آموزش اسکرچ مقدماتی (برنامه نویسی کودک و نوجوان ) مدرس: دریاشیرمحمد جوزانی

assignmentنرم افزارها و برنامه نویسی - آزاد (عمومی) access_time18 ساعت و 0 دقیقه remove_red_eye5 ثبت نام

در حال حاضر این دوره برنامه کلاسی ندارد.

«جهت رزرو دوره به پشتیبانی پیام بدهید»
ثبت نام با 50 درصد تخفیف
فعال از 28 فروردین تا 28 اردیبهشت
ظرفیت باقیمانده : 12 نفر
ثبت نام در دوره بدون تخفیف
فعال تا پایان برگزاری دوره
ظرفیت باقیمانده : 10 نفر

توضیحات تکمیلی دوره

بازی سازی بجای بازی کردن برنامه نویسی با استفاده از اسکرچ یک روش ایده آل برای پرورش خلاقیت و مهارت های حل مسئله می باشد. به علاوه استفاده از آن به پرورش مهارت های کار با ابزارهای فناوری اطلاعات کمک می¬کند. هنگامی که کودکان با ابزارهای برنامه نویسی مانند Scratch کار کرده و اقدام به ساخت پروژه ¬ها و برنامه های چند رسانه ای مورد علاقه خود می کنند به طور ضمنی و تدریجی روش صحیح تفکر منطقی را فرا می ¬گیرند. این امر با استفاده از مفاهیم متداول و رایجی که در زبان های برنامه نویسی وجود دارد اتفاق می ¬افتد.

در حقیقت کودکان و نوجوانان 7تا ۱۶ ساله مخاطبین اصلی این زبان هستند اما این زبان تنها مختص کودکان نیست بلکه تمامی بزرگسالان، والدین و مربیانی که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی هستند نیز می توانند با یادگیری اسکرچ برنامه نویسی را شروع کنند . این زبان برای آن دسته از افرادی که با هیچ یک از زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند و تمایل دارند که مفاهیم برنامه نویسی را یاد بگیرند نیز مفید می باشد.

به علاوه کودکان ۵ تا ۷ ساله نیز می توانند ازاسکرچ جونیور  استفاده کنند .

اسکرچ جی آر یک نسخه‌ی ساده شده از اسکرچ است که کودکان با استفاده از قطعه کدهایی که به صورت نمادین هستند و هیچ گونه عبارت نوشتاری ندارند، علاوه بر این‌که مفاهیم برنامه نویسی را یاد می گیرند، بازی ها و داستان های مورد نظر خود را می سازند.

کودکان و نوجوانان با گذراندن دوره های آموزشی آموزشگاه کلیک اسما  قادر خواهند بود در زمان استفاده از گوشی، تبلت و یا لپ تاپ به جای بازی، برای خود بازی بسازند. به علاوه با افزایش قدرت تحلیل، نوجوانان می توانند در حل مسائل درسی از جمله ریاضی و علوم موفق تر باشند و از دانش برنامه نویسی در یادگیری دروس مختلف بهره ببرند و در نهایت بتوانند ربات ها را برنامه نویسی کنند.

همه‌ی افراد می توانند به راحتی با یادگیری این زبان برنامه نویسی، برنامه ها، بازی ها، انیمیشن ها و داستان های تعاملی و ایده های خود را برنامه نویسی کنند و بسازند.

در آینده ایی نزدیک این زبان به علت سهولت در آموزش و یادگیری جایگزین مناسبی برای بسیاری از زبان های برنامه نویسی خواهد شد. به گونه ای که افراد با آموزش این زبان از کودکی علاوه بر اینکه مهارت حل و تحلیل مساله و قدرت تمرکز پیدا می کنند یک مهارت کاربردی را نیز یاد می گیرند که باعث افزایش خلاقیت و رشد ذهنی آنان می گردد.

ارسال دیدگاه

نظرات

سامان صالحی date_range سه شنبه 25 آذر 1399 - 02:14

سلام اگه شما لطف کنید منو عضو کنید ممنون اما منو ثبت نام نمیکنه

سامان صالحی date_range سه شنبه 25 آذر 1399 - 02:19

سلام