وبینار (نقشه راه موفقیت) به سبک کوچینگ

assignmentروانشناسی فردی - جوانان access_time3 ساعت و 0 دقیقه remove_red_eye7 ثبت نام

در حال حاضر این دوره برنامه کلاسی ندارد.

«جهت رزرو دوره به پشتیبانی پیام بدهید»
ثبت نام در دوره بدون تخفیف
فعال تا پایان برگزاری دوره
ظرفیت باقیمانده : 8 نفر

توضیحات تکمیلی دوره

اگر احساس میکنید با هدف و خواسته واقعی خود از زندگی آشنا نیستید اگر هدف خود را میشناسید اما راه رسیدن به آن را نمی دانید اگر مسیر را هم میدانید اما درگیر اهمال کاری یا کاهش انگیزه هستید این وبینار را جدی بگیرید!!

سلام.فقط 3 دقیقه زمان بگذار و این متن رو مطالعه کن.

مطمئن هستم شما جزء افردای هستید که دنبال رشد و پیشرفت هستید؛حالا چه در حیطه کسب و کار،چه توسعه مهارتهای فردی،یا بهبود و کیفی تر شدن روابط خود

در هر حال مراجعه شما به این سایت نشان دهنده انگیزه درونی شما برای تغییر و حرکت به سوی بهتر شدن است.

و احتمال میدهم که تا به حال به نحوی با آموزش و یادگیری در ارتباط بوده اید ؛حال یا با مطالعه کتاب یا شرکت در کارگاه یا مطالعه متون انگیزشی،آموزشی ...

در این وبینار من انسیه ملکی به عنوان کوچ حرفه ای در خدمت شما خواهم بود تا شما را با یکی از بهترین روشهای تغییر آشنا کنم!

اجازه بدهید طبق تعریف شخصی خودم ،ابتدا شما را با کوچینگ آشنا کنم تا ببینیم چرا من ادعا میکنم که بهره مندی از متد کوچینگ ،یکی از بهترین روشهایی است که میتواند شما را به اهدافتان برساند.

تصور کنیدمیخواهید  به یک سفر بروید

از جمله نکات مهمی که قبل از حرکت باید به آن توجه کنید وضع جسمانی و سلامتی خودتان هست این که از نظر روحی روانی و یا سلامت جسم آیا آمادگی این سفر را دارید یا خیر

دومین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آیا وسیله نقلیه مناسبی برای این سفر در نظر گرفته اید یا نه آیا قرار استبا اتومبیل  شخصی خودتان به مسافرت بروید،یا قرار است  از اتوبوس قطار هواپیما و یا حتی کشتی برای این سفر استفاده کنید.

لازم است از خود بپرسید آیا ابزار و لوازم لازم را برای این سفر مهیا کرده ام یا نه؟

اما قبل از همه اینها لازم است به مقصد فکر کنید. اینکه قرار است به کجا بروید؟

بهترین مسیری که می تواند شما را به این مقصد برساند چه مسیری است ؟

و اینکه با وجود تکنولوژی حاضربه احتمال زیاد سعی می کنید یک اپ مسیریاب همراه داشته باشید.

هر کدام از لوازم سفر که  فراهم نباشد احتمالا ما با مشکل مواجه میشویم .

شرایط سفر خیلی به شرایط زندگی ما شباهت دارد. در مسیر زندگی هم که قرار است به سمت مقصد و هدف دلخواهمان حرکت کنیم معمولاً موانعی بر سر مسیر ما قرار میگیرد.

گاهی این مانع از جنس ندانستن است؛ به این معنا که شخص باید برود اطلاعات کافی در مورد آن مسئله به دست بیاورد. اما در مورد خیلی از انسانهایی که به دنبال تغییر و بهبود زندگی خود هستند این مانع از جنس ندانستن و کمبود دانش نیست؛

این افراد( که تصور من این است که شخص شما جزاین گروه هستید،) معمولا اطلاعات خوبی در زمینه های مختلف دارند یا حداقل اهل تفکر هستند،اما با این حال دچار چالشهایی در زندگی میشوند که نهایتا میزان رضایتمندی آنها را کاهش میدهد.

چون خود فرد بخشی از مسئله هست معمولا امکان اینکه اشراف کاملی روی مسئله داشته باشد وجود ندارد

مسائلی مثل مسائل ارتباطی،اقدامی،تصمیم گیری،هدف گذاری ،کشف رسالت فردی،رهایی از یک عادت بد،کسب یک مهارت جدید ،احساس سردرگمی و ...

اینجاست که کوچینگ میتواند به فرد کمک کند تا فاصله میان پنانسیل و توانمندیهای خود را به صفر برساند و به مطلوب دلخواهش برسد.

انسانها معمولا در رویارویی با مسائل زندگی به سه دلیل سردرگم میشوند یا به عبارتی شکست میخوردند

اول زمانی که شناخت درستی از باورها ،توانمندیها و نقاط قوت و ضعف خود ندارند یا به عبارت دیگر به خودآگاهی کافی نرسیده اند؛

دوم زمانی که خود را تا حدودی میشناسند اما مقصد و هدف برایشان نامعلوم ،مه آلود یا گنگ است

سوم زمانی که اتفاقا شناخت در مورد خود و مقصد دارند اما مسیر و موانع برایشان نامفهوم یا نامعلوم است

کوچینگ روشی است که در هر سه حالت بالا میتواند راهگشا ی شما باشد.

اما کوچینگ بر مبنای یک اعتقاد و باور بنا شده است و آن این است که: هیچ کس به اندازه خود انسان نمی‌تواند راهکار مناسب را برای رهایی از یک مسئله یا چالش به او پیشنهاد دهد.

چون هر انسانی تربیت، شرایط زندگی، محیط رشد ،احساس و نگاه ویژه و منحصر به فرد خود را دارد و عملاً اینکه کس دیگری بخواهد برای انسان نسخه زندگی کردن بپیچد راه درستی نیست. این تنها خود اوست که شناخت و کاملی می تواند نسبت به زندگی اش باشد

شاید دیده باشید افردای را که با وجود مشاوره ها و یا توصیه هایی که از افراد دیگر دریافت می کنند ،نهایتا راهی را انتخاب میکنند که خود درست میدانند. این قضیه به این خاطر است که هیچ انسان دیگری نمیتواند دقییییقا در جای شخص دیگری قرار بگیرد و راهکاری کاملا مناسب شرایط و روحیات او انتخاب کند .

شخص کوچ با پیاده سازی متد کوچینگ ،میتواند مثل یک آینه مقابل شما قرار گیرد تا بتوانید با یک نگاه کلی و از ابعاد دورتر به خودتان و موقعیتتان،راهکار مناسب خودتان را پیدا کنید.

شخصی که تخصص کافی دارد و با گوش کردن مؤثر و بازخوردهای حرفه ای که به شما میدهد خودتان را با خودتان مواجه میکند تا بفهمید دقیقا گره کار کجاست؟

علاوه بر آن در کنارتان میماند بدون هیچ گونه قضاوت ،تا موانع را کنار بزنید ،انگیزه تان را حفظ کنید ،بازخورد دهید و بازخورد بگیرید و نهایتا خواسته خودتان را تیک بزنید.


جالب است بدانید که طبق آمار رسمی،99 درصد افرادی که از جلسات کوچینگ بهره مند شده اند ،از نتیجه راضی بوده اند و 96 درصد تمایل داشته اند که دوباره از این خدمات بهره مند شوند .

در صورت حضور در وبینار ،یک سورپرایز ویژه هم  برای شما دارم.

 

 

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه

لینک کوتاه دوره

درباره مدرس
انسیه  ملکی
انسیه ملکی

انسیه ملکی کوچ حرفه ای،مربی ارتباط با کودک و نوجوان،مدرس مهارتهای ارتباطی و فن بیان

نماد اعتماد الکترونیکی