خانه / مقالات آنلاین آموزان / اهمیت یادگیری زبان آ...

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

اهمیت یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی - سه شنبه 15 مرداد 1398

با توجه به اهمیت یادگیری زبان آلمانی و فرصت های خوب شغلی و تحصیلی که می توانید در آلمان داشته باشید سایت آنلاین آموزان با همیاری آموزشگاه گوتاک این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی این روزها بسیار بیشتر شده  و بسیاری از زبان آموزان به قصد، کار، تفریح یا تحصیل در مقاطع مختلف آکادمیک به سمت یادگیری زبان آلمانی می روند. جهت معرفی زبان آلمانی پرگویشور ترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی در رومانی و نامیبیا است.

همواره دلایل متعددی برای آموختن یک زبان جدید وجود دارد و آموزشگاه گوتاک با برگزاری دوره های آنلاین شما را در این امر شما را همراهی می کند تا بتوانید خیلی راحت با زبان آلمانی صحبت کنید.

زبان آلمانی دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است. همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است.

مکالمه و اهمیت زبان آلمانی

یکی از کشورهای اروپایی که این روزها متقاضیان زیادی برای سفر و به خصوص برای ادامه تحصیل دارد، کشور آلمان است. چرا که این کشور از نظر صنعت و علم بسیار قوی و دقیق است. تعدادی از افراد هم قصد مهاجرت به آلمان برای زندگی دائم و یا کار در آلمان را دارند. از آنجایی که زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است بنابراین برای اینکه بتوانید بهتر و راحت تر با مردم کشور آلمان ارتباط برقرار نمایید و از سفر و اقامت خود در آلمان بیشتر لذت ببرید، بهتر است با زبان آلمانی آشنا شوید و زبان آلمانی را همانند زبان انگلیسی فرا بگیرید.

آلمانی‌های حضوری غالب در اینترنت دارند. قبلاً دامنه‌ی کشوری درجه اول آلمان یعنی .de پس از .com رتبه‌ی دوم را داشت. در سال ۲۰۱۶ پس از .com , .ru (روسیه( .net و .org در رتبه‌ی پنجم قرار گرفت.

در حدود ۵٫۸% از وبسایت‌ها به آلمانی نوشته شده‌اند و (با اختلاف کمی) پشت سر روسیه با ۵٫۹% هستند.

اینترنتی کاملاً جدید برای کشف توسط گویشوران آلمانی وجود دارد. واقعاً می‌خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

تحصیل در آلمان

چه کسی گفته باید پول زیادی صرف کنید تا تحصیلاتی عالی داشته باشید؟

تحصیل در بریتانیا سالی ۹۰۰۰ پوند و بیشتر هزینه دارد. در همین حال دانشجویان آمریکایی ممکن است در نهایت با مقادیر زیادی وام دانشجویی برشکسته شوند.

هزینه ی تحصیل در آلمان به چه صورت است؟

در آلمان شهریه‌ی تحصیل در اغلب دانشگاه‌ها رایگان است. برخی از مؤسسات ترمی حدود ۵۰۰ یورو هزینه دریافت می‌کنند. هیچ قربانی هم در کیفیتی که همراهش می‌آید وجود ندارد. خیلی از دانشگاه‌های آلمان در رده‌ی ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.

آلمان چگونه از شر هزینه‌های تحصیل خلاص شد؟

به دو طریق. درصد کمتری از دانشجویان به کالج می‌روند- ۲۷% در مقایسه با ۴۸% بریتانیا. مهمتر از آن، هزینه‌های دانشگاه‌ها توسط مالیات پردازان پرداخت می‌شود.

هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی به چه صورت است؟

در کشورهایی مثل بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا، مدارک دانشگاهی برای خارجی‌ها اغلب دوبرابر بیشتر از اتباع خودشان هزینه دارد. این قضیه به صورت حیرت انگیزی در مورد آلمان صادق نیست. هم دانشجویان داخلی و هم دانشجویان خارجی از مزایای تحصیل رایگان در مقطع لیسانس بهره‌مند می‌شوند. سوئیس و اتریش نیز تحصیلات را در ازای مخارج خیلی پایین‌تری نسبت به جاهای دیگر در جهان ارائه می‌کنند.

شرایطش چیست؟ با وجود اینکه بسیاری از دوره‌ها به انگلیسی ارائه می‌شوند، درصد زیادی از آن‌ها به آلمانی تدریس می‌شوند. داوطلبین باید کارآمدی خود را در آلمانی نشان دهند.

چرا آلمانی یاد نگیرید و تحصیلات رایگان به دست نیاورید؟با شرکت در دوره های آنلاین می توانید فرصت های جید برای خودتان رقم بزنید.

آلمان و موسیقی

موتزارت، باخ، بتهوون، شوبارت، برامس، شومان و واگنر چه چیزی در اشتراک دارند؟ جدای اینکه آهنگ‌سازانی معروف بودندف همگی به آلمانی صحبت می‌کردند و می‌نوشتند.

برای آوردن قضایا به زمان حال؛ مطمئنم که از امثال رامشتاین، کرافت‌ورک و میلکی چَنس شنیده‌اید. این گروه‌ها به آلمانی و انگلیسی می‌خوانند.

تا درباره‌ی هنر صحبت می‌کنیم باید اضافه کنیم که هر سال ۸۰هزار کتاب جدید در آلمان به چاپ می‌رسد. تنها درصد کمی از این‌ها به زبان‌ها دیگر ترجمه می‌شوند. تمام این کتاب‌ها تنها در دسترس کسانی هستند که گیرایی مسلطی از زبان آلمانی دارند.

به علاوه قادر خواهید بود که کافکا و گوته را به زبان اصلی‌شان بخوانید، بدون اینکه چیزی در ترجمه از دست برود.

بهترین فرصت های شغلی در آلمان

آیا می‌دانستید که آلمان بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است (و در کل رتبه‌ی پنجم را دارد)؟ آلمان همه چیز از اتومبیل و دستگاه‌های ماشینی گرفته تا محصولات شیمیایی و فلزات را صادر می‌کند.

اگر علاقه‌مند به دنبال کردن یا تقویت پیشه‌ی خود در تجارت هستید، با دانستن زبان مادری شرکای تجاری آلمانی خود بسیار مفید خواهید بود.با شرکت در دوره های آنلاین زبان آلمانی می توانید بهترین فرصت شغلی را برای خودتان فراهم کنید.

شباهت انگلیسی و آلمانی (زبان هایی که برادر هستند)

در اینجا به حقیقت شناخته شده‌ی کوچکی اشاره می‌کنیم: آلمانی و انگلیسی متعلق به شجره‌ی خانوادگی زبانی یکسانی هستند. به همین خاطر است که یادگیری زبان آلمانی برای گویشوران انگلیسی راحت است.

برخلاف فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی که زبان‌های از ریشه‌ی رومی هستند، هر دو زبان انگلیسی و آلمانی به شاخه‌ی ژرمنیک از خانواده‌ی هند و اروپایی تعلق دارند. بعضی از لغات و اصطلاحات آلمانی همچنان به صورت مکرر در انگلیسی استفاده می‌شودف مانند angst، kindergarten و kitsch.

انگلیسی بعدها تحت تأثیر فرانسوی، یونانی و لاتین قرار گرفت. با اینحال اگر انگلیسی را به بنیان آن دنبال کنیم، بیشتر شبیه آلمانی است. قانع نشدید؟ به لغاتی نظیر Bruder (brother), ، Wasser (water) و Freund (friend) نگاه کنید.

اگر انتخاب به یادگیری آلمانی به عنوان یک زبان خارجی کنید از تعداد لغاتی که از قبل بلد هستید شگفت‌زده خواهید شد. چنانچه انگلیسی‌زبان هستید که آلمانی یاد می‌گیرید، در مزیت هستید.

آلمان در اتحادیه‌ی اروپا

آلمانی با حدوداً ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون گویشور در سرتاسر جهان، یازدهمین زبان پرگویش جهان است. آلمان با در نظر گرفتن این مطلب کشوری با جمعیت ۸۰ میلیون نفر است (در مقایسه با ایالات متحده با جمعیتی بیش از ۳۰۰ میلیون)، این چیزی نیست که بشود تمسخرش کرد.

حدود ۹۵ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان اول خود تکلم می‌کنند، به این معنا که به همان اندازه که گویشورانی از آلمانی به عنوان زبان مادری استفاده می‌کنند، به همان اندازه هم گویشورانی از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. صحبت زبان‌های بومی شد؛ آلمانی زبان بومی کشورهای آلمان، اطریش و بخش قابل توجهی از سوییس است. در نتیجه آلمانی بیشترین تعداد گویشوران بومی را در تمام اتحادیه‌ی اروپا دارد. به همی خاطر است که آلمانی در کنار انگلیسی و فرانسوی زبان رسمی اتحادیه‌ی اروپاست.

مردم زیادی در اروپای مرکزی و شرقی یادگیری آلمانی به عنوان زبان دوم را انتخاب کرده‌اند. خارج از اتحادیه‌ی اروپا سومین زبانی است که مورد آموزش قرار می‌گیرد.

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا

آلمان در سال ۲۰۱۵ اقتصادی معادل ۳٫۴ تریلیون دلار داشت که باعث شد در رتبه‌ی چهارم اقتصاد در سرتاسر جهان بعد از چین، اروپا و ژاپن قرار بگیرد. تا آنجا که صادرات جهانی پیش می‌رود یکبار دیگر هم به راحتی در چهارم فهرست قرار می‌گیرد.

در مقایسه با اقتصادهای اروپا، براحتی از هر دوی بریتانیا و فرانسه پیشی گرفته است که در سال ۲۰۱۵ به ترتین در ۲٫۹ و ۲٫۵ تریلیون دلار قرار گرفتند.

همچنین منزل شرکت‌های بین‌المللی بسیاری از جمله ولکس‌واگن، آلیانتس، بیرکن‌استاک، مرسدس بنز، زیمنس تعداد بسیار زیادی سایر شرکت‌هاست که در سطح جهان شناخته شده هستند.

برخورداری از مهارت‌های زبان آلمانی در رزومه‌ی‌تان می‌تواند به شغل‌تان در راه‌های زیادی کمک کند.

با توجه به اهمیت یادگیری و فرصت های خوب شغلی و تحصیلی که می توانید در آلمان داشته باشید سایت آنلاین آموزان با همیاری آموزشگاه گوتاک این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید. شرکت در دوره های آنلاین زبان آلمانی می تواند پلی برای رسیدن به رویا هایتان باشد.

اهمیت یادگیری زبان آلمانی اهمیت یادگیری زبان آلمانی

ارسال دیدگاه

نظرات

آرمان date_range چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 17:58

کجا آموزش آنلاین زبان آلمانی برگزار میشه؟

اکبری date_range چهارشنبه 4 دی 1398 - 15:36

مقالتون عالی بود