آموزش آنلاین نرم افزار Arc GIS پیشرفته

assignmentمهندسی عمران و معماری - آزاد (عمومی) access_time2 ساعت و 0 دقیقه

در حال حاضر این دوره برنامه کلاسی ندارد.

«جهت رزرو دوره به پشتیبانی پیام بدهید»
ثبت نام در کلاس آنلاین بدون تخفیف
فعال تا پایان برگزاری کلاس آنلاین
ظرفیت باقیمانده : 15 نفر

توضیحات تکمیلی دوره

نرم افزار Arc GIS یکی از محبوبترین نرم افزارهایی است که در زمینه کار با داده های مکانی منتشر شده است. این نرم افزار ابزارهای لازم برای جستجو ، تحلیل داده ها و نمایش نتایج را با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد.

 اهداف دوره

افزایش مهارت فنی در راستای ایجاد، راه اندازی و به کارگیری سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)

 

 مدت دوره

        20ساعت

 

 برنامه کلاسی دوره

 سه شنبه ها ساعت 19 الی 21

مهلت ثبت نام: 31 اردیبهشت 1400 لغایت 15  تیر 1400

شروع دوره : تیر 1400

 

  پیشنیاز دوره

آشنایی با اصول و مبانی GIS یا گذرندان دوره آنلاین Arc GIS مقدماتی

 

  مخاطبین دوره

* شرکت در این دوره برای عموم به شرط داشتن پیشنیازهای مربوط به دوره، آزاد است.

- دانشجویان و فارغ التحصیلان جغرافیا، شهرسازی، زمین شناسی، محیط زیست، منابع طبیعی، برنامه ریزی شهری، معماری و . . .

 

  سرفصل آموزشي دوره

کار با ابزار spatial Analyst
کار با ابزار ۳D Analyst

 •  

 • زمین آمار با استفاده از ابزار Geostatistical Analyst
  تولید نقشه­ های کاربردی برای مقاصد مختلف
  ایجاد نقشه­ های پهنه ­بندی
  ایجاد منحنی­ های همتراز
  کار با ابزارهای درون­یابی

 • کار با محیط Aec sence

 • آشنایی با سه بعدی سازی محیط Arc sence

 • طبقه بندی های مختلف برای نقشه ها

 • تولید نقشه های توپوگرافی

 • تولید نقشه های آنومالی

 • تولید و آشنایی با انواع نقشه های مختلف در زمینه های مختلف به صورت موردی

 

 توانایی های فراگیران در پایان دوره

توانائی کار با نرم افزار Arc GIS جهت تهیه نقشه در محیط GIS ( این مهارت که اصطلاحاGIS Ready نامیده می شود اولین و مهمترین گام در هر پروژه GIS می باشد. )

 

 

 

 آینده شغلی

همانگونه که می دانید در نظام آموزشی ما در حال حاضر رشته GIS زیرمجموعه مهندسی نقشه برداری می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ما وجود دارد. همچنین رشته GIS/RS که زیرمجموعه جغرافیاست و یک رشته مهندسی محسوب نمی شود. 

 اگر به بازار کار (بخش خصوصی) سر بزنیم مشاهده می کنیم که جایگاه های شغلی مرتبط با GIS تنها توسط این دو دسته از فارغ التحصیلان در اختیار قرار نگرفته است. اشخاصی را مشاهده می کنیم که در رشته های IT، مهندسی نرم افزار و سایر رشته ها هستند و در یک جایگاه شغلی GIS، به مراتب خبره تر از فارغ التحصیلان رشته GIS می باشند. این موضوع به ما می گوید که کسب مهارت، امروزه آنقدر پیچیده نیست. بعلت همپوشانی مباحث GIS با IT، امروزه مشاهده می کنیم که بسیاری از فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر و سایر رشته ها هم در این حوزه فعال هستند. 

حقیقت این است که در بخش خصوصی کمتر به مدرک تحصیلی شما، رتبه و معدل شما و نمرات دروس تان توجه می شود. اولین اصل در سنجش مهارت ها و توانایی های فنی شما این است که تا چه حد می توانید برای مسایل، راهکار مناسب بیابید.

با توجه به آنچه گفته شد، دانشجویان رشته GIS و علاقمندان به این حوزه می توانند زمینه مورد علاقه خود به منظور فعالیت تخصصی در رشته GIS و کسب مهارت های ورود به بازار کار GIS را انتخاب نمایند. تلاش ما بر این است که تجربیات خود جهت ورود به بازار کار GIS را در اختیار شما قرار دهیم. لذا می توانید این تجارب را در دوره آنلاین نرم افزار Arc GIS از ما دریافت نمایید.

 

 نرم افزار Arc GIS به سئوالاتی پاسخ می دهد؟

در یک مکان مشخص چه چیزی وجود دارد؟ (Locations)

از این سئوال مشخص می شود که در یک موقعیت خاص جغرافیایی چه چیزی وجود دارد. مثلاً: حوضه آبریز ارومیه را می توان بر اساس نام، مساحت، زیرحوضه ها و … نمایش داد.

چه شرایطی در یک مکان مشخص حاکم است؟ (Conditions)

بر اساس این سئوال شما می توانید موقعیت های جغرافیایی را جستجو نمائید، که در آنها شرایط خاصی حاکمیت دارد. مثلاً: در منطقه کردستان، به دنبال ساخت سدی هستیم که دارای حداقل شرایط زمین شناسی مساعد برای احداث را داشته باشد. یا چه محدوده ای از یک شهر در خطر سیلاب قرار دارد.

روند تغییرات از زمان معین تا بحال چگونه بوده است؟ (Trends)

سئوال سوم بر پایه سئوالات اول و دوم استوار بوده و تلاش بر آن است که اختلافات حاصله در طول یک زمان معینی آشکار گردد. مثلاً: می توان در محیطGIS تغییرات ایجاد شده در گستره دریاچه ارومیه که در طول چهل سال گذشته صورت گرفته است را شناسایی نموده و بر اساس توابع نرم افزاری تغییرات حاصله را از نقطه نظرهای آماری و گرافیکی توصیف و تفسیر کرد.

چه نوع از الگوهای مکانی وجود دارد؟ (Patterns)

با تکیه بر پایگاه اطلاعات موجود می توان الگوهای موجود را تشخیص داد. مثلاً: میتوان لغزشهای احتمالی زمین در اطراف رودخانه ها را دسته بندی و از آن طریق انواع الگوهای موجود را شناسایی و نمایش داد. یا نحوه توزیع کاربری اراضی شهری مثلا فضای سبز در محدوده منطقه یک شهر تهران به ازای فضاهای مسکونی و خالی و از آن طریق انواع الگوهای موجود را شناسایی و نمایش داد.

چه خواهد شد اگر؟ (Modelling)

از طریق اعمال این سئوال میتوان شرایط مکانی و پدیدههای آتی را به نوعی شبیه سازی کرد. مثلاً: اگر رشد شهرهای واقع در محدوده شهرستان های استان تهران با نرخ بالا ادامه داشته باشد، چه تغییراتی در ظرفیت تامین آب شرب شهرهای تابعه رخ خواهد داد. یا اضافه برداشت از سفره های زیرزمینی چه تاثیری بر روی فرونشست زمین خواهد گذاشت؟ یا اگر يك سد در نقطه اي مشخص ساخته شود سطح و حجم درياچه چقدر است؟ موارد بالا از با استفاده از توابع تحلیلی موجود و یا بهره گیری از زبانهای برنامه نویسی مکمل در محیط GIS صورت می گیرد.

 

 

 

سایر توضیحات:

در پایان دوره گواهینامه معتبر آنلاین آموزان اعطاء می گردد.

حد نصاب تشکیل کلاس : 5 نفر می باشد در صورتی که تعداد به 5 نفر نرسد کلاس تشکیل نمی شود.

جهت ثبت نام در این دوره می توانید کد تخفیف مربوطه که در اختیار مسئول باشگاه مشتریان یا واحد آموزش می باشد را دریافت و در مراحل ثبت نام ثبت و اعمال نمایید.


آنلاین آموزان آمادگی عقد قراداد با سازمانها، شرکتها، کارخانجات، باشگاه های مشتریان، کانون های بازنشستگی و ... جهت ارائه دوره های آموزشی آنلاین متعدد و متنوع با تخفیفات قابل ویژه را دارا می باشد.

درصورتیکه برنامه کلاسی دوره مناسب شما نمی باشد  موضوع را به این شماره در واتساپ اعلام نمایید 09025085258

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه

لینک کوتاه دوره

درباره برگزار کننده
آموزشگاه مجازی گوتاک - GoTalk آموزشگاه مجازی گوتاک - GoTalk

آدرس: تهران، تهران، adminadmin

تلفن: 09025085258

درباره مدرس
مهندس صابر شیخ بگلو
مهندس صابر شیخ بگلو

دانشجوی دکتری مهندسی علوم زمین کارشناس حقوقی مدرس جهاد دانشگاهی مدرس سامانه فرادرس

نماد اعتماد الکترونیکی