راهنمای محیط کلاس آنلاین


راهنمای محیط کلاس آنلاین

راهنمای نحوه تعریف کلاس در سایت آنلاین آموزان

    ابتدا در منوی ثبت نام، با عنوان مرتبط با خودتان ثبت نام کنید، سپس اطلاعات و مدارک خواسته شده برای تکمیل پروفایل را وارد نمایید. اگر مدرس نیستید و باید برای کلاسهایتان مدرس تعریف کنید، در منوی مدرسان شما مدرسانتان را ایجاد نمایید. بعد در قسمت کلاسهای شما دکمه "ایجاد کلاس جدید" را بزنید. موارد خواسته شده را پر کنید. دقت کنید هرچه توضیحات شما درباره کلاس و موضوع و نقشه راه آن بهتر باشد متقاضیان بیشتری جذب خواهید کرد. یک عکس خوب و متناسب در قسمت تصویر "انتخاب تصویر" وارد کنید. مدرس کلاس، موضوع دوره و مقطع تحصیلی را انتخاب کنید. البته شما می بایست از
قبل مدرسین مدرسه خود را در منوی "مدرسان شما" تعریف کرده باشید.

 

  هزینه دوره را به تومان بنویسید (اگر دوره رایگان باشد عدد 0 را وارد نمایید). این مبلغ در هنگام ثبت نام دانش آموزان به صورت اینترنتی از ایشان دریافت و بعد از اعمال تعرفه ها طبق جدول مربوطه، ]بیشتر از 80درصد آن[  به حساب مدرسه واریز خواهد شد.

   فراموش نکنید دکمه "ثبت" در پایین صفحه را بزنید. اکنون وارد صفحه کلاسهای شما می شوید. در اینجا لیست کلاسهای تعریف شده شما وجود دارد. برای تعیین برنامه کلاسی در ردیف مربوط به کلاس مورد نظر روی دکمه برنامه کلاسی که به شکل ساعت است کلیک کنید. با زدن دکمه های ماه، هفته و روز تقویم به شکل ماهانه، هفتگی یا روزانه تغییر می کند و با کلیک روی روز یا ساعت مورد نظر روی جدول می توانید ساعات کلاس را مشخص کنید. برای حذف ساعت کلاس هم دکمه کوچک ضربدر روی همان ساعت در جدول را بزنید.

    شما می توانید لیست ثبت نام کنندگان را نیز در همان منوی "کلاسهای شما" با زدن دکمه لیست شرکت کنندگان  در جلوی کلاس مربوطه مشاهده نمایید.

   در ساعت شروع کلاس در همین صفحه برنامه کلاسی دکمه ای جلوی ساعت مشخص شده ظاهر می شود که با زدن آن وارد کلاس خواهید شد.