آموزش آنلاین نرم افزار Etabs

assignmentمهندسی عمران و معماری - آزاد (عمومی) access_time2 ساعت و 30 دقیقه

در صورتی که قبلا در این دوره ثبت نام کرده اید، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
ثبت نام در دوره بدون تخفیف
فعال تا پایان برگزاری دوره
ظرفیت باقیمانده : 15 نفر

توضیحات تکمیلی دوره

برنامه ETABS ابزار پیشرفته و کاملی برای مدلسازی و طراحی قاب های ساختمانی به صورت یکپارچه است . این نرم افزار به طور خاص برای تحلیل و طراحی ساختمان ها تهیه شده است. با استفاده از این نرم افزار مدلسازی ساختمان ها بسیار راحت و سریع انجام می شود. برنامه ETABS تمام اجزای ساختمان را می شناسد و عناصر ساختمان را با نام تیر،ستون،بادبند،کف سازه ای و دیوار برشی شناسایی می کند. مدلسازی سریع ساختمان های منظم و غیرمنظم و تحلیل استاتیکی و دینامیکی و تحلیل غیرخطی استاتیکی و طراحی سازه های فولانی و بتنی از جمله توانایی های اصلی نرم افزار محسوب می شود.

 

 اهداف دوره

هدف نهایی از این دوره آنلاین  این است که کارآموزان و مخاطبین در پایان دوره بتواند نیاز خود به طراحی با این نرم افزار را بر طرف کنند. 

 

 مدت دوره

         40 ساعت 

 

 برنامه کلاسی دوره

یکشنبه ها ساعت 18:30 الی 21

شروع: 8 دیماه 98

 

  پیشنیاز دوره

گذراندن دروس دانشگاهی مربوط به رشته عمران (دانشجویان ترم 7 به بالا)

 

  مخاطبین دوره

* شرکت در این دوره برای عموم به شرط داشتن پیشنیازهای مربوط به دوره، آزاد است.

دانشجویان رشته مهندسی معماری و عمران، ، کلیه فارغ التحصیلان عمران و معماری، کارشناسان ارشد گرایش های سازه و زلزله، مهندسین ناظر، مهندسان شاغل در دفاتر فنی مهندسی، کارمندان شهرداری ها و ارگانهای وابسته

 

  سرفصل آموزشي دوره

- معرفی نرم افزار و کاربرد آن

- نحوه ترسیم المان های خطی و سطحی و آشنایی با کاربرد هریک از آن ها

- تحلیل استاتیکی معادل

- نحوه خروجی گرفتن از برنامه و تهیه دفترچه محاسبات

- کنترل دریفت

- طراحی سازه های بتن آرمه مطابق ACI318

- کنترل روابط و ضوابط مبحث نهم مقررات ملی

- تهیه نقشه های سازه

- نکات خاص اجرایی و دیتایل های مرتبط

- تحلیل و طراحی سازه های فولادی برمبنای آیین نامه AISC

- تحلیل و طراحی قاب های خمشی فولادی

 

 توانایی های فراگیران در پایان دوره

- توانایی استخراج و بررسی نقشه های معماری و کار با طرفیات محاسباتی 

- توانایی انجام پروژه های فولادی و بتنی متعارف و آماده سازی مقاطع طراحی شده برای تهیه نقشه های اجرائی به همراه تهیه دفترچه محاسبات

 

  گواهینامه پایان دوره

ارائه گواهینامه معتبر و قابل ترجمه 

 

 آینده شغلی

امروزه با حجم زیاد پذیرش دانشجو در تمام گرایش های دانشگاهی و همچنین مهندسی عمران فارغ التحصیلان این رشته می دانند که تنها با داشتن مدرک دانشگاهی مهندسی عمران دیگر نمی توانند جایگاه ویژه خود را در بازارکار به شدت رقابتی جامعه امروز به دست آورند. دیگر لازمه شما به عنوان یک مهندس عمران علاقه شما به طراحی و ساخت سازه و داشتن نمرات عالی در فیزیک و ریاضی نیست. دنیایی که هر لحظه در حال پیشرفت و تحول است به مهندسین به روز و جویای علم و حتی داشتن قابلیت های گسترده نیازمند است. مهندسین که بتوانند از تکنولوژی و نرم افزار های روز دنیا در زمینه عمران بهره جویند. نرم افزارهای مدرنی که به عنوان بازوی قدرتمند مهندسین عمل می کنند. یک مهندس عمران علاوه بر دانستن مهارت های کامپیوتر مانند اکسل، Arc GIS باید ده ها نرم افزار تخصصی در زمینه های گوناگون شغلی خود را بیاموزد تا بتواند از رقیبان خود پیشی بگیرید.

از قرن هجدم که مهندسی عمران وارد دنیا مهندسی و سازه گردید تا به امروزه نرم افزارهای زیادی تولید شده اند. از بهترین و پرکاربردترین آنها می توان به نرم افزارهای زیر اشاره نمود:

نرم افزار Safe: طراحی کف بتنی post-tension و سیستم‌های بنیادی بر عهده این نرم افزار است.

نرم افزار SAP: این نرم افزار را می توان در مدت زمان کوتاهی فراگرفت. در طراحی سازه امکانات فراوانی به طراح می دهد و طرح های آماده زیادی در برنامه وجود دارد.

ETABS: تحلیل و تجزیه و طراحی سازه های ساختمانی بر عهده این نرم افزار است تمام المان های یک ساختمان در این نرم افزار از پیش تعریف شده است.

 

 پیشنهاد وب سایت آنلاین آموزان به شما

اگر از آن دسته از آدمهایی هستید که هر کاری را خودتان باید تجربه کنید و یاد بگیرید باید بگوییم این بسیار خوب است اما شما همیشه عقب خواهید ماند! اگر ترجیح می دهید طراحی سازه های ساختمانی را خودتان با آموزش های پراکنده و حتی رایگان موجود در اینترنت یاد بگیرید و در حین کار تجربه کسب کنید علاوه بر زمان زیادی که از دست خواهید داد، اعتبار خود را با خراب کردن پروژه ها و موقعیت های شغلی خود نیز زیر سوال می برید. چرا که ما قبلا تمام این راه ها را رفته ایم و تمام اشتباهات و سعی و خطاهایی که شما قرار است انجام دهید را تجربه کرده ایم و شما را به گونه ای راهنمایی خواهیم کرد که بدون انجام هیچ یک از این اشتباهات، به گنجینه ای از تجارب و تکنیک های روز طراحی سازه های ساختمانی با نرم افزار ETABS دست پیدا کنید.

* اگر میخواهید در کار با نرم افزار ETABS به سطحی برسید که در محل کار و یا دانشگاه بصورت یک حرفه ای عمل کنید نه یک مبتدی با کلی اشتباه؛

* اگر میخواهید پیشرفت کنید اما حاضر به ریسک دوباره نیستید اما همیشه این تمایل به حرفه ای شدن در شما وجود دارد؛ 

پیشنهاد آنلاین آموزان به شما این است که با شرکت در این دوره آموزشی، این بار بهترین انتخاب خود را انجام دهید، تا یکبار برای همیشه پرونده ETABS را برای خود ببندید.

 

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه

نماد اعتماد الکترونیکی
لینک کوتاه دوره

درباره برگزار کننده
آموزشگاه مجازی گوتاک - GoTalk آموزشگاه مجازی گوتاک - GoTalk

آدرس: تهران، تهران،

تلفن: 0921-181-9367