خانه / مقالات آنلاین آموزان / بیگ بلوباتن؛ پلتفرمی...

بیگ بلوباتن؛ پلتفرمی ساده اما کامل و پیشرفته

بیگ بلو باتن - چهارشنبه 23 مهر 1399

نرم افزارهای کلاس آنلاین زیادی در بازار وجود دارد که مدیران و معلمان می ‌توانند کلاس های آنلاین خود را به شاگردان و همکارانشان ارایه دهند. داشتن ویژگی‌هایی مانند ایجاد آسان کلاس درس، ویدئو کنفرانس، گروه بندی کلاس ها، سازگاری با موبایل به استفاده راحت تر از دوره های آموزشی آنلاین کمک می‌کند.

BigBlueButton

بیگ بلوباتن؛ پلتفرمی ساده اما کامل و پیشرفته

آیا به دنبال یک راه حل حرفه ای برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار هستید؟

بیگ بلو باتن یک نرم افزار مینیمال و کاربر پسند است که همه امکانات مورد نیاز برای یک کلاس مجازی را در فضایی ساده اما پیشرفته در اختیار افراد قرار می دهد.BigBlueButton   به سادگی امکان به اشتراک گذاری صدا، تصویر، اسلاید و حتی صفحه نمایش را برای شما فراهم می کند. قطعا کاربران شما از حضور در چنین کلاسهای آنلاینی لذت خواهند برد.
برای استفاده از بیگ بلو باتن، نیازی نیست که نرم افزاری خاصی بر روی کامپیوتر، موبایل و تبلت نصب کنید. فقط کافیه مرورگر رو باز کنید و وارد کلاس آنلاین شوید!

بیگ بلو باتن راهکاری حرفه ای برای تمامی افرادی است که تمایل به برگزاری کلاس و جلسات و آنلاین دارند. جایگزینی مناسب برای ادوب کانکت!

 

 

کاربردها و قابلیت های بیگ بلوباتن

BigBlueButton از اشتراک گذاری صوت و تصویر به ‌صورت متعدد پشتیبانی می‌کند. سیستم نمایشی با استفاده از قابلیتهای گسترده وایت بوردی که در اختیار مربی می‌گذارد مانند استفاده از اشاره‌ گر، بزرگ‌ نمایی و رسم خط، چت خصوصی، به اشتراک گذاری دسکتاپ و همچنین پشتیبانی از PDF و Microsoft Office آنرا به یکی از قویترین سیستم‌ های کلاس آنلاین تبدیل کرده است. علاوه بر این کاربران می‌توانند به ‌عنوان بیننده و یا مجری به سیستم وارد شوند.

 • یکی دیگر از قابلیت‌های این سرویس، ضبط کلاس آنلاین است. مدرس می ‌تواند کلاس را ضبط کرده و لینک فایل ضبط شده را در اختیار دیگران قرار دهد.
 • در این سرویس می‌توان به تعداد دلخواه کلاس ساخت و لینک آنها را در اختیار دیگران قرار داد تا در کلاس های آنلاین شرکت کنند.
 • کاربران در کلاس آنلاین، می‌توانند status خود را مشخص کنند‌، میکروفون خود را قطع و وصل کنند و تصویر خود را به اشتراک بگذارند.
 • یکی از ویژگی‌های جالب به اشتراک گذاری تصویر آن است که کاربر می ‌تواند کیفیت اشتراک گذاری را نیز مشخص کند. مدرس می ‌تواند صفحه نمایش خود‌، ویدیو و مطالب مورد نیاز را به اشتراک بگذارد همچنین می‌ تواند قابلیت اشتراک گذاری تصویر و صفحه نمایش را از فراگیران بگیرد.
 • مدرس می‌تواند از تخته وایت برد استفاده کند و همچنین با استفاده از قابلیت poll از فراگیران نظرسنجی کند.
 • یکی از قابلیت‌های مهم این نرم افزار برای مدرس این است که می ‌تواند موارد زیر را برای فراگیران قفل کند:
 • اشتراک گذاری تصویر
 • مشاهده تصویر دیگران
 • اشتراک گذاری میکروفون
 • ارسال پیام خصوصی و عمومی
 • نام دیگر فراگیران

 

 

 

نکات مهم در انتخاب نرم افزار کلاس آنلاین مناسب

نرم افزار مناسب برای استفاده در کلاس آنلاین و وبینار کاملا بستگی به استفاده و کاربرد شما دارد. چه قابلیت هایی از سیستم کلاس آنلاین خود انتظار دارید مثلا ویدئو کنفرانس برای حضور چند نفر را لازم دارید یا تعداد کاربرانی که همزمان به سیستم کلاس آنلاین شما وصل می‌شوند چقدر است؟ به همین میزان چه پهنای باند و یا سخت افزاری لازم دارید؟ آیا کاربران به صورات لوکال امکان اتصال دارند یا از هر جایی می ‌توانند وارد کلاس مجازی شوند؟ مشاوران ما پس از بررسی این موارد بهترین سرور را به شما پیشنهاد خواهند داد.

برای دریافت مشاوره رایگان و مشاهده تعرفه ها کلیک کنید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه