خانه / مقالات آنلاین آموزان / هزینه برگزاری وبینار

هزینه برگزاری وبینار

اخبار تکنولوژی و فناوری - یکشنبه 1 تیر 1399

هنگامی که می‌گوییم وبینار برای یادگیری هر مطلبی مناسب است، منظور این می باشد، كه با شرکت در وبينارى خاص می توانید هر موضوعی را که دوست دارید یاد بگیرید

در این مقاله قصد داریم هزینه برگزاری وبینار را مورد بررسی قرار دهیم.به این موضوع مهم توجه داشته باشید که وبینارها یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری مطلبی می باشد.

هنگامی که می‌گوییم وبینار برای یادگیری هر مطلبی مناسب است، منظور این می باشد، كه با شرکت در وبينارى خاص می توانید هر موضوعی را که دوست دارید یاد بگیرید، از یادگیری زبان انگلیسی گرفته تا یادگیری در رابطه با موضوعاتی مانند پایداری، به آسانی می‌توانید در منزل خود این مطالب را فرا گیرید و از یاد گرفتن آن لذت ببرید.

در این مقاله در ابتدا اطلاعاتی را در رابطه با وبينار، مزیت‌ های استفاده از آن، دیگر ویژگی‌ های یک وبينار خوب و در آخر مطالبی در رابطه با هزینه‌ های برگزاری یک وبينار ارائه خواهیم داد، توصیه می‌کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
آيا با وبينارها آشنايى داريد؟
آیا می دانید در وبینارها چه مباحثی آموزش داده می شود؟
آيا مى دانيد هر وبينار چه مدت زمانى دارد؟
آیا با اهمیت شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟
شركت در وبينار چه مزيت هايى به دنبال خواهد داشت؟
شركت در وبينار چه تفاوتى با شركت در كلاس هاى آنلاين دارد؟
آیا با امکانات لازم برای شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟
چه کسانی می توانند با شرکت در وبینارها آموزش ببینند؟
آیا می دانید برای برگزاری وبینارها به چه امکاناتی نیاز است؟
چه مباحثی در وبینارها آموزش داده می شود؟
آيا شركت در وبينارها معايبى هم به دنبال دارد؟
براى انتخاب يك وبينار خوب به چه نكاتى بايد توجه داشت؟
هزينه هاى برگزارى يك وبينار چگونه مشخص مى شود؟
انتخاب مدرس چه تاثيرى بر هزينه هاى برگزارى يك وبينار دارد؟
آيا با تاثير نوع دوره در هزينه هاى برگزارى وبينار آشنايى داريد؟
انتخاب شرکت ارائه دهنده وبینار چه تاثیری در هزینه برگزاری وبینار دارد؟

 

آيا با وبينارها آشنايى داريد؟

در اين قسمت براى شروع مقاله قصد داريم در رابطه با وبينارها صحبت كنيم، زيرا اين مبحث براى بسيارى از افراد تازگى دارد و با آن آشنا نيستند. وبينارها نوعى كلاس هاى آنلاين هستند، اما با كلاس هاى آنلاين معمولى تفاوت هايى دارد، كه در ادامه آن را توضيح خواهيم داد.

اگرچه وبينارها کلاس های آنلاین هستند، اما کلاس آن‌ها فقط آنلاین به‌ تنهایی نیست. در یک وبینار شاهد این هستیم که کلاس های آنلاین در کنار برگزاری همایش تشکیل می‌شود. یعنی شما یک دوره را ثبت ‌نام می‌کنید و علاوه بر این‌که کلاس های آنلاین آن دوره را می‌گذرانید، در همایش‌ هایی هم مربوط به دوره انتخابی خود شرکت می کنید. 

این موضوع باعث مزیت های بسیاری برای یک وبينار می شود که در ادامه و در قسمت مزیت‌ها به آن اشاره خواهیم کرد، اما نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، هم ‌زمان بودن کلاس آنلاین و همایش‌ های آموزشی است. در همایش ‌های آموزشی به سوال‌ هایی پاسخ داده می شود که برای شرکت کننده های آن دوره سوال شده است.

آيا با وبينارها آشنايى داريد؟

شرکت در کلاس‌ های آنلاین به ‌تنهایی مزیت ‌های بسیاری را برای فرد به دنبال خواهد داشت، اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که شرکت در کلاس های آنلاین فاقد هیچ معایبی هم نیست و معایبی ( هرچند کم ) را هم به دنبال خواهد داشت. این معایب با شرکت در همایش‌ها در کنار یکدیگر برطرف می‌شود. 

به ‌عنوان مثال تصور کنیم که شما یک کلاس آنلاین را شرکت کرده‌اید و در طی کلاس برای شما سؤال‌ هایی پیش می‌آید، مانند این سوال که با استفاده از این دوره اى كه شرکت کرده ايد، چگونه می‌توانید درآمد زایی کنید و برای خود شغلى داشته باشيد،پاسخ سوال هایی که به این صورت هستند، را به آسانی با شرکت در یک همایش خاص می‌توانید به دست آورید.

حال تصور کنید که کلاس های آنلاین و همایش‌ها را در دو شرکت متفاوت انتخاب کرده باشید، در این صورت امکان دارد که بین مباحث تدریس شده در کلاس آنلاین و مباحثی که در همایش‌ها به آن می‌پردازند اختلاف به وجود آید. این در حالی است که با شرکت در وبینارها می‌توانید، به سادگی کلاس های آنلاین و همایش های مرتبط را در کنار هم داشته باشید و از مزیت های هر دوی آن بهره‌مند شوید.

آيا با وبينارها آشنايى داريد؟

آیا می دانید در وبینارها چه مباحثی آموزش داده می شود؟

در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که با شرکت در وبینارها می‌توانید چه مباحثی را بیاموزید، به این موضوع توجه داشته باشید، همان طور که شرکت در کلاس های حضوری، کلاس های آنلاین و …کاملاًا ختیاری و متناسب با نیاز هر کسی است، شرکت در وبینارها هم از این قانون پیروی می‌کند.

یعنی شما با توجه به نیازی که دارید، قادر خواهید بود که دوره‌ای خاص را انتخاب کرده و در آن شرکت کنید،یعنی تنوع دوره‌ها در وبینارها هم کاملاً مانند کلاس های آنلاین و کلاس های حضوری می باشد. 

نکته دیگری که در رابطه با شرکت در وبینارها باید به آن توجه داشته باشید، این است که بعضی از دوره‌ های خاص متقاضیان بیشتری دارند. به‌ عنوان مثال وبینار هایی هستند که آموزش زبان‌ های خارجی را در دستور کار خود دارند،

همان‌ طور که کاملاً واضح و مشخص است، تعداد متقاضیانی که برای شرکت در وبینار های آموزش زبان انگلیسی ثبت‌نام می‌کنند، بیشتر از تعداد متقاضیان برای یادگیری زبان‌ های خارجی دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، روسی و …می‌باشد و این موضوع هم کاملاً بدیهی است، زیرا آموزش زبان انگلیسی نیاز به زمان کمتری دارد و برای ورود به بازار کار هم کارایی بیشتری دارد. 

البته توجه داشته باشید که دوره‌ های وبینارها به آموزش زبان‌ های خارجی محدود نمی‌شود و شما می توانید هر مطلبی را که می‌خواهید، با شرکت در وبينار های خاص آن آموزش ببینید. به‌عنوان مثال اگر قصد دارید، دوره های موفقیت را شرکت کنید، کافی است که در وبینار های مربوط به این موضوع شرکت کنید،یا اگر در رابطه با پایداری و موضوعات مربوط به آن کنجکاو شده‌اید، باید در وبینار های مربوط به این موضوع شركت كنيد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که شرکت‌ های بسیاری وجود دارند که وبینارها را در رابطه با موضوعات مختلفی برگزار می‌کنند. توجه داشه بايد که شرکت انتخابی شما دوره ای را که در نظر گرفته‌ اید را برگزار کند، در غیر این‌ صورت باید شرکتی دیگر را برای ارائه خدمات انتخاب کنید.

آیا می دانید در وبینارها چه مباحثی آموزش داده می شود؟

آيا مى دانيد هر وبينار چه مدت زمانى دارد؟

یکی دیگر از سوال هایی که در رابطه با برگزاری وبینارها برای هر کسی پیش می‌آید، این است که هر وبینار چه مدت زمانی دارد. به این موضوع توجه داشته باشید، کسی که برای شرکت در وبینار های آنلاین یا کلاس های آنلاین برنامه ‌ریزی می‌کند، مدت زمان خاصی را برای دوره خود در نظر می‌گیرد و اگر دوره طبق مدت زمان تعیین شده پیش نرود، شخص بدون برنامه شده و از اهداف خود دور می‌شود، بنابراین مدت زمان دوره اهمیت بسیار زیادی در برنامه‌ ریزی‌ ها برای شخصی که شرکت می‌کند دارد. 

در رابطه با مدت زمان هر وبینار نمی‌توانیم، در این مقاله مدت زمان معینی را مشخص کنیم و بگوییم که هر وبینار از این مدت زمان خاص بیشتر یا کمتر نمی‌شود، زیرا هر دوره متناسب با مباحثی که تدریس می‌شود و دیگر موارد مدت زمان خاص خود را دارد و این مدت زمان در هر دوره با دیگری متفاوت می باشد.

آيا مى دانيد هر وبينار چه مدت زمانى دارد؟

اما موضوع بسیار مهمی که در رابطه با مدت زمان هر وبینار باید به آن توجه داشته باشید، این است که قبل از شروع هر وبینار مدت زمان خاصی را برای آن در نظر می‌گیرند و یک شرکت برگزارکننده وبینار باید قبل از آن که متقاضیان ثبت نام کنند، مدت زمان پیشنهادی را به آن‌ها ارائه دهد تا شرکت‌کنندگان بتوانند متناسب با این مدت زمان برنامه ‌ریزی کنند. 

به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از مباحث نیاز به مدت ‌زمان بیشتری برای آموزش دارند. به ‌عنوان مثال شما آموزش زبان انگلیسی و زبان فرانسوی را با یکدیگر مقایسه کنید، کاملاً واضح و مشخص است که زبان انگلیسی ساده‌تر می‌باشد و به دلیل آن که در دوران مدرسه نسبت به آن آشنایی نسبی به دست آورده‌ایم یادگیری آن هم به زمان کمتری نیاز دارد.

این در حالی است که یادگیری زبان فرانسه به زمان خیلی بیشتری نیاز دارد، زیرا معمولاً افراد شرکت کننده‌ در وبینار های آموزش زبان فرانسه اطلاعاتی در رابطه با این زبان ندارند و مدرس باید از مفاهیم پایه و کوچک برای آشنایی شرکت‌کنندگان شروع کند و این موضوع باعث افزایش مدت ‌زمان وبینار می شود.

به شما توصیه می کنیم که در هنگام ثبت نام برای هر وبینار خاص، به طور کامل در رابطه با مدت زمان آن دوره مطلع شوید تا در ادامه این موضوع برای شما مشکل ساز نشود.

آيا مى دانيد هر وبينار چه مدت زمانى دارد؟

آیا با اهمیت شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟

در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که شرکت در وبینارها چه اهمیتی دارد. به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که شرکت در وبینارها هم دقیقاً مانند کلاس های حضوری و کلاس های آنلاین اهمیت خاصی دارد و حتى اهمیت شرکت در وبینارها به دلیل آن که با برگزاری همایش همراه است، اهمیت بیشتری هم دارد. 

توجه داشته باشید که شما برای توجیه هر کلاس آنلاینى كه شرکت کرده‌اید، به یک همایش نیاز دارید و اگر همایش و کلاس آنلاین در کنار همدیگر باشند، یادگیری شما بهتر خواهد بود، البته بسیاری از افراد هم هستند که فقط می‌خواهند در همایشی خاص شرکت کنند و به‌ جای آن که در کلاس های آنلاین یا حضوری شرکت کنند، خود آن‌ها در منزل به صورت خود خوان مطلب مورد نظر خود را یاد بگیرند. 

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که کلاس های حضوری، کلاس های آنلاین، همایش‌ها و خواندن به صورت خود خوان هر یک مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد. به‌ عنوان مثال شما با شرکت در کلاس های آنلاین در مقایسه با شرکت در کلاس های حضوری هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد و زمان کمتری هم از شما هدر می رود.

آیا با اهمیت شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟

این در حالی‌ است که کلاس های آنلاین هم هر کدام معایبی را دارند، ( اگرچه این معایب بسیار کمتر از شرکت در کلاس های حضوری هستند، ) توجه داشته باشید که در یک وبینار به دلیل آن که کلاس آنلاین در کنار نمایش وجود دارد، این امکان را برای شرکت‌ کننده‌ها فراهم می‌کند که از مزیت های بسیاری برخوردار باشد، زیرا وجود همایش معایب کلاس های آنلاین را می‌پوشاند و حضور کلاس های آنلاین هم معایب شرکت در همایش‌ها را از بین می‌برد. 

شرکت در وبینارها به این دلیل اهمیت دارد که کلاس آنلاین و همایش‌ها در کنار یکدیگر هستند. در کنار هم بودن کلاس آنلاین و همایش‌ها باعث می‌شود که فرد بیشترین بازدهی را از یک دور داشته باشد. در مطالب بالا به اهمیت شرکت در وبینارها به طور کامل اشاره کرده‌ایم و اگر بیشتر در این رابطه بحث کنیم، تکرار مکررات خواهد شد، بنابراین این قسمت را در این‌ جا به پایان می‌رسانیم.

آیا با اهمیت شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟

شركت در وبينار چه مزيت هايى به دنبال خواهد داشت؟

در این قسمت قصد داریم مزیت های شرکت در یک وبینار را شرح دهیم. به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت شرکت در یک وبینار هزینه آن می باشد. شرکت در کلاس های حضوری هزینه های هنگفتی را به دنبال خواهد داشت. این درحالی است که هزینه شرکت در وبینارها با توجه به مزیت های دیگری که دارد، هزینه بسیار کمتری را به دنبال خواهد داشت و اين موضوع براى شخص به صرفه تر مى باشد.

مزیت دیگر شرکت در وبینارها را می‌توان عدم محدودیت آن دانست. شما اگر بخواهید در یک کلاس حضوری شرکت کنید، باید زمانی خاص را در هر هفته به این کلاس اختصاص دهید، به ‌عنوان مثال هر سه‌ شنبه ساعت سه تا پنج باید در کلاس های خود شرکت کنید، این در حالی است که گاهی برای شخص کاری پیش می‌آید و نمی‌تواند در آن زمان خاص در کلاس حضور داشته باشد.

حضور در وبینارها این مزیت را دارد که محدود به زمان و مکانی خاص نیست، شما در هر زمان و هر روزی که بخواهید می‌توانید آموزش‌های خود را ببینید. 

مزیت دیگر شرکت در وبینارها را می‌توان در روند آموزشی آن دانست. به این موضوع توجه داشته باشید که در هنگام حضور در کلاس های حضوری امکان اتفاق افتادن بسیاری از حوادث وجود دارد.

به ‌عنوان مثال گاهی ممکن است که مدرس شما کسل باشد یا گاهی اتفاق دیگری در کلاس پیش می‌آید که مدرس نمی‌تواند طبق برنامه پیش برود، این در حالی است که شرکت در وبینارها این مشکل را ندارد. یعنی یک روند از ابتدای دوره برای شما در نظر گرفته می‌شود و به دلیل آن که اتفاقی در این بین نمی‌افتد، این روند همچنان ادامه دارد و شما در انتها می‌توانید در زمان تعیین‌ شده دوره خود را به اتمام برسانید. 

از دیگر مزیت های شرکت در وبینا ها می توان به در دسترس بودن آن اشاره کرد. برای یادگیری بسیاری از مباحث، مدرسین بسیار خوبی در سراسر کشور وجود دارند.

توجه داشته باشید که در همه شهرستان‌ها، روستاها یا مناطق دورافتاده کشور امکان دسترسی به این مدرسین خوب وجود ندارد، این در حالی است که با شرکت در وبینارها می‌توان از آموزه ‌های مدرسین سطح بالای کشور بهره‌مند شد و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد و بسیار مهم می باشد.

از دیگر مزیت های شرکت در وبینارها می توان متناسب بودن دوره ها برای همه اشخاص اشاره کرد. به این موضوع توجه داشته باشید که بعضی از افراد به دلیل های متفاوتی نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند، این در حالی است که شرکت در وبینارها بسیار آسان می باشد و هر کسی می تواند در وبینارها شرکت کند. در ادامه توضیحات تکمیل تری در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

شركت در وبينار چه مزيت هايى به دنبال خواهد داشت؟

شركت در وبينار چه تفاوتى با شركت در كلاس هاى آنلاين دارد؟

در این قسمت قصد داریم در رابطه با تفاوت وبینارها و کلاس های آنلاین بحث کنیم، اگر چه با توجه به مطالب گفته شده در بالا تا حد زیادی به تفاوت بین وبینار و کلاس های آنلاین پی بردیم، اما در این قسمت به طور کامل و تفکیک شده این موضوع را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که وبینارها و کلاس های آنلاین، بیش از آن که با یک دیگر تفاوت داشته باشند، شباهت دارند.

اگر بخواهیم وبینارها را به طور کامل توضیح دهیم، باید بگوییم که دقیقا همان کلاس های آنلاین هستند، یعنی اگر شما دوره ای خاص (مثلا آموزش زبان انگلیسی) را در کلاس های آنلاین یاد بگیرید، مباحثی که در این دوره آموزش داده می شود، با مباحثی که در وبینار های آموزش همان دوره ارائه می شوند تفاوتی ندارند و دقیقا یکی هستند، البته این دقیقا یکی بودن، مربوط به زمانی است که هر دو این دوره ها توسط یک شرکت برگزار شده باشد، در غیر این صورت کاملا بدیهی است که تفاوت هایی وجود دارد.

شركت در وبينار چه تفاوتى با شركت در كلاس هاى آنلاين دارد؟

تفاوت اصلی و مهمی در جایی است که برای برگزاری کلاس های آنلاین، هیچ همایشی در نظر گرفته نمی شود، اما در وبینارها همایش هم وجود دارد. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که برگزاری همایش ها هم مزیت های بسیاری را به دنبال خواهد داشت و توصیه می کنیم که برای این موضوع اهمیتی خاص قائل باشید.

در همایش ها درسی توضیح داده نمی شود. به عنوان مثال اگر وبینار آموزش زبان انگلیسی را شرکت کرده اید، در قسمت همایش ها مطلبی در رابطه با گرامر یا آموزش گرامر ارائه نخواهد شد، اما در رابطه با کاربرد های زبان انگلیسی در سال های اخیر بحث می کنند. به عنوان مثال به شما می گویند که با تسلط بر زبان انگلیسی می توانید شغلی خاص داشته باشید، زیرا برای استخدامی تسلط به زبان انگلیسی اهمیت بالایی دارد.

موضوع دیگری که در همایش ها زمانی به آن اختصاص داده می شود، در رابطه با چگونگی فراگیری آن دوره ای است که شرکت کرده اید.

به عنوان مثال در همان وبینار آموزش زبان انگلیسی در همایش ها به شما راهکار هایی را ارائه می دهند که بتوانید به آسانی و با ماندگاری بالایی لغت ها را حفظ کنید، یا گرامر را درک کنید، توجه داشته باشید که گرامر توضیح داده نمی شود و تنها راه های درک و یادگیری آن را توضیح می دهند.

به طور کلی می توان تفاوت بین وبینار و کلاس های آنلاین را در مزیت های آن دانست. توجه داشته باشید که شرکت در کلاس های آنلاین هم مزیت های بسیاری برای شخص خواهد داشت، اما شرکت در وبینارها مزیت های بیشتری دارد و این مزیت ها را می توان به علت برگزاری همایش ها در کنار کلاس های آنلاین دانست.

شركت در وبينار چه تفاوتى با شركت در كلاس هاى آنلاين دارد؟

آیا با امکانات لازم برای شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟

در مطالب بالا گفتیم که یکی از مهم ترین مزیت های وبینارها در دسترس بودن آن برای همه افراد می باشد. در این قسمت قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که برای شرکت در وبینار به چه امکاناتی نیاز است که باعث در دسترس بودن این آموزش ها شده است.

باید به شما بگوییم که در حال حاضر گوشی های هوشمند، یکی از لازمه های زندگی در دنیای حاضر شده است، یعنی هر کدام از ما حداقل یک گوشی هوشمند در منزل خود داریم، به احتمال زیاد شما همین الآن با استفاده از همان گوشی هوشمند و با اتصال به اینترنت در حال خواندن این مقاله هستید.

شاید برای شما جالب باشد که با همین امکانات کم، یعنی یک گوشی هوشمند و اتصال به اینترنت می توانید در وبینار های شرکت کنید و مباحث مورد علاقه خود را یاد بگیرید.

توجه داشته باشید که وبینارها باعث شده است که دیگر کسی برای عدم یادگیری هیچ بهانه ای نداشته باشد، زیرا امکانات برای شرکت در وبینارها بسیار جزئی و تا حدی هم پیش پا افتاده هستند، زیرا در دسترس همگان قرار دارند

البته باید بگوییم که برای شرکت در وبینارها کامپیوتر های رو میزی، لپ تاپ، آی پد و تبلت هم می توانید استفاده کنید، به نوعی می توان گفت هر وسیله ای که به اینترنت متصل شود، قابلیت این را دارد که از آن برای شرکت در وبینارها استفاده کنید و کمترین امکانات مورد نیاز هم همان گوشی هوشمندی است که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم.

به این موضوع توجه داشته باشید که برای دیدن فیلم های آموزش در وبینارها نیازی به آنلاین بودن نیست، یعنی شما می توانید دوره را دانلود کنید و بعد هر زمانی که وقت کافی داشتید این فیلم های آموزشی را ببینید.

به این موضوع توجه داشته باشید که این نکته هم باعث می شود که مزیتی دیگر برای شرکت در وبینارها وجود داشته باشد، یعنی نیازی به دسترسی به اینترنت در تمام ساعت های مشاهده فیلم نیست.

البته همان طور که در قسمت های قبل به این موضوع اشاره کردیم، شرکت های مختلفی هستند که وبینار برگزار می کنند و همین موضوع باعث می شود که هر یک از این شرکت ها رویکردی خاص داشته باشند، گاهی پیش می آید که شرکت خاص کلاس های خود را به صورت آنلاین برگزار کند، یعنی در همان لحظه شما در کلاس حضور داشته باشید و این موضوع کاملا مانند کلاس های حضوری است. 
توجه داشته باشید که این موضوع خاص هم مزیت ها و معایب خود را دارد.

از مزیت های آن می توان به این موضوع اشاره کرد که شخص با حضور در کلاس می تواند در صورت متوجه نشدن مبحثی خاص، آن را از مدرس بپرسد. در رابطه با معایب باید بگوییم که شخص باید زمان دقیقی را برای برگزاری کلاس در نظر بگیرید و در طول کلاس به اینترنت هم دسترسی داشته باشد.

آیا با امکانات لازم برای شرکت در وبینارها آشنایی دارید؟

چه کسانی می توانند با شرکت در وبینارها آموزش ببینند؟

در این قسمت قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم که چه کسانی می توانند در وبینارها شرکت کنند. توجه داشته باشید، همان طور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده‌ایم که برای شرکت در یک وبینار به چه امکاناتی نیاز دارید، بنابراین شما باید دسترسی به کمترین امکانات که همان گوشی هوشمند است را داشته باشید، به آسانی می‌توانید در وبینارها شرکت کنید. 

اما به این موضوع بسیار مهم توجه کنید که شرکت در وبینارها برای بعضی از افراد بیش از دیگران اهمیت دارد. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که از مزیت های شرکت در وبینارها می‌توان به عدم محدودیت در زمان و مکان آن اشاره کرد، همین موضوع باعث می‌شود، افراد بیشتری بتوانند در یک وبینار شرکت کنند. 

به‌عنوان مثال افرادی که شاغل هستند، زمان کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، این افراد می‌توانند به ‌سادگی با شرکت در یک وبینار خاص دوره مربوطه خود را بگذرانند، زیرا شرکت در وبینارها به زمانی خاص نیاز ندارد و شخص هر زمانی که بخواهد، بعد از آن که کار روزانه ‌اش به اتمام رسید و استراحت کرد به آسانی می‌تواند دوره خود را ادامه دهد.

چه کسانی می توانند با شرکت در وبینارها آموزش ببینند؟
 
خانم ‌هایی که در منزل خانه ‌دار هستند، یا بچه ای کوچک در خانه دارند، برای آن که در کلاس های حضوری شرکت کنند، باید زمان زیادی را صرف حاضر شدن، به کلاس رفتن و برگشتن کنند، البته اگر بعد از برگشتن از سر کلاس توانایی انجام رسیدگی به کارهای منزل را داشته باشند! این خانم‌ها با شرکت در وبینار های آنلاین می‌توانند به آسانی هر دوره‌ای را که می‌خواهند بگذرانند و از خستگی ناشی از بیرون رفتن برای خود پیشگیری کنند. 

توجه داشته باشید که با توجه به مطالب بالا به آسانى می‌توان به این موضوع پی برد که هر کسی با هر شرایطی که دارد، می‌تواند در وبینار های آنلاین شرکت کند و دوره های خاص خود را بگذراند، فقط کافی است که یک گوشی هوشمند داشته باشد

و البته مهم‌تر از آن نیاز به اراده‌ای قوی دارد، پس اگر اراده قوی دارید و نیاز دارید که دوره خاصی را بگذرانید معطل نکنید و همین الان در وبینار خواسته خود ثبت‌ نام کنید، بعد زندگی خود را تغییر دهید.

آیا می دانید برای برگزاری وبینارها به چه امکاناتی نیاز است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یک فرد برای آن که در وبیناری خاص شرکت کند، باید چه امکاناتی را داشته باشد. در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که برای برگزاری یک وبینار خاص به چه امکاناتی نیاز می باشد. به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که برگزار کننده ‌های وبینارها معمولاً شرکت‌ های بزرگی هستند که باید امکانات خاصی را هم داشته باشند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که امکانات بسیاری برای برگزاری یک وبینار لازم می‌باشد،یعنی تعدادی دستگاه وجود دارد که شما برای برگزاری يك وبينار به آن نیاز دارید و این تعداد گاهی به صورت اضافی هستند، یعنی شما با تعداد کمتری از این دستگاه‌ها هم می‌توانید وبینار مورد نظر خود را برگزار کنید.

آیا می دانید برای برگزاری وبینارها به چه امکاناتی نیاز است؟

در این قسمت برای آگاهی بیشتر شما سعی بر این داریم که کمترین امکانات لازم برای برگزاری یک وبینار خوب و مناسب را توضیح دهیم تا با آن آشنا شوید، به این موضوع توجه داشته باشید که در ادامه مطالب ویژگی ‌های یک وبینار خوب را به طور کامل شرح می‌دهیم و در این قسمت اشاره‌ای به این موضوع نخواهیم کرد. 

یکی از امکاناتی که برای برگزاری یک وبینار به آن نیاز دارید، اینترنت است، البته توجه داشته باشید که در حال حاضر نمی‌توان اینترنت را به عنوان یک امکان در نظر گرفت، زیرا در حال حاضر هر کسی در منزل یا محل کار خود به اینترنت دسترسی دارد، اما باید توجه داشته باشید که برای برگزاری یک وبینار به اینترنت هم نیاز خواهید داشت. 

همان‌طور که در قسمت های قبل هم به این موضوع اشاره کردیم، در وبینارها یک کلاس آنلاین برگزار می‌شود،یعنی شما برای برگزاری این کلاس به یک مدرس نیاز خواهید داشت که مطالب را برای شما تدریس کند، البته توجه داشته باشید که مدرس دستگاه یا وسیله نیست که به آن نیاز داشته باشید، اما جزء نیازمندی ‌های واجب و ضروری برای برگزاری یک وبینار به حساب می‌آید. 

مدرس هنگامی‌که تدریس می‌کند باید از او فیلم گرفته شود، یعنی شما به یک رکوردر هم نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که معمولاً در کلاس های آنلاین (، البته متناسب با موضوعی که تدریس می شود، ) از چهره مدرس فیلم گرفته نمی‌شود و تنها به وسیله یک رکوردر از صفحه مانیتور فیلم گرفته می‌شود و این فیلم را با متقاضیان شرکت در وبینار به اشتراک می‌گذارند. 

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، برای برگزاری همایش‌ها می‌باشند. توجه کنید که همایش‌ها در یک وبینار یا به‌ صورت حضوری برگزار می شوند، یا مانند کلاس‌ها به ‌صورت آنلاین برگزار خواهند شد، اگر همایش‌ها همانند کلاس‌ها به صورت آنلاین باشد، تنها به یک مدرس یا سخنران و همین‌ طور یک رکورد و دوربین فیلم ‌برداری نیاز خواهید داشت

 البته اگر همایش‌ها به صورت حضوری تشکیل شوند، شما به محلی خاص هم برای برگزاری این همایش‌ها نیاز دارید و البته امکانات دیگری هم مورد نیاز خواهد بود که شرح این امکانات در این مقاله نمی‌گنجد.

آیا می دانید برای برگزاری وبینارها به چه امکاناتی نیاز است؟

چه مباحثی در وبینارها آموزش داده می شود؟

در این قسمت قصد داریم به این موضوع بسیار مهم اشاره کنیم که در یک وبینار چه مباحثی آموزش داده می شود. به این موضوع مهم توجه کنید که در مطالب بالا و با توجه به اطلاعاتی که بیان کردیم، به آسانی می توان به این موضوع پی برد که در یک وبینار می توان مباحث متعدد و گسترده ای را آموزش داد، اما ما در این قسمت به طور کامل این موضوع را شرح خواهیم داد.

توجه داشته باشید که در سال های قبل و هنگامی که مفهوم کلاس های آنلاین و برگزاری وبینارها به تازگی در کشور ایران شروع شده بود، فقط تعدادی خاص کلاس آنلاین برگزار می شد، معمولا کلاس های آنلاین برای تدریس زبان انگلیسی، دروس دانشگاهی و کلاس های موفقیت تشکیل می شد، یعنی می توان به این نتیجه رسید که این مباحث بیشترین متقاضی ها را دارند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که مباحث ذکر شده در بالا، هنوز هم طرفداران بسیاری دارند، اما با گسترش تکنولوژی در ایران و همچنین آشنایی بیشتر افراد با مزیت های کلاس های آنلاین و به ویژه وبینارها، تنوع بسیار خوبی در مباحث تدریس شده در وبینار ها به وجود آمد و این موضوع بسیار مهمی می باشد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر موضوعاتی مانند؛ مباحث دانشگاهی (از هر رشته و هر مقطعی)، آموزش انواع زبان های خارجی (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی، روسی و ایتالیایی)، رازهای موفقیت، نجوم و حتی ورزش های مختلفی در وبینارها آموزش داده می شود و هر کسی متناسب با نیاز خود می تواند در دوره ای خاص شرکت کند و از مزیت های آن بهره مند شود.

چه مباحثی در وبینارها آموزش داده می شود؟

البته لازم به ذکر است که این دوره هایی که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، با یکدیگر تفاوت هایی دارند، البته کاملا واضح و مشخص است که هر دوره ای خاص در یک شرکت، تفاوت هایی هم با همان دوره در یک شرکت دیگر دارد، البته موضوع کلی هر دوره مشخص می باشد.

به عنوان مثال اگر شما در وبینار آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کنید، مطالبی که در هر شرکت آموزش داده می شود، یکسان می باشد.

توجه داشته باشید که نحوه آموزش، مدت زمان وبینار، مدرسی که آموزش را بر عهده دارد، سخنرانی که برگزاری همایش را بر عهده دارد و هزینه ثبت نام در وبینار برای هر شرکت با دیگری متفاوت می باشد و در هنگام ثبت نام به این موارد توجه داشته باشید که در ادامه مشکلی برای شما پیش نیاید.

به شما پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب یک وبینار خاص به موارد بسیار مهمی توجه داشته باشید که در انتهای دوره از نتیجه به دست آمده نهایت رضایت را داشته باشید. در ادامه در رابطه با این موضوع مطالب بسیار مهم و البته کاملی را شرح خواهیم داد و پیشنهاد می کنیم که کما کان با ما همراه باشید.

چه مباحثی در وبینارها آموزش داده می شود؟

آيا شركت در وبينارها معايبى هم به دنبال دارد؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که برای هر کسی پیش می آید این است که آیا شرکت در وبینارها معایبی هم دارد، یا خیر؟ اگر بخواهیم به طور کلی این سوال را پاسخ دهیم، باید بگوییم که خیر، شرکت در وبینارها هیچ معایب خاصی را برای شخص به دنبال نخواهد داشت، اما این موضوع به نکته های بسیار مهمی بستگی دارد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

توجه داشته باشید، همان طور که در مطالب بالا بارها به این موضوع اشاره کردیم، وبینار به معنی کلاس های آنلاین در کنار برگزاری همایش می باشد. لازم به ذکر است، همان طور که گفتیم، کلاس های آنلاین و همایش آنلاین هر یک به تنهایی مزیت ها و معایب خاص خود را دارند که نمی توان از هیچ یک از این موارد غافل شد، زیرا اهمیت بسیار بالایی برای شما خواهند داشت.

به عنوان مثال یکی از معایبی که برای کلاس های آنلاین ذکر می کنند، عدم تعامل بین مدرس و و شرکت کننده است، یعنی اگر شرکت کننده در حین توضیح مدرس سوالی داشته باشد، قادر به پرسیدن آن نخواهد بود، البته این مورد به نظر بعضی ها منطقی است و عده دیگری آن را منطقی و درست نمی دانند.

حال باید به این موضوع اشاره کنیم که در وبینارها به دلیل آن که کلاس های آنلاین، در کنار همایش ها وجود دارد، هر یک معایب دیگری را پوشش می دهد. به عنوان مثال همان موردی که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، با برگزاری و شرکت در همایش ها به سادگی برطرف می شود.

به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که شرکت در وبینارها در صورتی هیچ معایبی برای شخص نخواهد داشت که در انتخاب وبینار مورد نظر خود، نهایت دقت را به کار بگیرند.

اگر چه در مطالب بعد به طور کامل به ویژگی های یک وبینار خوب اشاره خواهیم کرد، اما دقت کنید که شما به عنوان شرکت کننده در وبینار کسی هستید که می توانید یک وبینار خوب از بد را برای خود مشخص کنید.

یعنی بعضی از ویژگی های یک وبینار ممکن است، برای شما خوب باشد، اما برای کسی دیگر ویژگی منفی به حساب آید، پس پیشنهاد می کنیم که در ابتدا نیازمندی ها و انتظارات خود را به طور کامل مشخص کنید تا در ادامه برای شما مشکلی پیش نیاید و از وبیناری که شرکت کرده اید، رضایت داشته باشید.

آيا شركت در وبينارها معايبى هم به دنبال دارد؟

براى انتخاب يك وبينار خوب به چه نكاتى بايد توجه داشت؟

همان طور که در مطالب بالا قول داده ایم، در این قسمت قصد داریم مطالبی را در رابطه با ویژگی های یک وبینار خود ارائه دهیم تا در هنگام انتخاب وبینار مورد نظر خود به آن توجه کافی داشته باشد. اولین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشد، همان موردی است که در مطالب بالا به آن اشاره کرده ایم، یعنی انتظارات خود را از وبیناری که قصد دارید، در آن شرکت کنید، را به طور کامل و البته به طور شفاف بنویسید.

منظور از آن که به طور کامل و به طور شفاف باید انتظارات خود را مشخص کنید، این است که به عنوان مثال ننویسید که می خواهم انگلیسی را یاد بگیریم، بلکه این گونه انتظار خود را بیان کنید که برای یادگیری زبان انگلیسی به یک مدرس خوب و با طرز تدریس جدید نیاز دارم تا بتوان مطالب این زبان را درک کنم!

بعد از آن که انتظارات خود را به طور کامل نوشتید، اگر مدرس خاصی را مد نظر دارید، نام او را جستجو کنید تا بدانید که با کدام شرکت برگزار کننده وبینار همکاری می کند. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر مدرسی خاص را نمی شناسید، در شرکت های مختلف برگزار کننده وبینار جستجو کنید و رزومه مدرسین آن ها را به طور کامل مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که خواندن نظرات کسانی که در دوره های قبلی این وبینارها شرکت کرده اند، می تواند کمک بسیار خوبی به شما کند. لازم به ذکر است که نظرات را باید به طور دقیق و کامل بخوانید تا بتوانید بر اساس آن تصمیم بگیرید و وبیناری خاص را انتخاب کنید، پس برای این کار زمان کافی را در نظر بگیرید.

براى انتخاب يك وبينار خوب به چه نكاتى بايد توجه داشت؟

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مدت زمان هر دوره در وبیناری های مربوط به شرکتی خاص، با دیگر شرکت ها تفاوت هایی دارد، پس در انتخاب وبینار مورد نظر خود به مدت زمان اتمام آن هم توجه کافی داشته باشید تا بر طبق برنامه ریزی خود پیش بروید.

به این موضوع توجه داشته باشید که همیشه و در همه موارد، هزینه و قیمت یکی از مهم ترین عواملی بوده است که باید به آن توجه داشته باشید و در حال حاضر اقتصاد خانواده های ایرانی به نحوی است که قیمت اهمیتی بیش از گذشته دارد، بنابراین به شما توصیه می کنیم که در انتخاب وبینار مورد نظر خود به هزینه و قیمت آن هم نهایت دقت و توجه را داشته باشید تا در ادامه با کمبود بودجه رو به رو نشوید.

توجه داشته باشید که هزینه های هر وبینار متناسب با عوامل خاصی مشخص می شود و هر شرکتی نمی تواند به میل و سلیقه خود قیمت های دلخواه را از شرکت کننده ها دریافت کند.

به شما پیشنهاد می دهیم، در صورت مشاهده تخلفی این موضوع را به مسئولان مرتبط اطلاع دهید تا با متخلف بر طبق قوانین برخورد شود، البته به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا به یقین برسید که شرکت مربوطه هزینه های اضافی درخواست می کند

براى انتخاب يك وبينار خوب به چه نكاتى بايد توجه داشت؟.

هزينه هاى برگزارى يك وبينار چگونه مشخص مى شود؟

در این قسمت قصد داریم عوامل موثر بر هزینه های یک وبینار را شرح دهیم و پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید. در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که به دلیل آن که هزینه و قیمت یک وبینار به عوامل بسیاری وابسته است، ما نمی توانیم مبلغی را به طور دقیق برای وبینارها در نظر بگیریم و به بیان همین عوامل موثر برای آشنایی بیشتر و بهتر مخاطب بسنده خواهیم کرد.

برای آن که بتوانیم عوامل موثر بر هزینه و قیمت یک وبینار را به طور کامل توضیح دهیم، نیاز داریم که مطالب مهمی را قبل از بیان مطلب اصلی شرح دهیم. توجه داشته باشید که هدف برگزاری وبینار بسیار مهم است و بر روی هزینه های آن تاثیر به سزایی دارد، اما چگونه این اتفاق می افتد؟

به عنوان مثال گاهی شما با هدف معرفی و آشنایی مخاطبان با برندی خاص، وبینار تشکیل می دهید، به اصطلاح می گویند که این وبینار ها رویکرد بازاریابی دارند، اما بازاریابی نیستند، یعنی شما فقط یک برند خاص را به مخاطب معرفی می کنید، توجه داشته باشید که این وبینارها معمولا به صورت رایگان برگزار می شوند و کلاس های آنلاین آن هم مدت زمان کوتاهی دارد.

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که امکانات لازم برای برگزاری یک وبینار را توضیح دهیم، اگر چه ما کمترین امکانات لازم را توضیح داده ایم، به این موضوع توجه داشته باشید که هرچه برای برگزاری یک وبینار از امکانات یا تجهیزات بیشتری استفاده کرده باشند، کاملا واضح و طبیعی است که هزینه بیشتری هم از شرکت کننده دریافت خواهند کرد، زیرا کیفیت وبینار افزایش پیدا می کند و کیفیت با هزینه رابطه ای مستقیم دارد. یعنی هر چه کیفیت بیشتر باشد، هزینه هم بیشتر خواهد شد.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر چه در هنگام برگزاری یک وبینار ما فقط مدرس کلاس های آنلاین و سخنران همایش ها را می بینیم، اما برگزاری هر وبینار به یک تیم نیاز دارد که هر کدام وظیفه های خاص خود را دارند، (توضیح در رابطه با این موضوع، خارج از بحث این مقاله می باشد و به آن نمی پردازیم)، به همان میزان که برای برگزاری یک وبیناری خاص تیمی بزرگ تر و حرفه ای تری نیاز باشد، هزینه و قیمت هم افزایش پیدا می کند، زیرا این موضوع با کیفیت رابطه ای مستقیم دارد.

هزينه هاى برگزارى يك وبينار چگونه مشخص مى شود؟

توجه داشته باشید که هزینه های یک وبینار با نظارت های دقیق تعیین می شود و هر شرکتی نمی تواند بنا به سلیقه خود قیمت و هزینه ای دلخواه را برای وبینار های خود انتخاب کند، اما همین شرکت خاص می تواند با افزایش کیفیت وبینار های خود، هزینه شرکت در وبینارها را افزایش دهد و درآمد خود را هم اضافه کند. 

نکته نهایی که در رابطه با هزینه های یک وبینار باید به آن توجه داشته باشید، این است که این هزینه تحت تاثیر عوامل دیگری هم می باشد که در این قسمت به آن اشاره نکرده ایم، زیرا این موارد اهمیت بسیاری دارند و قصد داریم که در ادامه در قسمت های جداگانه ای به طور مجزا و البته کامل، این موارد را بررسی کنیم و پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

به این نکته بسیار مهم باید اشاره کنیم که در هنگام ثبت نام وبینار باید به هزینه آن توجه داشته باشید، اما توصیه می کنیم که هیچ وقت و به هیچ عنوان برای صرف هزینه کمتر، کیفیت را نادیده نگیرید، زیرا در انتها فقط پشیمانی برای شما به دنبال خواهد داشت. شرکت نکردن در وبینار از شرکت کردن در وبیناری بی کفیت، بهتر می باشد.

هزينه هاى برگزارى يك وبينار چگونه مشخص مى شود؟

 

انتخاب مدرس چه تاثيرى بر هزينه هاى برگزارى يك وبينار دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که کیفیت یکی از مهم ترین عواملی است که قیمت و هزینه یک وبینار به آن بستگی دارد. اگر بخواهیم این موضوع را به طور کامل هم بررسی کنیم، به این موضوع می رسیم که معمولا هر کسی ترجیح می دهد، هزینه بیشتری را پرداخت کند، اما در یک وبینار با کیفیت و کاربردی شرکت کند تا ارزش هزینه و قیمتی که پرداخت می کند را داشته باشد.

به این موضوع توجه داشته باشید که همان طور که گفتیم، برای برگزاری یک وبینار به یک تیم نیاز است، اما یکی از مهم ترین اعضاء هر تیم برگزاری وبینار مدرس آن می باشد.

به عنوان مثال باید بگوییم که برای برگزاری یک وبینار خوب به یک تولید کننده محتوای حرفه ای هم نیاز دارید تا بتوانید مطالب خوبی را به مخاطب ارائه دهید، اما هر چه مطالب شما هم خوب و حرفه ای باشد، اگر مدرسی خوب آن را ارائه ندهد، به چشم نمی آیند و تاثیر گذار نیستند.

توجه داشته باشید که یک مدرس خوب و کار آمد، می تواند محتوا های ضعیف و متوسط را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد تا مخاطب به طور کامل آن را درک کند، این در حالی است که اگر مدرس ضعیف باشد، بهترین محتوا را هم در اختیار او قرار دهید، باز هم قادر به ارائه آن نخواهد بود و به نوعی می توان گفت که زحمت همه افراد تیم هدر می رود، زیرا مدرس رابط بین تیم برگزار کننده وبینار و مخاطب می باشد.

انتخاب مدرس چه تاثيرى بر هزينه هاى برگزارى يك وبينار دارد؟

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در بالا کاملا واضح و مشخص است که یک مدرس چه تاثیری بر روی هزینه های یک وبینار دارد. به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از افرادی که یک وبینار خاص را انتخاب می کنند، با توجه به نام و رزومه مدرس این انتخاب را انجام داده اند.

لازم به ذکر است که مدرس دروه های وبینار یکی از مهم ترین نقش ها را در تعیین هزینه و قیمت یک وبینار بر عهده دارد، زیرا اگر مخاطب با مدرس شما ارتباط برقرار نکند، وبینار را ادامه نمی دهد. این در حالی است که گاهی یک مدرس باعث می شود که مخاطب دوره های بیشتری را شرکت کند و برای آن شرکت خاص سود بیشتری را فراهم کند.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که معمولا در هنگام تقسیم دستمزد اعضاء تیم برگزار کننده وبینار، مدرس این تیم دستمزد بیشتری را دریافت می کند و این موضوع هم با توجه به مطالبی که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم، کاملا صحیح و منطقی می باشد و بحثی در رابطه با آن وجود ندارد.

به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی مدرس وبینار و سخنران همایش ها یک نفر می باشد. در این حالت باید بگوییم که این فرد نقش بسیار حساسی را بر عهده دارد، زیرا سخنران وبینار نقش مکمل و تکمیل کننده مدرس می باشد، یعنی اگر مدرس در کار خود کوتاهی کرده باشد، سخنران آن را برطرف می کند، اما اگر مدرس و سخنران هر دو ضعیف عمل کنند، وبینار هم ضعیف می باشد.

البته به این نکته هم دقت کنید که اگر مدرس و سخنران یک نفر باشند، مزیت های خاصی هم برای مخاطب وجود دارد، زیرا بهتر با این شخص ارتباط برقرار می کنند. پس انتخاب مدرس و سخنران را متناسب با توانایی آن ها انجام دهید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید و برای شما هم مزیت های فراوانی داشته باشد.

انتخاب مدرس چه تاثيرى بر هزينه هاى برگزارى يك وبينار دارد؟

آيا با تاثير نوع دوره در هزينه هاى برگزارى وبينار آشنايى داريد؟

یکی دیگر از عواملی که تاثیر به سزایی در تعیین قیمت و هزینه یک وبینار دارد، نوع آن وبینار می باشد. همان طور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، وبینار ها مباحث مختلفی را پوشش می دهند، آیا همه این مباحث یک هزینه دارند؟ یا با یک دیگر تفاوت هایی دارند؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را هم به طور کامل شرح دهیم.

به این موضوع توجه داشته باشید که وبینار هایی با موضوعات مختلف، هزینه های مختلفی هم دارند و این موضوع به دلایل بسیاری می باشد که این دلایل را هم به طور کامل شرح خواهیم داد. یکی از مهم ترین این دلایل، تعداد متقاضی های هر دوره می باشد.

به عنوان مثال تعداد متقاضی های شرکت در وبینار های یادگیری زبان انگلیسی، بیشتر از تعداد متقاضیان یادگیری زبان فرانسوی است و به همین دلیل وبینار آموزش زبان انگلیسی هزینه و قیمت کمتری خواهد داشت.

نکته دیگری که در رابطه با هزینه وبینار و نوع دوره وجود دارد، به امکاناتی بر می گردد که برای برگزاری یک وبینار به آن نیاز داریم.

به عنوان مثال برای آن که همایش های مربوط به موفقیت را برگزار کنید، به یک محتوای عالی نیاز دارید، این در حالی است که برای تدریس دروس دانشگاهی نیازی به تولید محتوا نیست و از همان منبع های دانشگاهی می توان استفاده کرد، پس کاملا واضح و مشخص است که وبینار موفقیت هزینه و قیمت بیشتری دارد.

به این موضوع توجه داشته باشید که مدت زمان هر دوره هم تاثیر به سزایی بر روی قیمت آن دارد. به عنوان مثال تصور کنید که برای گذراندن یک دوره وبینار آموزش زبان انگلیسی به سه ماه زمان نیاز دارید و این در حالی است که آموزش زبان فرانسوی در همین شرکت به پنج ماه زمان نیاز دارد، پس کاملا واضح و مشخص است که وبینار آموزش زبان فرانسوی هزینه و قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

آيا با تاثير نوع دوره در هزينه هاى برگزارى وبينار آشنايى داريد؟

البته به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان هر وبینار در هر شرکتی خاص با شرکت دیگری تفاوت هایی دارد، (در رابطه با این مطالب در قسمت های قبلی توضیحاتی را ارائه داده ایم) و همین موضوع هم باعث تغییر در هزینه ها و قیمت ها می شود.

متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از شرکت ها برای آن که مدت زمان دوره خود را افزایش دهند که در نهایت هزینه بیشتری از شرکت کننده دریافت کنند، کارهای غیر اخلاقی انجام می دهند.

به عنوان مثال مباحث بسیار ساده ای که به یک بار توضیح نیاز دارد، را عمدا چندین بار توضیح می دهند و آن را به اصطلاح کش می دهند، البته لازم به ذکر است که همه شرکت های برگزار کننده وبینار این کار را انجام نمی دهند و بسیاری از شرکت ها به اصول اخلاقی پایبند و مقید هستند.

انتخاب شرکت ارائه دهنده وبینار چه تاثیری در هزینه برگزاری وبینار دارد؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که هر یک از عوامل موثر بر تعیین هزینه و قیمت وبینار را به طور کامل توضیح دهیم. انتخاب شرکت هم از آن عواملی است که تاثیر به سزایی در این هزینه دارد، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این رابطه ارائه دهیم. توجه داشته باشید که شرکت برگزار کننده وبینار را به نوعی می توان اصلی ترین عامل در تعیین قیمت یک وبینار دانست.

تمامی عواملی که در قسمت های قبل در رابطه با تعیین هزینه وبینار بیان کردیم، به نوعی به انتخاب شرکت وابسته هستند. به عنوان مثال یک شرکت برگزار کننده وبینار (البته اعضاء هیئت مدیره آن) تیم برگزاری وبینار را انتخاب می کنند، این تیم انتخاب شده بر روی هزینه وبینار تاثیر می گذارد.

تیمی که برای برگزاری وبینار انتخاب می شود، متناسب با بودجه ای که شرکت مورد نظر برای برگزاری وبینار در نظر گرفته است، امکانات و تجهیزات لازم را مهیا می کند و این امکانات هم بر روی هزینه وبینار تاثیر می گذارد، (این تاثیرها را به طور کامل در مطالب بالا توضیح داده ایم و در این قسمت اشاره ای به آن نخواهیم کرد.)

مدت زمان هر دوره در وبینار، نوع دوره وبینار، مدرسی که تدریس کلاس های آنلاین را بر عهده دارد، سخنران همایش ها، کیفیت وبینار و دیگر عواملی که در قسمت های قبل به آن اشاره کرده ایم، همگی به طور مستقیم یا غیر مستقیم تحت تاثیر شرکت برگزار کننده وبینار هستند، پس کاملا واضح و مشخص است که در تعیین هزینه برگزاری وبینار شرکت انتخابی چه نقش مهم و تاثیر گذاری دارد و نباید از آن غافل شد.

انتخاب شرکت ارائه دهنده وبینار چه تاثیری در هزینه برگزاری وبینار دارد؟

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که هزینه برگزاری وبینار به چه عواملی بستگی دارد.به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که برای شرکت در هر وبیناری، هزینه ی آن یکی از مهم ترین عواملی است که متقاضی به آن توجه می کند، پس کاملا واضح و مشخص است که می خواهد بیشتر در رابطه با این موضوع اطلاعات داشته باشد، به همین دلیل ما در این مقاله عوامل موثر بر هزینه برگزاری وبینار را به طور کامل شرح دادیم.

همان طور که در متن این مقاله گفتیم، عواملی مانند امکانات لازم برای برگزاری وبینار (امکانات بیشتر و بهتر به بهبود کیفیت برگزاری وبینار کمک می کند)، نوع دوره برگزار شده، مدت زمان وبیناری که انتخاب کرده اید، مدرسی که این دوره را به شما آموزش می دهد، سخنرانی که همایش ها را برگزار می کند،

تیمی که در قسمت پشت صحنه برای برگزاری وبینار تلاش می کنند، هدفی که برای آن وبینار برگزار شده است و در نهایت شرکت برگزار کننده وبینار از عواملی هستند که تاثیرات اصلی را بر روی هزینه برگزاری وبینار دارند و از هیچ یک از موارد نمی توان غافل شد.

در ابتدای این مقاله قصد داشتیم که شما را با معنی و مفهوم وبینار های آنلاین آشنا کنیم و این موضوع را هم به طور کامل شرح دادیم که وبینارها چه تفاوت هایی با کلاس های آنلاین دارند، اما همان طور که گفتیم، شباهت های این دو به یکدیگر بسیار بیشتر از تفاوت های آن ها است و کلاس های آنلاین به نوعی زیر مجموعه وبینارها به حساب می آیند.

توجه داشته باشید که وبینارها کلاس های آنلاین در کنار همایش ها هستند و این موضوع باعث می شود که وبینار مزیت های کلاس های آنلاین و حضور در همایش را به طور همزمان داشته باشد. توجه داشته باشید که در کنار یکدیگر بودن کلاس های آنلاین و همایش باعث می شود که مزیت های وبینار افزایش پیدا کند و معایب آن کاهش داشته باشد.

به نوعی که می توان گفت با انتخاب صحیح وبینار مورد نظر خود، این کار (شرکت در وبینار برای یادگیری) هیچ گونه معایبی را برای شخص به دنبال نخواهد داشت و این موضوع بسیار مهمی می باشد، بدیهی است که این موضوع مهم ترین مزیت شرکت در وبینارها به حساب می آید که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

توجه داشته باشید که برای شرکت در وبینارها به هیچ امکانات و تجهیزات خاصی نیاز ندارید و با کمترین امکاناتی که در حال حاضر در هر منزلی پیدا می شود، یعنی یک گوشی هوشمند موبایل به آسانی می توانید در وبینار مورد نظر خود شرکت کنید، لازم به ذکر است که این دسترسی آسان یکی از مزیت های شرکت در وبینار به حساب می آید.

مزیت دسترسی آسان به وبینار باعث می شود که هر کسی با هر شرایطی و در هر مکانی بتواند از متدهای روز دنیا برای یادگیری بهره مند شود و این موضوع اهمیت بسیار مهمی دارد. به عنوان مثال تصور کنید، فردی که در روستایی دور افتاده زندگی می کند، بدون وبینار آنلاین نمی توان به مدرسان برتر کشور دسترسی داشته باشد و وبینار این کار را برای او آسان کرده است.

توجه داشته باشید که خانم های خانه دار و افرادی که شاغل هستند و امکان حضور در کلاس های حضوری برای آن ها فراهم نیست، با شرکت در وبینارها می توانند به سادگی مبحث مورد نظر خود را یاد بگیرند و در صورت امکان از این آموزش ها برای درآمد زایی خود استفاده کنند، پس این موضوع بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید.

موضوع دیگری که در رابطه با آن در این مقاله بحث کردیم، امکانات و تجهیزاتی است که برای برگزاری یک وبینار به آن نیاز دارید. توجه داشته باشید که ما در این مقاله حداقل امکانات را بیان کرده ایم تا اگر قصد دارید که به تازگی این کار را شروع کنید، با امکانات و تجهیزات کم شروع کنید که به سرمایه کمتری نیاز دارد و به مرور زمان با تهیه تجهیزات بیشتر، کیفیت کار خود را هم افزایش دهید.

به شما توصیه می کنیم که این روند را در پیش بگیرید تا در ابتدا به سرمایه فراوانی نیاز نداشته باشید.
امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

برچسب ها

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه