خانه / مقالات آنلاین آموزان / 5 راهکار در آموزش آن...

5 راهکار در آموزش آنلاین (زبان انگلیسی)

5 راهکار در آموزش آنلاین (زبان انگلیسی)

- یکشنبه 27 مرداد 1398

امروزه دانستن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، می تواند شانس شما را در پیدا کردن یک شغل مناسب افزایش دهد.

زبان انگلیسی پرکاربرد ترین زبان دنیاست و با چیزی در حدود هفتصد میلیون کاربر بومی و غیر بومی در سراسر جهان، اولین زبان رایج دنیا به شمار می رود. علاوه بر این زبان انگلیس زبان رسمی و بین المللی علمی و تشریفاتی در میان تمامی ساکنین کره زمین است.
البته زبان بین المللی انگلیسی از حیث شمار جمعیت بومی، بعد از زبان چینی (ماندرین) و زبان اسپانیایی، در رده سوم قرار دارد. جمعیت بومی این زبان ها به ترتیب در حدود یک میلیارد نفر، سیصد و نود میلیون نفر و سیصد و شصت میلیون نفر هستند. ولی سادگی و سرعت بالا در یادگیری زبان انگلیسی، باعث می شود که این زبان با جمعیت بومی که حتی نصف زبان ماندرین هم نمی شود، به عنوان زبان اصلی و رسمی دنیا شناخته شود. آنلاین آموزان این امکان را برایتان فراهم کرده که بتوانید به راحتی زبان جدید بیاموزید.

چرا باید یک زبان خارجی یادگرفت؟

دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد و با توجه به میزان قدرت دلایل شما، انگیزه تان برای یادگیری زبان مدنظرتان متفاوت خواهد بود و از این رو این که بدانید هدفتان از یادگیری زبان خارجی چیست بسیار حائز اهمیت است. هرچه انگیزه شما بیشتر باشد، مطمئناً یادگیری آن زبان برایتان ساده تر می شود. دلیل شما می تواند تحصیلی، شغلی، خانوادگی (مثلاً کسی که اصلیتش روس است و در آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده و دوست دارد زبان مادری اش را خوب یاد بگیرد) سیاسی و … باشد.

دانستن یک زبان خارجی تاثیری شگرف در افزایش اعتماد به نفس دارد. فردی که می تواند به یک زبان خارجی حرف بزند، با افراد جدید آشنا می شود، به محیط هایی می رود که قبلاً جرات نمی کرد به آنجا برود و خلاصه کارهایی را انجام می دهد که بدون دانستن آن زبان انجام نمی داد. حتی تحقیقاتی در یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا انجام شده که نشان می دهد افرادی که به یک زبان غیر از زبان مادری شان تسلط دارند از مهارت های حل مساله بیشتری برخورداند و در تصمیم گیری هایشان بهتر و کاراتر عمل می کنند. از همه این ها که بگذریم، کمتر کسی وجود دارد که تاثیر یادگیری یک زبان خارجی بر تقویت قدرت مغز انسان را رد کند. ثابت شده است که افرادی که به یک یا چند زبان خارجی مسلط هستند از هر دو نیمکره مغزشان استفاده می کتتد و کمتر از سایرین در معرض بیماری هایی مثل آلزایمر و زوال عقلی قرار دارند.

از طرف دیگر، امروزه دانستن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، می تواند شانس شما را در پیدا کردن یک شغل مناسب افزایش دهد. در دنیایی که هر روز کوچکتر و کوچکتر می شود، یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن کلید موفقیت است. با شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی فرصت های جدیدی برای خودتان رقم بزنید.

مثل یک کودک یاد بگیرید!

پروسه درست یادگیری زبان روشی است که کودکان بطور غریزی (و یا از روی اجبار!) در پیش می گیرند. کودکان ابتدا به دقت به محیط اطراف گوش می کنند (Listening) و پس از مدتی شروع می کنند به استفاده کردن و تقلید ساختار هایی که شنیده اند و حرف می زنند (Speaking) و بعد از مدتی یاد می گیرند چطور بخوانند (Reading) و بنویسند (Writing). اگر شما می توانید این نوشته را بخوانید، پس یک کودک نیستید و بنابراین باید بطور آگاهانه این کار را انجام بدهید. علاوه بر این، کودکان از یادگیری زبان لذت می برند و وقتی جمله ای را یاد می گیرند آن را انقدر تکرار می کنند که انگار این تکرار برایشان شیرین است. حتماً دیده اید چطور یک کودک با اشتیاق یک کارتون را برای بار چندم تماشا می کند و هنوز همان اشتیاق بار اول (اگر بیشتر نباشد) را دارد. استراتژی ذاتی کودکان در یادگیری این است که برای آموختن یک چیز باید هر چقدر که لازم است آن را تکرار کرد. شاید باورش سخت باشد، اما تحقیقات نشان می دهد چیزی که باعث می شود یک کارتون در بار بیستم هنوز برای یک کودک ۲ ساله جذاب باشد بخش هایی است که تا بار نوزدهم برایش مفهوم نبوده! پس، شما هم اگر مایلید درست زبان انگلیسی را یاد بگیرید، باید تکرار کنید. از تکرار قسمت هایی از دیالوگ های یک فیلم گرفته تا تکرار مثالی از یک کلمه که به نظرتان جالب رسیده. پس یادتان باشد: تکرار، ساده ترین راز یادگیری زبان انگلیسی و در کل هر زبانی است.

از اشتباه کردن نترسید!

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث می شود کودکان با بازده بیشتری زبان یاد بگیرند همین نترسیدن از اشتباه کردن است. کودکان نه تنها از اشتباه کردن نمی ترسند، بلکه تا مدتها درک درستی از مفهوم اشتبا  ندارند و این باعث می شود بدون ترس آنچه را که یاد می گیرند و فکر می کنند درست است به زبان بیاورند و بنابراین شانس بیشتری برای اصلاح شدن اشتباهاتشان توسط اطرافیان خواهند داشت. در بزرگسالان اما ماجرا کاملاً برعکس است و تجربه چندین ساله من در تدریس زبان انگلیسی نشان می دهد که این مشکل تنها در افراد مبتدی وجود ندارد و حتی در سطوح بالاتر چون زبان آموزان فکر می کنند دیگران انتظار بیشتری از آنها دارند موضوع جدی تر هم هست. به هر حال چه در سطوح مبتدی و چه در سطوح پیشرفته، ترس مهمترین عامل بازدارنده در یادگیری زبان انگلیسی است. با همراهی آموزشگاه گوتاک می توانید در دوره های آنلاین زبان شرکت کنید.

خودتان را مجبور به مکالمه با یک انگلیسی زبان کنید

تایپ آنلاین یک شروع عالی برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است ولی بهتر است با مردم واقعی صحبت کنید. صحبت با افراد بومی، آنلاین هم امکان پذیر است. مکالمات گفتاری آنلاین، راهی برای مکالمه واقعی است. با فعالیت در سایت های خارجی می توانید یک شریک برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی پیدا کنید و با او وارد صحبت آنلاین شوید. ابزارهای مختلفی برای گفتگوهای آنلاین وجود دارد و ساده ترین آن برقرار کردن تماس های صوتی از طریق میکروفن است. گپ زدن، مهارت های مکالمه را افزایش می دهد. در واقع امکان استفاده از دیکشنری و مترجم ، در گفتگوهای آنلاین وجود ندارد و باید از خزانه لغات و مهارت های خود استفاده کنید. لحن صدا، تغییر تن صدا، احساسات، فشار روی کلمات و بسیاری از مهارت ها را با مکالمه آنلاین می توان فرا گرفت.در کلاس های آنلاین امکان صحبت با همکلاسی هایتان به زبان انگلیسی را دارید.

در انگلیسی غرق شوید!

از هر موقعتی برای گوش دادن به انگلیسی استفاده کنید: آهنگ، فیلم، سخنرانی، اخبار، برنامه مستند و غیره. باید تا می توانید خود را درگیر زبان انگلیسی کنید. اگر به موسیقی علاقمند هستید، سعی کنید متن آهنگ ها مورد علاقه تان را پیدا کنید و با حفظ کردنش، وقتی به آهنگ گوش می کنید به همراه خواننده زیر لب (یا بلند!) آهنگ را همخوانی کنید. اگر به قول معروف فیلم باز هستید، کافی است قسمت هایی از فیلم مورد علاقه تان را جدا کنید (مثلاً ۳ دقیقه) و سعی کنید دیالوگ ها را تا حد امکان حفظ کنید و همراه با بازیگران بگویید. خلاصه، همانطور که گفتم باید خود را در زبان انگلیسی غرق کنید.

صدای خودتان را ضبط کنید!

عموماً خیلی ها دوست ندارند به صدای ضبط شده خودشان گوش کنند! اما یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود انجام دهید این است که با خودتان حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید. گوش کردن به صدای ضبط شده می تواند نقاط ضعف و قوت شما را آشکار کند. کاری که باید انجام دهید این است که موضوعی برای خود انتخاب کنید و در موردش چند دقیقه ای حرف بزنید و حرفهایتان را ضبط کنید. سپس به فایل ضبط شده گوش کنید و ایرادهایتان را مشخص کرده و سعی می کنید آنها را برطرف کنید. بعد یک بار دیگر صدای خودتان را ضبط کرده و همین روند را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید ایرادهای مدنظرتان برطرف شده اند. اگر برنامه ای جدی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید، صدایتان را ضبط کنید و از پیشرفت خیره کننده خودتان لذت ببرید.

حال برای یادگیری این زبان محبوب و پر کاربرد، لازم است علاوه بر دانستن گرامر و ساختار آن، نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی را نیز یاد بگیریم. مرکز خدمات ترجمه شما قصد دارد در این مطلب، تعدادی از نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی را به شما دوست داران یادگیری، آموزش دهد.

نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی

گاهی ندانستن یک سری نکات بسیار ریز و ظریف می تواند عملکرد زبانی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. کلمات و اصطلاحات زیادی در زبان انگلیسی وجود دارند که با یک تفاوت بسیار ظریف و کوچک از هم متمایز می شوند و معنی و کاربرد متفاوتی به خود می گیرند. برخی از این نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی را در پایین برای شما آورده ایم:

تفاوت میان کلمه های:  Mistake و  Error

این دو کلمه در ظاهر بسیار شبیه به یکدیگر هستند. هر دو معنی “اشتباه” یا “خطا” را به خود می گیرند. ولی آیا می دانید چه موقع از کدام یک باید استفاده کرد؟

زمانی که یک انسان با دانش قبلی مرتکب یک اشتباه شود از واژه Mistake استفاده می کنیم.

برای مثالI made a mistake summing up 2 and 2 :

در مثال بالا، مسلما گوینده می داند که جمع ۲ و ۲ برابر با ۴ است. ولی مرتکب اشتباهی شده است. Mistake بیشتر نتیجه حواس پرتی، خستگی و خطاهای ذهنی است.

اما واژه Error زمانی استفاده می شود که یک خطا توسط ماشین رخ داده باشد که معمولا این خطا به وسیله عدم آگاهی انسان رخ می دهد. یعنی با وجود دقت بالا، باز هم این خطا رخ می دهد. زیرا مرتکب شونده خطا از برخی قوانین حاکم بر موضوع آگاهی ندارد.

تفاوت بین Kind و Type در زبان انگلیسی

هر چند که اکثر اوقات دیده می شود این دو کلمه را به جای هم استفاده می کنند اما Type و kind دو واژه ای هستند که کاربردهای متفاوتی نسبت به هم دارند.

از واژه معمولا type برای اشاره به دسته بندی و مجموعه بزرگتر استفاده می شود، اما Kind به زیر گروه هایی از گروه بزرگتر اشاره دارد.

سه کاربرد مهم برای واژه قول دادن در زبان انگلیسی

واژه promise به معنی قول دادن است. این واژه بسیار پر کاربرد است و در ترکیبات مختلف می تواند معانی و عبارات جدیدی را تولید کند. سه کاربرد بسیار رایج این واژه، یعنی “زیر قول زدن، به “قول عمل کردن” و “قول دادن” را در اینجا برایتان مثال می زنیم.

زیر قول خود زدن = break a promise

مثال: He broke his promise

به قول خود عمل کردن = keep a promise

مثالI will always keep my promise :

قول دادن = make a promise

مثال: Never make a promise you cannot keep

در ادامه به ذکر چندیدن مورد دیگر از نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی می پردازیم.

ساختار از حالا به بعد، در زبان انگلیسی به صورت from…on است.

از حالا به بعد = from now on

از این لحظه به بعد = from this moment on

از امروز به بعد = from this day on

نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی در مورد آشنایی:

پارسال دوست، امسال آشنا = Long time no see

 او از آشناهای دور من است = He is my distant acquaintance

آشناییم با او در حد سلام علیک است = have a nodding acquaintance with him

معادل عبارت خسته نباشید در زبان انگلیسی

عبارت خسته نباشید در زبان انگلیسی ترجمه کاملا مشابهی ندارد؛ ولی گاهی اوقات دیده می شود که دقیقا خود عبارت و ترکیب خسته نباشید را به زبان انگلیسی ترجمه می کنند که این امر اشتباه است؛ به این صورت: don’t be tired. این عبارت کاملا غلط است و اگر هم معنایی داشته باشد به صورت یک جمله امری تعبیر خواهد شد.

برای اینکه بخواهید بعد از انجام کاری از فردی تشکر کنید و از کارش تقدیر به عمل آورید می توانید از عبارات زیر استفاده کنید:

Nice job

Great job

برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی بهتر است این نکات کاربردی و جذاب زبان انگلیسی را نیز به ذهن بسپارید:

  • یکی از نکات جالب که لازم است درباره زبان انگلیسی بدانید این است که با وجود گسترده بودن دایره لغات آن، واژه ای که به تنهایی معنی پس فردا را بدهد در این دایره لغات وجود ندارد. در گذشته از واژه over morrow  به جای آن استفاده می کردند اما حالا این واژه کاربرد خود را از دست داده است و از عبارت the day after tomorrow برای این منظور استفاده می شود.
  • سالانه حدود ۴۰۰۰ کلمه به زبان انگلیسی اضافه می شود.
  • در سال ۱۷۵۵ نخستین دیکشنری انگلیسی به فارسی نوشته شد و به ثبت رسید.
  • واژه town قدیمی ترین لغت در زبان انگلیسی است.
  • در زبان انگلیسی کلمه set بیشترین معنا و تعریف را دارد و بیشترین ترکیبات و اصطلاحات را نیز می سازد.
  • در زبان انگلیسی برخی کلماتی فقط به صورت جمع وجود دارند، مانند: glasses, binoculars  scissors, shears, tongs, gallows, trousers, jeans, pants, pajamas

5 راهکار در آموزش آنلاین (زبان انگلیسی)

برچسب ها

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه