خانه / مقالات آنلاین آموزان / اهمیت یادگیری زبان ا...

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی - شنبه 19 مرداد 1398

اسپانیایی یکی از راحت ترین زبان های خارجی برای یادگیری برای گویشوران انگلیسی است.

همواره دلایل متعددی برای آموختن یک زبان جدید وجود دارد و آموزشگاه گوتاک با برگزاری دوره های آنلاین شما را در این امر همراهی می کند تا بتوانید خیلی راحت با زبان اسپانیایی صحبت کنید.

زبان اسپانیایی دومین زبان بین المللی دنیا

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی عمدتاً به گستردگی آن بر می‏ گردد؛ این زبان علاوه بر کشور اسپانیا که کشور مادر آن است، از فیلیپین در قاره آسیا تا گینه نو استوایی در قاره آفریقا و کشورهای منطقه آمریکا مرکزی و جنوبی)البته به استثنا برزیل) را در بر می ‏گیرد. زبان اسپانیایی از نظر جمعیت متکلم، در رتبه بعد از زبان‏های چین ماندارین و انگلیسی قرار دارد و از لحاظ بین المللی رتبه دوم پس از زبان انگلیسی را دارا است و زبان دوم سازمان ملل و بسیاری از سازمان های جهانی دیگر است.

همچنین زبان اسپانیایی دومین زبان پرمتکلم در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید. امروزه بیش از 550 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان اسپانیایی سخن می گویند. ایالات متحده آمریکا دارای تقریبا ۴۰ میلیون نفر جمعیت اسپانیایی زبان است که اسپانیایی زبان مادری آنهاست؛

تا سال ۲۰۵۰ کشور آمریکا تبدیل به بزرگترین کشور اسپانیایی زبان دنیا خواهد شد.

شمار گویشوران بالقوه این زبان در سال ۲۰۱۸ پنج میلیون افزایش داشت و به ۵۷۷ میلیون تن
در سرتاسر جهان رسید و انتظار می رود که در سال 2050 جمعیت جامعه اسپانیایی زبان ۷/۷ درصد از جمعیت جهان را شکل دهد.

اسپانیایی زبان رسمی ۲۱ کشور

نکته دیگری که باعث شده زبان اسپانیایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد این است که زبان اسپانیایی زبان رسمی و مادری در 21 کشور می باشد.

کشورهای اسپانیایی زبان به شرح زیر می باشند:

آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادر، ال سالوادور، گینه استوایی، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اسپانیا، اروگوئه، ونزوئلا و پورتوریکو.

چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

اگر می خواهید بدانید که چرا باید اسپانیایی یاد بگیرید, در ابتدا ببینید چه کسانی همین الان آن را تکلم می‌کنند: مبتدی ها, مقیمان ایالات متحده,دانش آموزان در مدارس,دارند اسپانیایی را مطالعه می کنند. زبان اسپانیایی در اروپا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است, جاییکه اغلب اوقات، بعد از انگلیسی، زبان خارجیِ انتخابی محسوب می‌شود. و جای تعجبی نیست که اسپانیایی دومین یا سومین زبان محبوب است: با حدود ۴۰۰ میلیون گویشور، چهارمین زبان رایج در جهان (بعد از انگلیسی,چینی و هندوستانی) است که تکلم می‌شود و مطابق بعضی آمارها بیشتر از زبان انگلیسی گویشور بومی دارد. زبان رسمی در چهار قاره است و در سایر نقاط از اهمیت تاریخی برخوردار است.

ارقام به تنهایی زبان اسپانیایی را گزینه ی خوبی می سازد, برای آنهایی که می خواهند زبان دیگری را یاد بگیرند. اما دلایل بسیار دیگری برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد.

تاریخ و فرهنگ

اسپانیا یکی از بزرگترین و قدرتمند‌ترین امپراتوری‌ها، یا به عبارت دیگر، استعمارگران جهان بوده است. قبل از آن نیز، بخش بزرگی از این کشور تحت تسلط مسلمانان و امپراتوری اسلامی قرار داشت. تمامی این موارد موجب شده که این کشور، فرهنگی غنی و تاریخی پرشکوه داشته باشد که تسلط به این زبان، دروازه‌های این تمدن عظیم را به رویتان خواهد گشود. اگر از خود کشور اسپانیا نیز صرف نظر کنیم و عرض اقیانوس اطلس را بپیماییم، به قاره آمریکا می‌رسیم که کشور‌های جنوب و مرکز آن نیز در این عرصه چیزی از اسپانیا کم ندارند! از هرچه که بگذریم، در نهایت این کاشفین اسپانیایی بودند که آمریکا را کشف کردند!

مقاصد گردشگری

قصر بزرگ الحمرا در جنوب اسپانیا، شهرهای گرانادا، سویل، بارسلون، مادرید و البته سواحل زیبای این کشور همه و همه تنها گوشه‌ای از جاذبه‌های گردشگری این کشور به حساب می‌آیند. همچنین این کشور در مقایسه با همسایگان اروپایی خود نسبتا ارزان‌ است که آن را برای توریست‌ها و گردشگران به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند. طبیعت زیبای آمریکای جنوبی و تاریخ و فرهنگ‌های گوناگون آن‌، هرساله بسیاری از علاقه‌مندان را به دیدن خود دعوت می‌کند. البته از آمریکای مرکزی و کوبا و جزایری مانند پورتو‌ریکو نیز نباید غافل شد که هوش از سر همگان برده‌اند.

ادبیات

سروانتس، گابریل گارسیا مارکز، لورکا و پابلو نرودا تنها برخی از گوهر‌های ادبیات جهان هستند که آثار خود را به زبان اسپانیول نگاشته‌اند. ادبیات اسپانیایی زبان، سرشار از شاهکارهای ادبی است که مطالعه آن‌ها به زبان اصلی، لذتی شگرف خواهد داشت و فهم موضوع، زیبایی‌های ادبی و درک فرهنگ آن زبان و کشور را تسهیل خواهد نمود.

اهمیت زبان اسپانیایی در تجارت

جمعیت گویشوران زبان اسپانیایی به سرعت در حال رشد می باشد، از جمله در ایالات متحده آمریکا.

کشورهای اسپانیایی زبان بخش بزرگی از جامعه جهانی هستند که محصولات، خدمات و فرهنگ خود را به اشتراک می گذارند و فرصت رشد فوق العاده ای را در اختیار موسسات و شرکت های تجاری قرار می دهند. این مسئله موجب شده است که یادگیری زبان اسپانیایی برای صاحبان شرکت هایی که در پی گسترش تجارت خود با این کشور ها هستند به یک نیاز اجتناب ناپذیر تبدیل شود. همزمان با نفوذ جغرافیایی و اقتصادی زبان اسپانیایی در جهان، کشور های اسپانیایی زبان فرصت های زیادی برای کسب و کار ارائه میدهند، زیرا در حال حاضر بسیاری از آنها از لحاظ اقتصادی و سیاسی در حال رشد میباشند و سیاست های مطلوبی نسبت به کسب و کار اتخاذ کرده اند‌ .از لحاظ تولید ناخالص داخلی اسپانیا و مکزیک در میان بیست کشور نخست جهان قرار دارند و کشور آرژانتین در فاصله کمی از آنها قرار دارد. پیش بینی می شود که در سال های آتی اسپانیایی زبان دوم تبادل اقتصادی در جهان بشود. به این ترتیب، امکان نقش آفرینی این زبان به عنوان ابزار ارتباطی در کسب و کار در مقیاس جهانی افزایش خواهد یافت.

دانستن اسپانیایی ,زبان انگلیسی تان را بهبود می بخشد

بسیاری از واژگان انگلیسی ریشه ی لاتین دارند,خیلی از آنها از طریق زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شده اند. چون اسپانیایی هم یک زبان لاتین است, خواهید دید زمانی که اسپانیایی را یاد می گیرید، درک بهتری از واژگان انگلیسی نیز خواهید داشت. همینطور, اسپانیایی و انگلیسی ریشه ی هندو اروپایی مشترکی دارند، بنابراین دستور زبانشان مثل هم است. شاید روش موثرتری برای یادگیری دستور زبان انگلیسی از طریق مطالعه ی دستور زبان ,زبان دیگری وجود نداشته باشد، زیرا یادگیری به این طریق شما را مجبور به فکر کردن در مورد ساختار زبانتان می کند.

یادگیری یک زبان به شما کمک می کند تا بقیه ی زبان ها را بیاموزید

اگر شما می توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید، این آغازی است تا زبان های لاتین محورِ دیگر مانند فرانسوی و ایتالیایی را یاد بگیرید. و این حتی به شما کمک می کند تا زبان های روسی و آلمانی را بیاموزید، چون هر دوی آن ها ریشه های هند-اروپایی دارند و تعدادی ویژگی دارند (مانند جنسیت و صرف گسترده) که در زبان اسپانیایی وجود دارد اما در زبان انگلیسی نیست.

زبان اسپانیایی راحت است

اسپانیایی یکی از راحت ترین زبان های خارجی برای یادگیری برای گویشوران انگلیسی است. خیلی از لغاتش مشابه انگلیسی است، و اسپانیاییِ نوشتاری کاملاً آوایی است: تقریباً همه ی لغات اسپانیایی را مشاهده کنید و آن گاه می توانید بگویید که چه طور تلفظ می شوند.

زبان اسپانیایی در ایران

بین زبان‏های غیر انگلیسی اروپایی، تنها زبانی است که در کشور ما شبکه تلویزیونی دارد و با توجه به ارتباطات سیاسی، تجاری، بازرگانی، فرهنگی وکه بین ایران و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین برقرار است، بازار کار مناسبی در ایران برای افرادی که به این زبان مسلط هستند فراهم شده است. اگر ادبیات غنی، فرهنگ متفاوت و در عین حال مشابه ، ورزش (فوتبال)، تاریخ و عوامل دیگر را هم در نظر داشته باشیم، اهمیت یادگیری این زبان روشن تر می‏ گردد.

نگاه کوتاه به اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی

بدون شک،فرهنگ اسپانیایی یکی از غنی‌ترین فرهنگ  ها در جهان امروز می‌باشد. فرهنگ سخن گفتن به زبان اسپانیایی مخلوطی از سنت و مدرنیته است و این کشور دارای برجسته‌ترین و خلاق‌ترین هنرمندان و نویسندگان است. یکی از میراث‌های برجسته در اسپانیا اتحاد بین سه زبان رسمی و محلی این کشور می‌باشد. این اتحاد بین سه زبان (catalan) و (Basque) ،(Galician) وجود دارد.

با توجه به رونق روزافزون صنعت توریسم اسپانیا و بالا رفتن اهمیت اقتصاد کشورهای اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی و ایالات متحده، حال حاضر بهترین زمان ممکن برای یادگیری زبان اسپانیایی است. تجارت های جهانی در آینده ای نزدیک نیاز بالایی به افرادی خواهند داشت که زبان اسپانیایی می دانند.

در این صورت و با توجه به موارد ذکر شده، یادگیری زبان اسپانیولی از اهمیت بالایی برخوردار است: چه برای شما که می خواهید در یکی از کشورهای اسپانیایی زبان کار کنید، تحصیل کنید یا برای سفرهای توریستی. با توجه به اهمیت یادگیری و فرصت های خوب شغلی که می توانید در اسپانیا داشته باشید سایت آنلاین آموزان با همیاری آموزشگاه گوتاک این امکان را برای شما فراهم کرده که بتوانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید. شرکت در دوره های آنلاین زبان اسپانیایی می تواند پلی برای رسیدن به رویا هایتان باشد.

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی
تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه