خانه / مقالات آنلاین آموزان / تاریخچه زبان اسپانیا...

تاریخچه زبان اسپانیایی

تاریخچه زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی - یکشنبه 6 مرداد 1398

آنتونی دنبریخا اولین گرامر زبان اسپانیایی را در سال ۱۴۹۲ نوشت و آن را به ملکه الیزابت تقدیم کرد.

آنچه را امروز به عنوان زبان اسپانیایی می شناسیم نتیجه تکامل زبان لاتین محاوره ای است که در شبه جزیره ایبری در امپراطوری روم غربی صحبت می شده است. تاریخچه زبان اسپانیایی در ۱۰۰۰ سال گذشته تا دریایی مدیترانه و بعد از آن به سراسر مستعمرات اسپانیا گسترش یافت. امروزه زبان رسمی بیش از ۲۱ کشور در سراسر دنیا زبان اسپانیولی است.

 آموزشگاه زبان گوتاک با برگزاری دوره های آنلاین در نظر دارد با همراهی آنلاین آموزان ارائه ایی نوین داشته و این زبان زیبا را بهتر به شما بشناساند.شما می توانید با شرکت در دوره های آنلاین در زمان و هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

 

تاریخچه زبان اسپانیایی را می توان به دو قسمت تقسیم بندی کرد:

Modern Spanish - Old Spanish  )

 بعد از اینکه زبان کاستیان Castilian یا همان اسپانیایی بعد از امپراطوری روم کم کم به سمت قسمت های مرکزی و جنوبی رفت و در برخی جاها با کلمه گیری از زبان عربی غنی تر شد. در قرن ۱۳ میلادی اولین تلاش ها برای یکپارچه سازی و استاندارد کردن زبان اسپانیایی توسطAlfonso X of Castile برداشته شد. این شخص یه Alfonso el Sabio یا آلفونسو خردمند معروف بود. او کاتبانی را استخدام کرد و از آن ها خواست بسیاری از متون حقوقی ، نجوم ، قانون و دیگر متن های علمی را بنویسند و خود نیز به کار آنها نظارت کرد.

آنتونی دنبریخا اولین گرامر زبان اسپانیایی را در سال ۱۴۹۲ نوشت و آن را به ملکه الیزابت تقدیم کرد. تاریخچه زبان اسپانیایی بر عکس زبان انگلیسی به سه قسمت تقسیم نشده است و به دلیل شباهت اسپانیولی مدرن و کلاسیک دوران میانی نیز کاملا قابل درک است.

آکادمی رویال اسپانیایی (Spanish Royal Academy) در سال ۱۷۱۳ بنا شد تا هر چه بیشتر به استاندارد سازی زبان اسپانیایی بپردازد. شاید اولین کار مهم این آکادمی چاپ دیکشنری شش جلدی زبان اسپانیایی در سال ۱۷۲۶ تا ۱۷۳۹ بوده است.

ورود زبان اسپانیایی به قاره آمریکا در قرن شانزدهم اتفاق افتاد و کشور های مکزیک ، آمریکای مرکزی ، غربی و آمریکای جنوبی را در بر گرفت و از آن موقع تا حالا این زبان توانسته عامل برقراری ارتباط بسیاری از مردم در سراسر دنیا باشد.

همراهان گرامی همانطور که می دانید زیان اسپانیایی بسیار خوش آهنگ و دلنشین بوده و شما می توانید لذت یادگیری این زبان را در دوره های آنلاین آموزشگاه گوتاک با همراهی آنلاین آموزان تجربه کنید.

تاریخچه زبان اسپانیایی
تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه