دوره های آنلاین کالیبره کردن مانیتور و رنگ در نرم افزارهای گرافیک ویژه چاپ افست

assignmentزبانهای برنامه نویسی - آزاد (عمومی) access_time6 ساعت و 0 دقیقه

در صورتی که قبلا در این دوره ثبت نام کرده اید، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:
ثبت نام در دوره بدون تخفیف
فعال تا پایان برگزاری دوره
ظرفیت باقیمانده : 15 نفر

توضیحات تکمیلی دوره

تمام کسانی که در طراحی گرافیک چه آماتور و چه حرفه ای مشغول هستند می دانند بخش مهم و اعظم ضررده پروژه آنها ارسال سند درست و مطابق با اصول چاپ افست یعنی CMYK است. و عدم فراگیری دانش " کالیبره کردن" می تواند مدتهای درازی چالشی بوده و گریبان گیر طراحان بماند. ( این آموزش براساس کنسرسیوم و پرتکل iccMAX صنعت چاپ جهانی می باشد )

 

 

تمام کسانی که در طراحی گرافیک چه آماتور و چه حرفه ای مشغول هستند می دانند بخش مهم و اعظم ضررده پروژه آنها ارسال سند درست و مطابق با اصول چاپ افست یعنی CMYK است.

و عدم فراگیری دانش " کالیبره کردن" می تواند مدتهای درازی چالشی بوده و گریبان گیر طراحان بماند.

 

تاریخچه تدریس :

بنده از طراحان گرافیک هستم که از پایه شروع به تجربه اندوزی و تجربه کردن در طراحی و ارتباطش با چاپ و تبدیل رنگها به CMYK بودم و چندین سال در اینترنت و از دوستان فنی خودم در بخش تعمیرات پرینتر و دیگر استادان خودم در چاپ افست خیلی چیزها آموختم اما بازم من را راضی نکرد چون مقوله ارسال سند طراحی برای چاپ افست از رویت طرحتان در مانیتور شروع شده تا ست کردن color setting و profile setting جعبه رنگ  شما در نرم افزارهای گرافیک که همگی باید مطابق استادارد جهانی کنسرسیوم و پرتکل iccMAX صنعت چاپ باشد از اینرو من نقصها و ایرادات زیادی را در خروجی نهایی طراحی احساس میکردم و اینها بخاطر وجود تحریمها و آپدیت نشدن سیستمهای چاپ در ایران و عدم دسترسی به ایندکس کالر روز جهان و غیره است. اما بعد سالها وقت گذاشتن و مطالعه یک روش کلی برای ست کردن مانیتور و جعبه رنگ نرم افزارها پیدا کردم که مطابق با استاندارد iccMAX بوده و اگر با هرسیستم و هر ورژن از سیستمها و نرم افزارهای ادوب کار کنید کمترین خطاها را در چاپ افست به شما خواهد داد.

 

 

 

راه حل:

با فراگیری اصول درست " کالیبره کردن"  اول مانیتورهای طراحی و دوم " کالیبره کردن"  سند یا پروفایل رنگی خود نرم افزارهای ادوب چون فتوشاپ، ایلوستریتور و ایندیزاین می تواند  باعث ارسال درست سند تبدیل شده به  CMYK به چاپخانه باشد.

 

 

 

 

" کالیبره کردن " چیست :

از آنجا که رنگها در وسایل دیجیتال چون مانیتورها بصورت مد " RGB " بوده ولی از طرفی رنگها در چاپ بر روی کاغذ با مد " CMYK " است در این میان اختلاف رنگی میان آنها شکل می گیرد که با اساس استانداردهای بین المللی اعمال شده بر روی سند طراحی باعث ایجاد یکپارچه سازی رنگی شده و این اختلاف به حداقل خود رمی رسد و همان رنگ نوری که در مانیتور رویت میشود بسیار شبیه و نزدیک به آن بر روی کاغذ بصور رنگ جوهری چاپ می گردد.

 

 

 

 

به شما آموزش می دهیم که چگونه بدون هیچ دغدغه و نگرانی سندتان را به سند چاپ یعنی CMYK تبدیل کرده و به چاپخانه ارسال کنید و با عمل " کالیبره کردن " دیگر نگران اختلاف رنگ سند چاپی پایان چاپ، از طرح رویت  شده در مانیتورتان تا محصول چاپی، نباشید.

این چالش همیشگی است و همیشه و همه جا و در همه حال همراه طراحان گرافیک بوده و خواهد بود و این مشکل جزء جدایی ناپذیر از پروسه طراحی است و بنابراین استفاده از این دوره برای همه طراحان گرافیک توصیه می گردد

 

 

 

 

 

مدت زمان دوره :

یک هفته

 

زمان برگزاری کلاس آنلاین:

یکشنبه . سه شنبه . پنج شنبه

 

مدرس :

حامد پیرایش نیا. کارشناس گرافیک

 

منبع آموزسی:

اینترنت ، تجربه کاربری و مجموعه مقالات کنسرسیوم و پرتکل iccMAX صنعت چاپ جهانی

 

هدف از برگزاری دوره (مزیت دوره) :

به شما آموزش می دهیم که چگونه بدون هیچ دغدغه و نگرانی سندتان را به سند چاپ یعنی CMYK تبدیل کرده و به چاپخانه ارسال کنید و با عمل " کالیبره کردن " دیگر نگران اختلاف رنگ سند چاپی پایان چاپ، از طرح رویت شده در مانیتورتان تا محصول چاپی، نباشید.این چالش همیشگی است و همیشه و همه جا و در همه حال همراه طراحان گرافیک بوده و خواهد بود و این مشکل جزء جدایی ناپذیر از پروسه طراحی است از این استفاده از این دوره برای همه طراحان گرافیک توصیه می گردد

 

دوره مناسب چه افرادی است :

از این دوره برای همه طراحان گرافیک، هنرجویان ، طراحان بسته بندی و کلیه کسانی که به نحوی با چاپ افست و پایه رنگهای CMYK درگیر هستند توصیه می شود.

 

بازار کار این دوره چیست:

یکی از اجزاء جدایی ناپذیر در طراحی گرافیک است که نه تنها در دیزاین که در طراحی ویژه بازار و صنعت، در بخش محصول و بسته بندی و تبلیغات چاپ کاغذی، یادگیری و تجربه آن از الزامات طراحی و چاپ است.

 

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه

نماد اعتماد الکترونیکی
لینک کوتاه دوره

درباره مدرس
حامد پیرایش نیا
حامد پیرایش نیا

حامد پیرایش نیا کارشناس ارتباط تصویری/ دانشگاه سراسری دانشکده پردیس سمنان. مدرس دانشکده علمی کاربر...