خانه / مقالات آنلاین آموزان / افزونه کاهش مصرف این...

افزونه کاهش مصرف اینترنت کروم غیرفعال می شود

افزونه کاهش مصرف اینترنت کروم غیرفعال می شود

در بسیاری از کشورها، مردم به اینترنت پرسرعت و ارزان قیمت دسترسی دارند. چنین موضوعی به معنای آن است که وب‌سایت‌ها در کمترین زمان ممکن باز می شوند، ویدیوها بدون تاخیر اجرا و همچنین فایل ها با سرعت بالایی دانلود می شوند.تیم تحقیقاتی آنلاین آموزان به روند اجرایی این اتفاق می پردازد

در این میان، در برخی کشورها شاهد وجود اینترنت با سرعت پایین و قیمت بالا هستیم. با توجه به این موضوع، راه های کاهش مصرف اینترنت و همچنین افزایش سرعت بارگذاری صفحات یک وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

گوگل که دارای مرورگر محبوب کروم است، در گذشته افزونه کاهش مصرف اینترنت خود را با نام Data Saver برای کاربران عرضه کرده بود. این افزونه که کاهش مصرف اینترنت و همچنین افزایش سرعت بارگذاری صفحات را در پی دارد، در آینده نزدیک غیرفعال می شود.

در حالی که از این پس کاربران نسخه دسکتاپ کروم به این قابلیت دسترسی ندارند، گوگل آن را با نام Lite Mode در اختیار کاربران اندرویدی این مرورگر قرار می دهد.

گوگل کروم

گوگل در رابطه با این موضوع بیانیه ای را منتشر کرده که به شرح زیر است:

حالت Lite باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات می شود. در صورتی که کروم تشخیص دهد بارگذاری اولین تصویر و یا متن یک صفحه بیش از 5 ثانیه طول می کشد، نسخه لایت آن را باز می کند. صفحات لایت به گونه ای بهینه سازی شده اند که در کمترین زمان ممکن، بارگذاری شوند.

گوگل علت غیرفعال شدن افزونه کاهش مصرف اینترنت کروم برای نسخه دسکتاپ این مرورگر را اعلام نکرده؛ با این حال انتظار می رود سرمایه گذاری بیشتر روی نسخه موبایل کروم باعث این موضوع شده باشد. بسیاری از توسعه دهندگان در سال های اخیر نسخه لایت اپلیکیشن های خود را برای کشورهای در حال توسعه عرضه کرده اند.

 

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه