرند و در نهایت بتوانند ربات ها را برنامه نویسی کنند.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه

هزینه دوره

190,000 تومان


نماد اعتماد الکترونیکی
درباره آموزشگاه
آکادمی ایران اسکرچ آکادمی ایران اسکرچ

آدرس: تهران، تهران، تهران – خیابان فدائیان اسلام– کوچه وطن پرست .پلاک 17.طبقه 2 - iranscratch.ir

تلفن: 021 - 36802044