خانه / مقالات آنلاین آموزان / اهمیت یادگیری زبان ف...

اهمیت یادگیری زبان فرانسوی

اهمیت یادگیری زبان فرانسوی

بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان فضای مجازی و اینترنت است و جلوتر از زبان اسپانیایی قرار می گیرد.

همواره دلایل متعددی برای آموختن یک زبان جدید وجود دارد و آموزشگاه گوتاک با برگزاری دوره های آنلاین شما را در این امر همراهی می کند تا بتوانید خیلی راحت با زبان های دیگر صحبت کنید.

زبان فرانسه سالها به عنوان زبان دوم دنیا بود. این زبان همچنان در بسیاری از کشورها دارای اهمیت چشمگیری می باشد.در این مقاله سعی داریم  به توضیح دلایل و اهمیت یادگیری زبان فرانسه بپردازیم.

کشور فرانسه

بطور کلی باید گفت:

  • نام رسمی کشور: جمهوری فرانسه
  • پایتخت: پاریس
  • زبان رسمی: فرانسوی،با اقلیت های برتون و باسک
  • نوع حکومت: جمهوری
  • مذهب: کاتولیک رومی(۷۴%) ، اسلام سنی (%۴)
  • واحد پول: یورو
  • شعار ملی: آزادی،برابری،برادری
  • عضویت: سازمان ملل متحد،جامعه اروپا،پیمان آتلانتیک شمالی،اتحادیه اروپای غربی،گروه هفت،سازمان همکاری اقتصادی و توسعه،کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، شورای اروپا

دلایل یادگیری زبان فرانسوی

زبان فرانسوی (le Français) زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان‌های هند‌و‌اروپایی به حساب می‌آید. این زبان در بازه زمانی بین قرن هفدهم میلادی تا میانه قرن بیستم و پایان جنگ جهانی دوم، به عنوان زبان بین‌الملل و جهانی برای معاهدات تجاری، سیاسی و سایر امور استفاده می‌شده‌است. اما هنوز هم یکی از قدرتمند‌ترین زبان‌های دنیاست

بیش از 220 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در حدود 29 کشور در جهان زبان فرانسوی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. در عین حال زبان خارجی ای است که پس از زبان انگلیسی بیشترین طرفدار را میان زبان آموزان دارد.

فرانسه دارای بزرگترین شبکه موسسات فرهنگی خارج از این کشور است که در آن ها زبان فرانسوی به بیش از ۷۵۰۰۰۰ نفر در سال آموزش داده می شود.

زبان فرانسوی در عین حال زبان کار و زبان رسمی در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک یا صلیب سرخ بین المللی است.

زبان فرانسوی، زبان بین المللی تئاتر، هنرهای بصری، رقص، معماری، آشپزی، مد و… است. تسلط به زبان فرانسوی نه تنها یعنی دسترسی به نسخه اصلی مهم ترین متون ادبیات فرانسه و فرانسوی زبان بلکه یعنی دسترسی به سینما و ترانه های موسیقی. زبانی برای یادگیری زبان های دیگر.

با یادگیری زبان فرانسوی می توانید به آسانی زبان های دیگر لاتینی را مثل اسپانیولی، ایتالیایی، پرتغالی یا حتی رومانیایی را بیاموزید.

بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان فضای مجازی و اینترنت است و جلوتر از زبان اسپانیایی قرار می گیرد. آشنایی با زبان فرانسه به واسطه برقراری ارتباط با فرانسه زبانان تمامی قاره ها و اطلاع از خبرهای روز دنیا که به واسطه ی رسانه های بین المللی فرانسه زبان (از جمله tv5، فرانس 24 و رادیو بین المللی فرانسه) پخش می شود، تصوری جدید از جهان را ارائه می دهد.

در ادامه به بررسی چند دلیل برای فراگیری این زبان می‌پردازیم.

زبان سیاست

زبان فرانسه، به شکلی غیر‌ رسمی، زبان رسمی سیاست است. پس اگر به دیپلمات شدن فکر می‌کنید، آموختن آن اجتناب‌ناپذیر است. این زبان، یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین‌المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین‌الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان‌ها و مراکز بین‌المللی جهان است.

تعداد گویش‌وران

 Le Français هم اکنون زبان مادری بیش از ۸۰ میلیون نفر از ساکنین کره زمین است اما، تعداد کلی گویش‌وران این زبان حدود ۲۲۰ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. تصور کنید که بتوانید با یادگرفتن تنها یک زبان با این تعداد از انسان‌ها ارتباط برقرار کنید!

کشور‌ها

فرانسوی یکی از تنها دو زبانی است که در هر ۵ قاره جهان گویش‌ور دارد. فرانسوی، زبان رسمی ۲۹ کشور از جمله فرانسه، بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ، موناکو، هایتی، ساحل عاج و البته ۱۵ نهاد وابسته از جمله کشور‌های مارواء‌‌بحار (Outre-mer) و بسیاری دیگر است. در تصویر زیر، کشور‌هایی که با رنگ آبی تیره مشخص شده‌اند، زبان اصلی و مادری‌شان فرانسوی است. کشورهایی که با دو آبی روشن‌تر مشخص شده‌اند به ترتیب، زبان رسمی و زبان دوم‌شان فرانسوی است. این در حالی است که در کشورهای سبز رنگ، فرانسه زبان اقلیت محسوب می‌شود.

مقاصد گردشگری

کشور فرانسه با بیش از هفتاد میلیون توریست، پر بازدید ترین کشور دنیا است. در صورت آشنایی با زبان فرانسه، بازدید از این کشور و شهرهای آن و همچنین درک فرهنگ، تصور و سبک زندگی فرانسوی بسیار لذت بخش خواهد شد. همچنین هنگامی که بخواهیم از آفریقا، سویس، کانادا، سیشل، موناکو و … بازدید کنیم زبان فرانسه بسیار مفید خواهد بود.

فرهنگ

زبان فرانسه، دری است به فرهنگ، ادبیات و هنر. ادبیات غنی فرانسه بزرگانی چون مونتسکیو، ولتر، ویکتور هوگو، آنتوان دو سنت اگزوپری، دومای پدر و پسر، لویی فردینان سلین، آندره ژید، ژان-پل سارتر، سیمون دوبووار و بسیاری دیگر را به جهانیان عرضه کرده است که قطعا خواندن آثار این بزرگان به زبان اصلی، لذتی دیگر دارد. این زبان، زبان مادری هنرمندان بزرگی چون ژرژ بیزه، کلود دبوسی، موریس راول، گابریل فوره، اریک ساتی، هکتور برلیوز، لئو دلیب (موسیقی‌دانان بزرگ و صاحب‌نام)، کلود مونه، ادگار دگا، ادوار منه، پیر-آگوست رنوا (نقاشان بزرگ دوره امپرسیونیسم) و بسیاری دیگر از مشاهیر و بزرگان بوده است که هرکدام به سهم خود، خدماتی بزرگ به فرهنگ جهانی ارائه کرده‌اند.

ادامه تحصیل

صحبت کردن با زبان فرانسه امکان ادامه تحصیل در کشور فرانسه و دانشگاه های معروف و مدرسه های عالی بازرگانی و مهندسی این کشور را که جزو برترین موسسات آموزش عالی در اروپا و در کل جهان است فراهم می سازد. دانش آموزانی که به زبان فرانسه تسلط دارند می توانند از بورس های دولت فرانسه برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در تمامی رشته ها و کسب مدرک معتبر بین المللی بهره گیرند.به دلیل رایگان بودن دانشگاه‌های دولتی در کشور فرانسه، این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است! به ویژه، علاقه‌مندان به رشته‌های مد و طراحی لباس و حقوق به دلیل قدرت کشور فرانسه در این زمینه‌ها عمدتا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

مهاجرت

کانادا، کشوری است که از همان ابتدا پذیرای مهاجران بوده و این رسم تا به امروز نیز ادامه دارد. بر حسب اتفاق، یکی از دو زبان رسمی این کشور نیز زبان فرانسه است که گرچه در استان کبک، قدرت بیشتری دارد، اما در بقیه استان‌ها نیز گویش‌ور دارد. لذا، اگر خیال مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است به فکر یادگیری زبان فرانسه باشید.

در مورد ساختار زبان فرانسوی

الفبای زبان فرانسوی بر اساس الفبای لاتین است و بیست و شش حرف ساده دارد. افزون بر حرف‌های ساده، حرف ترکیبی «œ» و حرف‌های زبَرنشانه‌دار «à â è é ê ë î ï ô û» نیز در نوشتار این زبان به کار می‌روند. ۸۵ درصد کلمات زبان فرانسوی از لاتین، ۱٫۵ درصد از آلمانی، ۰٫۱ درصد از عربی، ۰٫۱ درصد از اسکاندیناوی، ۱۲ درصد از اسپانیایی و ایتالیایی و انگلیسی و باقی زبان‌ها گرفته شده‌است.

ویژگی‌های گرامری زبان فرانسه

زبان فرانسه از نظر ریشه‌ای نقاط اشتراک زیادی با زبان لاتین دارد. بعضی از مهمترین ویژگی‌های گرامری این زبان عبارتند از:

مذکر یا مونث بودن

در زبان فرانسه اسامی همیشه جنسیت گرامری دارند. این جنسیت می‌تواند مذکر یا مؤنث باشد. گذشته از آن حالت جمع نیز به صورت یک جنسیت سوم در این زبان شناسایی می‌شود. جنسیت اسامی را در ساده‌ترین حالت می‌توان از حروف تعریف آنها شناسایی کرد. حرف تعریف le نشان دهنده اسامی مذکر، حرف تعریف la نشان دهنده اسامی مؤنث و حرف تعریف les نشان دهنده اسامی جمع است.

جگونه اسم ها را جمع می بندند؟

ساختار گرامری حالت جمع برای اسامی به زبان انگلیسی بسیار نزدیک است. در زبان فرانسه هم مانند انگلیسی در یک قاعده کلی برای ساختن حالت جمع یک اسم به آن پسوند s- اضافه می‌کنیم. این قاعده البته دارای استثناهایی هم هست. همچنین تخصیص‌گر به کار رفته با اسم جمع به صورت جمع می‌آید.

حرف تعریف در فرانسوی

در زبان فرانسه مانند زبان ایتالیایی سه نوع از حروف تعریف وجود دارد. «حروف تعریف معرفه»، «حروف تعریف نکره» و «حروف تعریف جزئی یا مقداری». حروف تعریف معرفه برای اسامی‌ای به کار می‌رود که برای مخاطب شناخته شده است. حروف تعریف نکره برای اسامی‌ای به کار می‌رود که برای مخاطب ناشناخته است یا شناخت آن اهمیتی ندارد و حروف تعریف جزئی یا مقداری برای اشاره به مقادیری از کمیت‌های شمارش‌پذیر یا شمارش‌ناپذیر به کار می‌روند. در زبان فرانسه در نتیجهٔ هم‌نشینی حروف اضافه با حروف تعریف چهار تکواژ مرکب (au, aux, du, des) به وجود می‌آید. همچنین بسته به خصوصیات آوایی اسم یا صفتی که بعد از این حروف تعریف آورده می‌شود ممکن حذف(élision) یا پیوند(liaison) رخ دهد.

در پایان باید گفت : زبان فرانسه ، زبانی زیبا، غنی، آهنگین که معمولا از آن به عنوان زبان عشق یاد می شود می باشد. زبان فرانسه همچنین زبانی تحلیلی است که به ذهن ساختار بخشیده و روحیه ی نقد را که در مباحثات و مناقشات بسیار مفید است بهبود می بخشد.

زبان فرانسه زبانی آسان برای فراگیری است. متد های آموزشی جذاب بسیاری به منظور فراگیری کودکان و جوانان وجود دارد. همچنین با تلاش فراوان به سرعت می توان به سطح قابل قبولی از مکالمه فرانسوی دست یافت. همراهی با آموزشگاه گوتاک این امکان را به شما می دهد تا بتوانید به دور از دغدغه های شهری در محیطی آرام ،این زبان غنی و زیبا را فراگیرید.

با شرکت در دوره های آنلاین همواره به دانش خود اضافه کنید.

اهمیت یادگیری زبان فرانسوی
تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه