خانه / مقالات آنلاین آموزان / پلتفرم های برگزاری ک...

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین

اخبار تکنولوژی و فناوری - یکشنبه 1 تیر 1399

فعالیت صنعت تدریس مجازی توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است و روز به روز به میزان آن افزوده می شود، آموزش غیر حضوری دارای مزایای زیادی است و بهره بردن از این مزایا بستگی به پلتفرم برگزاری کلاس دارد

در این مقاله قصد داریم در رابطه با پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین اطلاعاتی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.
فعالیت صنعت تدریس مجازی توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است و روز به روز به میزان آن افزوده می شود، آموزش غیر حضوری دارای مزایای زیادی است و بهره بردن از این مزایا بستگی به پلتفرم برگزاری کلاس دارد، با ما باشید تا شما را با بهترین پلتفرم های برگزاری کلاس های آنلاین آشنا کنیم.
اگر در رابطه با پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین سؤالی دارید، پس از مطالعه کردن این مقاله می توانید پاسخ خود را به دست آورید.
1.    درباره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین udemy چه اطلاعاتی دارید؟
2.    در رابطه با پلتفرم wizlQ چه اطلاعاتی دارید؟
3.    در رابطه با کلاس غیر حضوری یا کلاس آنلاین چه اطلاعاتی دارید؟
4.    آیا می دانید یادگیری عمیق به وسیله تدریس تعاملی چیست؟
5.    کلاس های غیر حضوری چه امکاناتی را با استفاده از ابزارها ارائه می ‌کنند؟
6.    به چه دلیل اجرای کلاس غیر حضوری در شبکه‌های اجتماعی امکان پذیر نیست؟
7.    آیا با نرم افزار برپایی کلاس های مجازی رایگان آشنایی دارید؟
8.    چه نوع پلتفرم های کلاس مجازی به صورت رایگان هستند؟
9.    در بین پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین بهترین آنها کدام است؟
10.    به چه صورت می ‌توان از طریق پلتفرم ها کلاس های مجازی را راه اندازی نمود؟
11.    پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
12.    چگونه از پلتفرم های کلاس آنلاین رایگان استفاده کنیم؟
13.    در پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می شود؟
14.    پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین دارای چه مزیت هایی هستند؟
15.    چگونه کلاس های مجازی یا غیر حضوری را در کوتاه ترین زمان از طریق پلتفرم برگزار کنیم؟
16.    با اجاره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می ‌شود؟
17.    برای استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین به چه تجهیزاتی احتیاج است؟
18.    در رابطه با خصوصیات آموزش الکترونیکی یا کلاسهای غیر حضوری چه اطلاعاتی دارید؟
19.    شرکت در جلسه های مجازی چه مزایایی دارد؟
20.    شرکت در جلسه های مجازی به چه منظور است؟
21.    در استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
22.    دوره های آموزشی غیر حضوری در مقایسه با دوره های فیزیکی و حضوری چه تفاوت و مزیت هایی دارد؟
23.    آیا می دانید منظور از پلتفرم چیست و چگونه می توانیم یک پلتفرم بسازیم؟
24.    آیا می دانید با استفاده از پلتفرم های کلاس آنلاین آزمون های پایانی چگونه برگزار می شوند؟
25.    پلتفرم های مناسب برای جلوگیری از خطا در آزمون های غیر حضوری چه شیوه هایی را ارائه نموده اند؟

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین

درباره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاینudemy چه اطلاعاتی دارید؟

این پلتفرم معتقد است که اکو سیستم آموزشی باید به حالت دموکراتیک در بیاید تا افراد در عرصه های گوناگونی آموزش ها را یاد بگیرند، این پلتفرم در این زمینه فعالیت بسیار زیادی انجام داده و مراحل آموزشی را بیش از ۲۰ هزار متخصص دانش انتشار داده است، پلتفرمudemyآموزش کلاس های غیر حضوری را با ابزار های گوناگونی برای محتوای الکترونیکی به صورت پاورپوینت، ورد و غیره دارد که توانایی ایجاد و عرضه مراحل مطالب نوشتاری و صوتی را دارد.

این پلتفرم آموزش های غیرحضوری را از سوی مربیان و اساتید به صورت رایگان ارائه می کند و با دریافت نصفی از فروش مقطع های آن ها سود زیادی به دست می آورد، این پلتفرم یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم های آموزش است که در حال حاضر دانش آموزان زیادی از طریق آن کلاسهای مجازی خود را می گذرانند.

دومین پلتفرمی که طرفدار بسیار زیادی دارد، teachable نام دارد، به دلیل این که پلتفرمudemy برای مربی ها محدودیت ایجاد می کند اغلب آنها از این پلتفرم استفاده می کنند، برای مثال پلتفرمudemy این قابلیت را ندارد که مربیان قیمت مقاطع آموزشی خود را مشخص کنند و در آن با دانش آموزان ارتباط کمتری برقرار می‌کنند، ولی پلتفرم teachableبا توجه به محدودیت‌های پلتفرم udemy سعی کرده آنها را از میان بردارد، امروزه دانش آموزان و مربیان زیادی هستند که از این پلتفرم استفاده می کنند و هر روز به تعداد آنها افزوده می شود، مربیان برای استفاده از این پلت فرم باید۳۰ روز یک بار هزینه ها را ادا کنند.

درباره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاینudemy چه اطلاعاتی دارید؟

در رابطه با پلتفرمwizlQچه اطلاعاتی دارید؟

این پلتفرم آموزش غیر حضوری برای استفاده ‌های زیادی کاربرد دارد و به مربیان این امکان را می دهد تا به صورت زنده کلاس‌های خود را برگزار کنند، این پلتفرم کلاس های غیرحضوری را به وسیله های زیادی مانند اسلایدها، اشتراک گذاشتن my computer، فایل های صوتی و تصویری اجرا می کند، به کارگیری این پلتفرم در بین تولید کنندگان و برای مطالب تدریس و مقاطع دانشگاهی طرفدار بسیار زیادی دارد، به وجود آوردن محتوای مقاطع و عرضه آنها در این پلتفرم به سهولت قابل انجام است.
این پلتفرم جزء پلتفرم های یادگیری عالی است که بسیار مشهور می باشد.

یکی دیگر از پلتفرم های مهم و اساسی تدریس الکترونیکیruzukudنام دارد، یکی از مزایای بسیار مهم این پلتفرم عدم دانش زیاد در عرصه فناوری است، در واقع این مزایا برای مربیان باعث شده است، کار با آن به راحتی انجام شود.

این پلتفرم سعی دارد، مقاطع را برای متخصصان راحت تر و ساده تر کند، از ویژگی های منحصر به فردی که دارد، می توان به مواردی مانند قابلیت پرداخت پی پال و پیوند با استفاده از میل چیمپ اشاره کرد، همچنین کاربران در طول روز می‌توانند از خدمات پشتیبانی بهره بگیرند.

یکی دیگر از پلتفرم های محبوب educadium نام دارد که تولیدکنندگان و نهادهای گوناگون آن را برای به وجود آوردن و کنترل تدریس غیر حضوری و درآمد مورد استفاده قرار می دهند، این پلتفرم دارای سری قابلیت ها و وسایل های گوناگونی است که نشر محتوا با استفاده از آن بسیار راحت می باشد، برای پی بردن به این پلتفرم تدریس غیر حضوری می توانید ورژن آن را ارزیابی کنید و بسته اشتراک را مشخص نمایید.

در صورتی که در پی پلتفرم آموزش غیر حضوری هستید که در آن به راحتی مطالب درس ها را به صورت عمومی یاد بدهید و برقراری ارتباط بالایی داشته باشید، بهترین انتخاب برای شما استفاده از پلتفرم learn worlds است، با استفاده از این پلتفرم می توانید از ابزارهای آن بهره ببرید و ایجاد صفحه فروش، شبیه سازی، همچنین بهره گیری از سیستم فروش هوشمند، ارزیابی گسترده را با کمک آن انجام بدهید.

با وجود ویژگی های منحصر به فرد این پلتفرم نسبت به پلتفرم های، دیگر مربی باید ماهیانه هزینه بیشتری را پرداخت کند، ولی در عوض از مزایای آن بهره می برد.

در رابطه با پلتفرمwizlQچه اطلاعاتی دارید؟
 
مربیانی که در پی برند سازی و فروش آموزش های مقاطع هستند، می توانند از یک پلتفرم کاربردی و بسیار خوب کهthinkificنام دارد، بهره ببرند با استفاده از این پلتفرم تعداد کاربران بسیارافزایش پیدا میکند.
یک پلتفرم تدریس غیر حضوری که بسیار کاربردی و دارای یک برقرار کننده قوی است، academy of mine نام دارد، با استفاده از این پلتفرم میتوان یک آکادمی غیر حضوری را به وجود آورد. 

در صورتی که قصد دارید یک وبلاگ کسب و کار و درآمدزا داشته باشید، می‌توانید از پلتفرم course craft استفاده کنید، مربیان با استفاده از این پلتفرم می‌توانند، انواع گوناگون مقاطع آموزشی را به صورت معمولی و تأثیرگذارتدریس کنند، با دروازه ‌های پرداخت پیپال و استریپ ادغام شده است، انجام تست غیر حضوری و دوره ها، همچنین انجمن ها نیاز به زمان خیلی زیادی ندارند و تنها در چند دقیقه انجام داده می شود، مربیان قادر هستند، نظرات و تخفیف های خود را ارائه کنند، در این پلتفرم مربیان و دانش‌آموزان ارتباط بسیار قوی با یکدیگر دارند و یک اکو سیستم علم عظیم به وجود می آورند.

این پلتفرم دارای ویژگی های منحصر به فرد و بسیار عالی است.
تدریس کنندگان با استفاده از پلتفرمskillshareسودآوری زیادی را کسب می کنند، در این پلتفرم ویدیو و کلاس دو عنصر اساسی هستند.پلتفرم ها دارای یک سری فیلمهای کوتاه هستند که کاربران می توانند آن ها را مشاهده کنند، این فیلم ها حداقل ۱۰ دقیقه هستند، برای استفاده از این پلتفرم شرایط ویژه‌ای باید داشته باشید، به عنوان مثال نیاز به بیش از ۲۵ دانش آموز در هر مقطع دارد.

آموزش های غیر حضوری توسعه زیادی پیدا کرده اند و گروه‌های زیادی با ارائه نرم افزارهای گوناگونی یادگیری را برای دانش‌آموزان و دانشجویان راحت‌تر می کنند.

با بیشتر شدن شیوع ویروس کرونا مدارس و دانشگاه ها برای مدت زمانی تعطیل شده اند، ولی آموزش ها به شکل غیر حضوری ادامه دارند، برگزاری وبینار و کلاسهای غیر حضوری جزء انتخابی مناسب برای ادامه تدریس و یادگیری است.

در حال حاضر سایت های زیادی هستند که برای تعیین بهترین پلتفرم مشاوره های زیادی می دهند، همچنین پلتفرم های غیر حضوری را اجرا و برگزاری کلاسهای غیر حضوری را ساپورت می کنند.
انتخاب برای برپایی کلاس های آنلاین و وبینارها به کارگیری سرور خوبی است، در این صورت مشاوره آن باید سرور های مناسبی را برای اجرای کلاسهای غیر حضوری مشخص کند.

در رابطه با پلتفرمwizlQچه اطلاعاتی دارید؟

در رابطه با کلاس غیر حضوری یا کلاس آنلاین چه اطلاعاتی دارید؟

کلاس غیر حضوری نام‌ های زیادی دارد و به کلاس آنلاین و کلاس مجازی شناخته شده است، در این کلاس ها با استفاده از اینترنت تدریس کننده و دانش پژوه در آن حضور دارند که به صورت غیر حضوری است و هیچ گونه محدودیت جغرافیایی ندارد، کاربران در کلاس ها می توانند در هر جایی که هستند، در آن حضور داشته باشند و تنها کافی است، به اینترنت دسترسی داشته باشند، کلاس غیر حضوری دارای مزیت های زیادی است،

به گونه‌ای که دانش پژوهان با هر تعداد نفری می توانند در کلاسها حضور داشته باشند، این گونه از تدریس به صورت غیر حضوری و از راه دور برای ادامه آموزش ها انجام داده می شود، آموزش آنلاین مزایای بسیار زیادی دارد، به گونه ای که دانش پژوه از راه دور می تواند، فیلم های آموزشی و برنامه های آموزش غیر حضوری را برای ادامه آموزش به دست یابد و شرکت کنندگان با یکدیگر می‌توانند تعامل زیادی داشته باشند.

در رابطه با کلاس غیر حضوری یا کلاس آنلاین چه اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید یادگیری عمیق به وسیله تدریس تعاملی چیست؟

در کلاسهای حضوری که دانش آموزان در یک محیط حضور پیدا می‌کنند، امکان تعامل آموزشی خیلی کم وجود دارد، استفاده از کلاسهای غیر حضوری باید به صورت تعاملی برپا شوند، به همین دلیل دارای ساختار به خصوصی است که با استفاده از آن تعامل اجرای کلاس ها و به کارگیری زمان دقیق که دانش پژوهان باید در کلاس حضور داشته باشند، از طریق دستگاه های چند رسانه ای امکان پذیر است، در این صورت کاربران می‌توانند یادگیری زیادی داشته باشند.

کلاس های غیر حضوری چه امکاناتی را با استفاده از ابزارها ارائه می‌کنند؟

•    با استفاده از کلاسهای غیر حضوری تدریس کننده و دانش پژوه می تواند دسکتاپ خود را به اشتراک بگذارد.
•    تمامی فایل های صوتی و متنی به صورت عمومی در دسترس هستند.
•    کنترل کلاس به راحتی قابل انجام است و دارای ابزار هوشمند برای حضور و غیاب دانشجویان یا دانش آموزان است.
•    دانش پژوهان می توانند سؤالات خود را هنگام درس تایپ کنند و از استاد بپرسند در این صورت تمامی شرکت کنندگان می توانند سؤالات و پاسخ ها را مشاهده کنند.
•    امکان دسترسی به دسکتاپ دانش‌آموزان و دانشجویان وجود دارد، به همین دلیل هنگام حل تمرین ها مشکلی به وجود نمی آید.
•    در برگزاری کلاس غیر حضوری امکان و اشتراک گذاشتن ویدیو ها وجود دارد.

کلاس های غیر حضوری چه امکاناتی را با استفاده از ابزارها ارائه می‌کنند؟

به چه دلیل اجرای کلاس غیر حضوری در شبکه‌های اجتماعی امکان پذیر نیست؟

هر صورتی از تدریس را می توان به صورت برنامه و نرم ‌افزار اجرا نمود، ولی امکان اجرای کلاس آنلاین در شبکه‌های اجتماعی ناممکن است، زیرا پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی توانایی در اختیار گذاشتن امکاناتی مانند اپلیکیشن ها و نرم افزار های کلاس مجازی را ندارند.

آیا با نرم افزار برپایی کلاس های مجازی رایگان آشنایی دارید؟

به کارگیری اینترنت برای برپایی کلاس های مجازی و غیر حضوری انتخاب خوبی است، ولی به دو وسیله کاربردی مانند نرم افزار و سرور احتیاج دارد، به کارگیری بیشتر سامانه ‌های معرفی شده به عنوان نرم افزار اجرای کلاس های غیر حضوری رایگان هستند و دارای خدمات ویژه ای می باشند، طوری که کاربران با استفاده از آن می توانند نرم افزار های کلاس مجازی یا وبینار را با شرایط خاصی اجرا کنند، ولی برای دستیابی به خدمات کلی آن به استفاده از اشتراک پریمیوم احتیاج است، حتی برای به کارگیری سرور های خوب نیاز به اجاره آنها می باشد.

آیا با نرم افزار برپایی کلاس های مجازی رایگان آشنایی دارید؟

چه نوع پلتفرم های کلاس مجازی به صورت رایگان هستند؟

بعضی از افراد در رابطه با خدمات کلاسهای مجازی هیچگونه اطلاعاتی ندارند، به همین دلیل برای اجرای کلاس های آنلاین از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند که این امر باعث پرداخت هزینه ‌های زیادی می‌شود.
اغلب نرم افزارهای برپایی دوره های مجازی خدمات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند، همچنین بیشتر نرم افزارها به طور ویژه‌ای برای اجرای کلاس های آنلاین طراحی شده اند که با کمک آن ها تدریس کنندگان به راحتی می توانند جلسات غیر حضوری را برگزار کنند و مقاطع کلی و کلاس های غیر حضوری را با به کارگیری امکانات زیادی راه اندازی نمایند.

در بین پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین بهترین آنها کدام است؟

در بین تمامی پلتفرم هایی که به شما معرفی شده است، طبق تحقیقات انجام شده، پلتفرم ادوبی کانکت انتخاب کاربردی و اساسی است،می توان گفت این نرم افزار در همه سیستم عامل ها سازگاری دارد و روی سیستم عامل های اندروید، ویندوز و لینوکس قابل دسترسی می باشد، برای استفاده از این پلتفرم احتیاجی به راه اندازی برنامه ویژه ای ندارید و به راحتی می توان با کمک آن کلاس های مجازی را برگزار نمود.

در بین پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین بهترین آنها کدام است؟

به چه صورت می‌توان از طریق پلتفرم ها کلاس های مجازی را راه اندازی نمود؟

برای اجرای کلاسهای غیر حضوری می توانید از دو طریق این کار را انجام بدهید، شیوه اول استفاده از لایسنس نرم افزار ها و اجاره سرور است، این شیوه هزینه دارد که برای حفظ و ساپورت آن باید هزینه‌ ای پرداخت شود، شیوه دوم اجاره کلاس آنلاین است‌.

با استفاده از شیوه دوم محیط کلاس مجازی با پرداخت هزینه ای ناچیز برگزار می شود و دارای خدمات زیادی است، استفاده از شیوه اجاره‌ای کلاس آنلاین نسبت به شیوه خرید لایسنس و اجاره سرور ها هزینه بسیار کمی دارد و در آن افراد احتیاجی به نرم‌افزار و سرور ندارند،

به همین دلیل پرداخت هزینه ها کاهش پیدا میکند، در شیوه دوم نیازی به گروه فنی و ساپورت آنها ندارید.در ادامه در مورد اجاره کلاس مجازی و شرایط آن مطالبی را در اختیارتان می گذاریم.

پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کلاس درس مجازی یا غیر حضوری خدمات و امکانات زیادی را در اختیار کاربران و شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد، با استفاده از این پلتفرم ها هیچ گونه محدودیتی در نظر گرفته نمی شود و در هر شرایطی می توانید در کلاس حضور داشته باشید، کلاس حضوری با غیر حضوری تفاوت های زیادی دارد، به گونه ای که در کلاس حضوری محدودیت های زیادی وجود دارد، مثلاً اگر تعداد شرکت کنندگان از میزان مشخصی بیشتر شوند، دانش‌پژوهان نمیتوانند در کلاس حضور داشته باشند،

ولی با استفاده از این پلتفرم ها بدون هیچ محدودیتی هر تعداد شرکت کننده می تواند، در کلاس حضور داشته باشد، شرکت کنندگان می توانند به آسانی در روند یادگیری کلاسها قرار بگیرند و مفاهیم درس را با تمرکز بیشتری متوجه شوند.

به تمامی وسایلی که برای راه اندازی کلاس نیاز است، دسترسی دارند، به گونه ای که دانش پژوهان و استاد می‌توانند از دسکتاپ به عنوان تخته وایت برد استفاده کنند.کلاس مجازی دارای خصوصیات بسیار زیادی است و با توجه به درس و نوع به کارگیری آن کاربرد زیادی دارد، تدریس کننده و دانش پژوه به راحتی می‌توانند استفهامات را حل کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کلاس تدریس مجازی شیوه ای بسیار مناسب و کاربردی برای به دست آوردن تعادل آموزشی است،

با کمک کلاس های مجازی دانش پژوهان نیازی به زندگی کردن در شهر خاصی و دانشگاه یا مدرسه به خصوصی ندارند، با این وجود هر شخصی می‌تواند از تدریس کننده های برتر در هر جایی از دنیا بهره ببرد.

پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

چگونه از پلتفرم های کلاس آنلاین رایگان استفاده کنیم؟

در حال حاضر پلتفرم‌های راه اندازی کلاس های مجازی زیادی به صورت رایگان فعالیت می‌کنند و شما تنها با مراجعه به سایت آنها میتوانید از امکانات کلاس مجازی یا وبینار مطلع شوید،

در صورتی که به نرم افزار اجرای کلاس مجازی نیاز داشته باشید، توسط خود وب سایت امکان پذیر است، طوری که لینک راهنمای نرم افزار اجرای کلاس های مجازی رایگان در خود وب سایت قرار داده می شود و شما با استفاده از آن میتوانید در جریان استفاده از پلتفرم قرار بگیرید.

در پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می شود؟

در اغلب پلتفرم های کلاس مجازی به شرکت کننده، داشبورد ویژه‌ای داده می شود که با استفاده از آن می تواند حساب کاربری خود را کنترل کند، با استفاده از داشبورد پلتفرم دانش پژوهان می توانند در مورد کلاس ها و سمینار هایی که در آن عضویت دارند، اطلاعاتی را به دست آورند، همچنین تدریس کننده ها از طریق آن با دانش پژوهان ارتباط برقرار می‌کنند و در مورد برگزاری کلاس ها اطلاع رسانی می شود.

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین دارای چه مزیت هایی هستند؟

مزایای پلتفرم های کلاس مجازی این است که دانش پژوهان به صورت خصوصی و عمومی می توانند سؤال های خود را بپرسند، در این صورت با مراجعه به صفحه خصوصی استاد سؤالات خود را به صورت خصوصی ارائه می کنند و پاسخ آن را دریافت خواهند کرد، تمامی کلاسهایی که در پلتفرم برگزار شده است، قابلیت ضبط شدن را دارند و دانش‌پژوهان می‌توانند در صورت لزوم به آنها دسترسی پیدا کنند،

در این صورت هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، زیرا در کلاس‌های حضوری امکان تدریس مجدد کلاس های گذشته بسیار کم است، ولی با وجود فیلم های آموزشی گذشته دانش پژوهان می توانند مجدد از کلاس گذشته استفاده کنند.

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین دارای چه مزیت هایی هستند؟

چگونه کلاس های مجازی یا غیر حضوری را در کوتاه ترین زمان از طریق پلتفرم برگزار کنیم؟

با استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین میتوانید، در کوتاهترین زمان کلاسهای خود را راه اندازی کنید، در این صورت برای کمک گرفتن در مورد شیوه به کارگیری نرم افزار کلاس غیر حضوری باید به سایت مربوطه مراجعه کنید و از مشاوران تمامی سؤالاتی را که دارید، مطرح کنید.

همانطور که گفته شد یکی از بهترین پلتفرم های برگزاری کلاس های مجازی ادوبی کانکت است که برای اجرای کلاس های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظیفه آن عدم مشکلات تعاملی در کوتاهترین زمان است و هیچگونه هزینه ای در مقایسه با سایر پلتفرم ها ندارد، همچنین به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد و روشی کاربردی برای تمامی مقاطع می باشد.

با استفاده از این پلتفرم تمامی کلاس ها و دوره ها به صورت غیر حضوری و اینترنتی ضبط می‌شوند و امکان دانلود آن ها در هر زمانی وجود دارد، یکی دیگر از مزایای مهم پلتفرم ادوبی کانکت اجاره آن به صورت ماهیانه و روزانه است.

با اجاره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می‌شود؟

در صورتی که قصد اجاره یک پلتفرم به صورت ماهیانه یا روزانه برای برگزاری کلاسهای غیر حضوری دارید، باید بدانید که در آن چه امکاناتی ارائه می شود، از جمله آنها به شرح زیر می باشد؛
 معمولاً در پلتفرم ها تصاویر با اندازه استاندارد ارسال می‌شوند.
می‌توان لینک و عنوان ویژه را همراه با استفاده از لوگو ارائه نمود.
هنگام شروع تدریس می توان ضبط را انجام داد و در پایان کلاس آن را دانلود یا اشتراک گذاری نمود. 
شرکت کننده ها می توانند با ورود به کلاس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنند، یا این که به عنوان مهمان وارد شوند.
۴۸ ساعت قبل از اجرای آزمون و آموزش ها، همچنین دانلود مطالب می توانید به سرور دسترسی داشته باشید.

با اجاره پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می‌شود؟

برای استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین به چه تجهیزاتی احتیاج است؟

از جمله لوازمی که برای استفاده از پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین نیاز است، به شرح زیر می باشد؛
     به کار گیری یکی از وسایل از جمله کامپیوتر های شخصی، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی های اندروید الزامی است.
     استفاده از ابزاری که ارتعاشات صوتی را به امواج الکتریکی تبدیل می کند.
     استفاده از ابزاری مانند وب کم برای انتقال تصاویر و داشتن اینترنت با سرعت زیاد که ارسال و دریافت داده ها و اطلاعات در کوتاهترین زمان انجام می شود.
     توجه داشته باشید، به اینترنت با سرعت حدود۵۱۲ کیلو بایت نیاز دارید.
     تاریخ و ساعت برگزاری کلاسهای آنلاین را باید در قسمت اطلاعیه یا یادداشت بنویسید.

در رابطه با خصوصیات آموزش الکترونیکی یا کلاسهای غیر حضوری چه اطلاعاتی دارید؟

در واقع تعریف های متعددی برای کلاس های مجازی ارائه شده است، کلاس مجازی محیطی است که تدریس کننده در آن آموزش های لازم را ارائه می‌کند و دانش پژوهان با کمک آن مطالب را می آموزند، بهترین کلاس آن است که از طریق فناوری اطلاعات صورت میگیرد و برای تمامی افراد در هر زمان و مکان قابل استفاده است.

در آموزش مجازی امکان گفت و گوی شرکت کنندگان با اساتید و مربیان وجود دارد.
با استفاده از اینترنت و کامپیوتر شخصی با سرعت کافی، بدون این که احتیاج بهip valid داشته باشید، می توانید در کلاس های مجازی شرکت کنید.
نوآوری جدید برای به کارگیری اطلاعات و توسعه دانش، تمرین روشی نوین در کنترل و عرضه خدمات و امکانات است.

در رابطه با خصوصیات آموزش الکترونیکی یا کلاسهای غیر حضوری چه اطلاعاتی دارید؟

شرکت در جلسه های مجازی به چه منظور است؟

با کمترین هزینه میتوان آموزش عالی را انجام داد.
درخواست های زیادی برای تدریس در کشور ما وجود دارد.
ابزارهای فیزیکی و امکانات برای برگزاری کلاس های حضوری کم است.
برای اغلب افرادی که دارای شغل هستند، ادامه تحصیل به صورت حضوری مشکل است.
در هر زمان و مکانی می توان بدون محدودیت از آموزشهای کافی بهره مند شد.
شیوه ای نوین برای یادگیری و تدریس با وسعتی زیاد است.
بهره مند شدن از بهترین تدریس کنندگان کشور

در صورتی که از پلتفرم خاصی استفاده می کنید، می توانید آن را از طریق اشتراک لینک به دوستان خود معرفی کنید تا بعد از ایجاد یک حساب کاربری به کلاس های مجازی دسترسی داشته باشید، در پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین از یک میکروفون، دوربین و دسکتاپ به عنوان تخته سیاه و ارائه فایل های تصویری برای شرکت کنندگان وجود دارد، در این صورت دانش‌پژوهان می‌توانند به راحتی با اساتید و تدریس کنندگان در ارتباط باشند، همچنین در هنگام بروز مشکل سؤال خود را مطرح کنند.

شرکت در جلسه های مجازی به چه منظور است؟

در استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بعد از این که تدریس به اتمام رسید فایل های آن مقطع را روی سرور حذف کنید تا شرکت‌کنندگان بتوانند آن را مورد استفاده قرار بدهند.
استفاده از آن تنها برای تدریس غیر حضوری است و برای کارهای دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، در صورتی که تمایل به ارتباطات و گفت و گو در طول روز دارید، باید از اپلیکیشن های دیگر استفاده کنید.
تنها از لینک های مربوطه جهت حضور در کلاس آنلاین استفاده کنید.

در حال حاضر مقاطع آموزشی غیر حضوری طرفدار زیادی دارند و تمامی دانشجویان و دانش آموزان در این کلاس ها شرکت می کنند تا یادگیری آن ها ادامه داشته باشد، دوره های آموزشی مجازی در مقایسه با کلاس های حضوری دارای مزیت ها و امکانات بیشتری هستند و افراد می‌توانند زمان خود را بر مبنای آن کنترل کنند، طبق سرعت زیاد تحولات در زمینه دیجیتال، مقاطع غیر حضوری در مقایسه با نهاد های فیزیکی نوین تر هستند و دارای کاربرد بیشتری می باشند،

از این رو باید پلتفرم های آموزش آنلاین را به گونه ای انتخاب کنید که به شرکت کنندگان دسترسی بیشتری داشته باشند، علاوه بر این دانش پژوهان میتوانند به تدریس کنندگان حرفه ای و با تجربه بیشتر دسترسی داشته باشند.

دوره های آموزشی غیر حضوری در مقایسه با دوره های فیزیکی و حضوری چه تفاوت و مزیت هایی دارند؟

•    یکی از تفاوتهای مقاطع آموزشی غیر حضوری در مقایسه با کلاس های حضوری دسترسی به شرکت کنندگان و تدریس کنندگان است، به گونه‌ای که آن ها می توانند زمان خود را بیشتر کنترل کنند.
•    دانش پژوهان در شرکت در کلاسهای غیر حضوری و کنترل زمان آنها محدودیتی ندارند، یا به منظور دیگر در کلاس‌های حضوری دانش پژوهان باید در کلاس های متوالی شرکت کنند و انتخاب زمان بندی کلاس به عهده فرد نیست.
•    با استفاده از دوره های مجازی شرکت‌کنندگان یادگیری های جدید و به روزی را دارند، مقاطع مجازی به کارشناسان و تدریس کننده ها در عرصه ‌های گوناگون سپرده می شود و تمامی مطالب جدید در آنها وجود دارد که شرکت کنندگان از طریق پلتفرم مربوطه می توانند آنها را یاد بگیرند.
•    شرکت کنندگان به همه اساتید و تدریس کننده های برتر در هر عرصه‌ای دسترسی دارند و محدود به انتخاب استاد یا مربی نیستند. 
•    شرکت در کلاس های مجازی در مقایسه با حضور در کلاس های آفلاین هزینه ناچیزی دارد.
•    بعضی از دوره های مجازی به کاربران تأییدیه حضور در کلاس ها و یادگیری را می دهند.

دوره های آموزشی غیر حضوری در مقایسه با دوره های فیزیکی و حضوری چه تفاوت و مزیت هایی دارند؟

آیا می دانید منظور از پلتفرم چیست و چگونه می توانیم یک پلتفرم بسازیم؟

منظور از پلتفرم سودآوری یا تجارت است که به وسیله ی به وجود آوردن ارتباطات و تعامل امکان پذیر می‌شود، پلتفرم ها بین تولید کنندگان خارجی و استفاده کنندگان ارتباطی را به وجود می‌آورند، در واقع پلتفرم با هدف به وجود آوردن زیر ساخت برای ایجاد ارتباط ها و مشخص کردن قالب و اصولی برای ارتباط ها می باشد.

توجه داشته باشید که کسب و کارهای پلتفرمی حرفه ای در ایجاد و توزیع کالا نیست و بیشتر وظیفه آن ایجاد ارتباط بین تولید کننده و درخواست کننده است.

با وجود توضیحات فوق می توان به این نتیجه رسید که مناسبترین و قدرتمندترین پلتفرم این است که ارتباطی قوی را بین تولید کننده و درخواست کننده یا برعکس به وجود آورد، به گونه ای که برای هر درخواستی بهترین تولید کننده را معرفی کند.

ساخت بهترین پلتفرم

همانطور که با تعریف پلتفرم آشنا شدید، پلتفرم ساختاری خاص برای ایجاد کسب و کار است که با استفاده از آن می توان سود آوری را به دست آورد.

در صورتی که قصد ساخت یک پلتفرم آموزش الکترونیکی دارید، باید اپلیکیشنی را بسازید که توانایی ارتباط بین کاربران و تولید کنندگان را داشته باشد، در این صورت می‌توانید یک الگوی تصویری که نمایش گرافیکی است، را به وجود آورید و عملکرد آموزش الکترونیکی را برای فعالیت خود در نظر بگیرید، در واقع باید پلتفرمی را ایجاد کنید که نسبت به پلتفرم های دیگر ویژگی های بیشتری داشته باشد تا بتواند نیازهای زیادی را برآورده کند، باید به نیازهای مشتریان فکر کنید و در مورد اموری که قصد انجام آن را دارید و تمامی خصوصیات الزامی را در نظر داشته باشید.

ارتباط دهنده ی کاربری عنصری اساسی و مهم برای ایجاد هر پلتفرمی است، زیرا این امر باعث می شود که کاربر در مورد پلتفرم قضاوت کند، المان های رابط باید توانایی کنجکاو کردن بازدید کننده به استفاده از پلتفرم را داشته باشند.

نظرات و فیدبک های تولید کننده بهترین شیوه برای تقویت عملکرد پلتفرم و معرفی آن به افراد است، در این صورت سازنده باید پلتفرم را مرحله اول امتحان کند و از تعدادی از افرد در خواست کند که آن را مورد استفاده قرار بدهند تا با نیازها و تحولات اساسی آشنا شود و از تمامی خصوصیات پلتفرم اطلاع پیدا کند، در این صورت سازنده باید میزان رضایت و نارضایتی آنها را بسنجد تا بر اساس آن پلت فرم مناسبی را عرضه کند.

ساخت بهترین پلتفرم

آیا می دانید با استفاده از پلتفرم های کلاس آنلاین آزمون های پایانی چگونه برگزار می شوند؟

در واقع برگزاری امتحان های مجازی از طریق پلتفرم های گوناگونی امکان پذیر است که می‌توان امتحان را به صورت چهار جوابی، تشریحی و تستی برگزار نمود.

در صورتی که سؤال ها به صورت تشریحی باشند، پلتفرم‌های کلاس آنلاین این امکان را دارند که دانش پژوه با پاسخ به سؤالات آن را روی یک برگه بنویسد و تصویر آن را ارسال نماید.

یکی دیگر از شیوه های برگزاری امتحان از طریق پلتفرم های کلاس مجازی به گونه ای است که دانش پژوه می تواند پاسخ سؤالات را با ضبط صدا برای تدریس کننده ارسال کند.

در سؤالات چهار جوابی و تستی دانش پژوه می‌تواند، آنها را در همان پلتفرم تایپ و ارسال کند.
پلتفرم های مناسب برای جلوگیری از خطا در آزمون های غیر حضوری چه شیوه هایی را ارائه نموده اند؟
پروسه امتحان طوری است که با آغاز آن از سوی دانش پژوه، فقط سؤالات به صورت تکی مشاهده می شود، اگر کاربر پاسخ آن را بدهد یا قصد نمایش سؤال بعدی را داشته باشد، می تواند با رد کردن آن پرسش بعدی را ببیند.
یک تکنیک برای جلوگیری از خطا در آزمون های غیر حضوری عدم امکان بازگشت به سؤال قبلی است.
برای پاسخ هر کدام از سوال ها یک زمان محدود در نظر گرفته می شود تا شرکت کننده فقط زمان برای جواب دادن به سؤال خود را داشته باشد، بعد از اتمام زمان مشخص شده تمامی پاسخ ها باید به صورت اتوماتیک ارسال شوند.

تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند تنها یک بار آزمون بدهند.
در یکی از سؤال ها شرکت کننده باید خود را معرفی کند تا از پاسخ های او اطمینان حاصل شود.
سؤالات به صورت رندومی هستند، یعنی برای هر کدام از شرکت کنندگان ترتیب سؤال ها فرق دارد.
سؤالات چند جوابی به گونه‌ای طرح می‌شوند که ترتیب آنها با یکدیگر فرق داشته باشند.

آیا می دانید با استفاده از پلتفرم های کلاس آنلاین آزمون های پایانی چگونه برگزار می شوند؟

ویژگی های یک پلتفرم موفق جهت برگزاری کلاس های آنلاین

برای تمامی دانش پژوهانی که در کلاس ها شرکت کرده اند و یادگیری داشته اند تأییدیه یاگواهی های معتبر ارائه شود‌.
در شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها امکان ورود به پلتفرم وجود داشته باشد.
مشاهده دوره های مهم و ایجاد پروفایل برای شرکت کنندگان
امکان اعلام ساعت و تاریخ برگزاری کلاس ها
بین تدریس کنندگان و شرکت کنندگان ارتباط قوی وجود داشته باشد.
امکان ارائه درس ها به صورت ویدئو برای تعامل بیشتر
امکان به نمایش گذاشتن فعالیت ها
شیوه های مؤثر برای کنترل کاربران و مقاطع
مزیت های به وجود آوردن یک پلتفرم سفارشی و استفاده از آن

برای استفاده از یک پلتفرم سفارشی یا منبع باز می توانید، در هر زمانی که احساس نیاز به یک خدمات و امکانات داشته باشید، آن را اضافه کنید،یکی از اساسی ترین مزیت های پلتفرم های سفارشی این است که طبق درخواست کاربر امکانات آن اجرا می شود.

موقعی که قصد خرید یک نرم افزار را دارید، باید در رابطه با پلتفرم نوشته شده در آن اطلاعاتی را کسب کنید، بعضی از نرم افزارها طوری طراحی شده اند که فقط روی یک پلتفرم خاص مورد استفاده قرار می گیرند، برخی دیگر قابلیت راه‌اندازی در چندین پلتفرم دارند.

کلاس مجازی محیطی برای تدریس و یادگیری مطالب است، در این کلاس دانش پژوهان می توانند از راه دور در کلاس ها شرکت کنند و فقط در یک سیستم اینترنتی تعامل داشته باشند، در رابطه با سؤالات و فعالیت ها با یکدیگر گفت و گو کنند.

کلاس آنلاین با استفاده از یک وب کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد و چندین شرکت کننده می توانند به طور همزمان به اینترنت وصل شوند،برای شرکت کننده ها هیچگونه محدودیت جغرافیایی در این کلاس وجود ندارد، یعنی تمامی افراد در هر جای دنیا که هستند، می توانند از مزیت کلاس مجازی و بهترین اساتید بهره ببرند، با استفاده از پلتفرم های کلاس آنلاین، می توان آزمون هایی را در جهت یادگیری بیشتر دانش پژوهان برگزار نمود.

اغلب دانش پژوهان از وب کست و وبینارها که نوعی کلاس مجازی هستند، استفاده می‌کنند، وبینار و وب کست با یکدیگر فرق دارند و اغلب وبینار مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا با استفاده از آن دانش آموزان می توانند مشکلات خود را به مربیان ارسال کنند، اما وب کست یک فناوری معمولی که هیچ‌گونه پیچیدگی ندارد و دانش‌آموزان فقط می توانند آموزش را مشاهده کنند و صدای مربی را بشنوند است، در این صورت اگر دانش آموز مشکل یا سؤالی داشته باشد، نمی تواند آن را ارسال کند.

ویژگی های یک پلتفرم موفق جهت برگزاری کلاس های آنلاین

تقسیم بندی کلاسهای غیر حضوری

دانش پژوهان که در کلاس های مجازی شرکت می کنند، می توانند با تدریس کنندگان و سایر دانش آموزان ارتباط داشته باشند، به همین دلیل حضور آن ها را به دو گروه تقسیم بندی می کنند که به شرح زیر می باشد؛

 

کلاس غیر حضوری بدون کنترل

 

یک کلاس مجازی مدام احتیاج به یک تدریس کننده برای کنترل دانش آموزان و یادگیری های آنها ندارد، به همین دلیل شرکت‌کنندگان باید روی فعالیت‌های خود نظارت داشته باشند، در این صورت مدرس فقط آنها را بررسی می‌کند حتی امکان دارد، هیچ گونه تدریس کننده ای وجود نداشته باشد، در این حالت دانش پژوه باید طوری برنامه ریزی کند که درس های خود را مطالعه کند و سرعت یادگیری را بالا ببرد،

در این نوع کلاس آنلاین احتمال برگزاری امتحان غیر حضوری به صورت اتوماتیک است، در این صورت جزوه های درس مربوطه به دانش پژوهان ارائه می شود تا با مطالعه آن ها یا مشاهده فیلم ها برای امتحان آمادگی لازم را داشته باشند.

کلاس مجازی که کنترل می شود

گروه دیگر از کلاس های مجازی به صورتی هستند که از سوی تدریس کننده کنترل و نظارت می شوند، این کلاس شبیه به کلاس‌های حضوری است، زیرا تدریس کننده مدام فعال است و فعالیت های دانش آموزان را ارزیابی و تحلیل می کند، در این گروه از کلاس های مجازی فقط یک تدریس کننده وجود دارد و درس به صورت غیر حضوری و در تاریخ های مشخصی برگزار می شود، سپس دانش پژوهان بر اساس آن در کلاس ها حضور پیدا می کنند تا آموزش های لازم را مشاهده کنند‌.

همانطور که گفته شد کلاس های مجازی دارای مزیت های زیادی هستند، طوری که دانش پژوهان بدون این که محدوده جغرافیایی را در نظر بگیرند، می‌توانند در کلاس‌ها و با اساتید برتر مطالب را بیاموزند.
در واقع نه تنها آموزش، بلکه موارد زیادی هستند که به سمت غیر حضوری سوق پیدا می کنند، برگزاری دوره های آنلاین زبان از طریق پلتفرم های زیادی امکان پذیر می باشد و نحوه مجازی آن دارای مزیت زیادی است که به صورت زیر درج شده؛

به بهترین پلتفرم های مناسب آموزش آنلاین زبان می توان دسترسی پیدا کرد.

در کلاسهای حضوری زبان دانش پژوهان نیاز به تردد، یک محیط برای تدریس و یادگیری، حضور فیزیکی و سایر امکانات دارند، در این صورت تدریس کنندگان و دانش‌ پژوهان باید در زمان مشخصی در کلاس‌ها شرکت و حضور داشته باشند، اما دوره های غیر حضوری زبان این گونه محدودیت ها را ندارد و همانطور که می‌دانید رفت و آمد و حضور در کلاس ها نیاز به هزینه ‌هایی دارد، بنابراین با شرکت در کلاس های آنلاین این گونه هزینه ها کاهش پیدا می‌کند، با این حال محدودیت هایی که در کلاس ‌های حضوری وجود دارد، در این دوره ها از بین می رود.

کاهش هزینه ها

همانطور که اشاره شد علاوه بر این که دسترسی به کلاس های غیر حضوری راحت‌تر می‌شود، بلکه هزینه ها بسیار کم می‌شوند.

بالا رفتن یادگیری

یادگیری از طریق کلاسهای غیر حضوری در مقایسه با کلاس های حضوری بیشتر است، زیرا در صورتی که شرکت‌کنندگان جایی از درس را متوجه نشوند، می توانند سؤالات خود را تایپ کنند، یا این که دوره آموزشی را چندین بار مشاهده بنمایند، اما در کلاس‌های حضوری این امکان وجود ندارد.

اهداف پلتفرم های برگزاری کلاس های آنلاین

در چندی قبل تنها شیوه آموزش و یادگیری شرکت در کلاس های حضوری بود، ولی با گسترش جهان اینترنت آموزش از طریق پلتفرم های بسیار زیادی به صورت غیر حضوری امکان پذیر است، آموزش از راه دور با استفاده از دنیای اینترنت برای ارائه مطالب آموزشی به دانش پژوهان به صورت یک امر کاربردی و تأثیرگذار در سیستم آموزشی مشهور شده است که هر روز به تعداد طرفداران آن اضافه می شود، سیستم آموزشی از راه دور باعث شده است که دانش پژوهان زمان و نیروی کمتری را برای یادگیری هدر بدهند و توسط پست الکترونیکی جزوه ‌های آموزشی را مورد استفاده قرار بدهند.

با استفاده از امکانات خاصی در پلتفرم ها تعداد دانش ‌پژوهان بالا می رود، بزرگترین دغدغه های آموزش مجازی کاهش سرعت اینترنت است، طبق تحقیقاتی که انجام شده ایران در قسمت سرعت بارگذاری اینترنتی مقام ۱۶۷ را در بین۱۶۸ کشور دنیا دارد.
با توجه به این موضوع در صورتی که سرعت اینترنت پایین باشد، باعث ایجاد محدودیت‌های زیادی می شود که در این صورت آموزش غیر حضوری بسیار دشوار خواهد شد.
یکی دیگر از عناصری که موجب آموزش غیرحضوری مؤثر می‌شود، ایجاد کتابخانه دیجیتال است که کاربران با استفاده از آن بتوانند مطالب پژوهشی و کتاب‌ها را مورد مطالعه قرار بدهند.

اهداف پلتفرم های برگزاری کلاس های آنلاین

اطلاعاتی در رابطه با اجاره پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین

یکی از مزایای اجاره پلتفرم‌های کلاس غیر حضوری این است که نیاز به هزینه بسیار کمی دارد، در واقع با اجاره کلاس مجازی شما نیاز به خرید نرم افزار و سرور ندارید، تنها از کلاس های مجازی که از پیش از ساخته شده اند، استفاده می کنید و بر اساس تعداد دانش پژوهان می‌توانید، به امکانات کلاس مجازی بیفزایید، با ورود تدریس کنندگان و دانش‌ پژوهان گروه پشتیبانی خدماتی را ارائه می دهند تا آن ها با نحوه کار با پلتفرم آشنا شوند،

لازم به ذکر است، در صورتی که قصد اجاره کلاس آنلاین دارید، طبق تعداد دانش پژوهان باید قیمت مشخصی را پرداخت کنید، هر چه تعداد شرکت کننده ها بیشتر باشد، نیاز به قیمت بیشتری است، زیرا خدمات و امکانات پلتفرم افزایش پیدا می‌کند.

به راحتی می توانید در سایت مربوطه نام خود را وارد کنید و به پلتفرم وارد شوید، همچنین می توانید۵ نفر از شرکت کنندگان را به آن دعوت کنید تا میزان بازدهی کلاس آنلاین را بسنجید، این قسمت از اجاره کلاس آنلاین رایگان میباشد.

امکانات اجاره کلاس آنلاین

o    با اجاره کلاس مجازی می‌توانید دسکتاپ، تصویر و وب کم را به اشتراک بگذارید.
o    به صورت اتوماتیک تدریس ضبط می شود.
o    محیط کلاس آنلاین به صورت فارسی است و احتیاجی به نرم افزار ندارد.
o    پنل خصوصی به صورت فارسی است.
o    مجهز به پنل کنترل دوره
o    به صورت پیام موقع برگزاری کلاسها اطلاع داده می شود.
o    دارای محیط استراحت آنلاین
o    مجهز به وردپرس
o    به صورت اتوماتیک صدا و میکروفون در آغاز کلاس تست میشود.
o    کاربران می توانند در کلاس آرا سنجی کنند.
o    امکان حضور غیاب وجود دارد.
o    دانش پژوهان می تواند با تدریس کنندگان گفتگوی زنده داشته باشند.
o    تدریس کنندگان می توانند به صورت ساعتی کلاس مجازی را اجاره کنند.
o    امکان اجرای کلاس در وب سایت متقاضی وجود دارد.

امکانات اجاره کلاس آنلاین
 
همانطور که گفته شد کلاس مجازی نوعی محیط یادگیری و تدریسی است که در آن افراد می‌توانند به یادگیری بپردازند.

تدریس کننده و شاگرد می‌تواند در هر جایی و هر زمانی در کلاس‌ها شرکت کنند و به وسیله اینترنت با یکدیگر تعامل داشته باشند.

برای راه اندازی کلاس های مجازی احتیاج به وب سایت ندارید، پس از اجاره کلاس آنلاین یک پنل خصوصی و رمز به شما داده می شود که بر اساس آن می توانید کلاس ها را برگزار کنید.

اگر وبکم را مورد استفاده قرار نمی دهید و تدریس را با استفاده از فایل های صوتی یا پاورپوینت ارائه می دهید، به سرعت زیادی نیاز ندارید، طوری که ۷۵۰ کیلو بایت بر ثانیه جواب گوی این نوع تدریس می باشد،

ولی در صورتی کلاس مجازی به صورت زنده راه اندازی شود، نیاز به سرعت زیاد اینترنت است.
برای استفاده از اجاره کلاس آنلاین احتیاج به کامپیوتر، اینترنت و میکروفون است.

امکانات اجاره کلاس آنلاین

ویژگی های منحصر به فرد بهترین پلتفرم اجاره کلاس آنلاین

یکی از ویژگی های برتر پلتفرم اجاره کلاس آنلاین سابقه است، در صورتی که پلتفرم سابقه بیشتری داشته باشد، دارای یک سیستم بدون نقص است که به راحتی می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین پلتفرم اجاره کلاس آنلاین قیمت مناسب است، قیمت پلت فرم باید به گونه ای انتخاب شود که طبق امکانات و کیفیت سیستم قیمت مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

اجاره کلاس آنلاین باید دارای خدمات و امکانات زیادی باشد که تیم فنی از آن پشتیبانی کند و دانش پژوهان پنل خصوصی داشته باشند.

محیط کلاس آنلاین بسیار مهم است، در این صورت باید فضایی داشته باشد تا دانش پژوهان را جذب یادگیری کند.

اگر تدریس کننده احتیاج به تایپ کردن ندارد، می تواند فایل از پیش آماده شده را در دسکتاپ ارائه کند.
قسمتی از صفحه دسکتاپ کلاس های آنلاین طوری طراحی شده است که چت تمامی شرکت‌ کنندگان در آن قابل مشاهده است، با استفاده از این قابلیت تدریس کننده می تواند، به مشکلات و سؤالات شرکت کنندگان رسیدگی کند.

همان طور که گفته شد یکی از قابلیت‌های اجاره کلاس آنلاین امکان نظرسنجی است، طوری که مدرس می تواند سؤال خود را با چندین گزینه ارائه کند تا دانش پژوهان یکی از آن ها را انتخاب کنند.
محیط استراحت کلاس مجازی به گونه ای است که در یک تایمی مدرس و شرکت کنندگان در آن حضور پیدا می کنند و با یکدیگر به گفت و گو می پردازند.

در اجاره کلاس مجازی کاربران میتوانند، گزینه مربوط به دوربین را روشن کنند تا تصویر آنها به اشتراک گذاشته شود.
کاربران می‌توانند سایز پنجره فعال شده را تغییر بدهند.
استاد در طول تدریس خود می تواندف هر بار که تصاویر را آپلود می کند، آنها را در دسکتاپ به اشتراک بگذارد.
اجاره کلاس مجازی مانند دیگر پلتفرم های کلاس آنلاین امکان ضبط تدریس را دارد.
راه اندازی یک کلاس مجازی با کیفیت، تنها احتیاج به یک پلتفرم ندارد، بلکه دانش، تجربه و حرفه در ایجاد آن تأثیر دارند، طوری که تدریس کننده باید به مطالب تسلط کافی داشته باشد و یک میکروفون با کیفیت را برای گفت و گو به کار ببرد، در این صورت کلاس مجازی با بهترین نحو اجرا می شود‌.

ویژگی های منحصر به فرد بهترین پلتفرم اجاره کلاس آنلاین

نحوه استفاده از پلتفرم های مناسب کلاس آنلاین برای ایجاد یک وبینار موفق 

درحال حاضر اجرای وبینار یک اصل بسیار مهم برای استراتژی بازاریابی اینترنتی کمپانی‌ها است و شیوه اجرای آن تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان و سود آوری دارد، با ما باشید تا شما را با شیوه اجرای وبینار موفق آشنا کنیم.

در صورت برگزاری وبینار با کیفیت باید کاربران مناسبی را جذب کنید و برای کار خود هدفی را مشخص کنید، در این صورت مخاطبان برای استفاده از وبینار انگیزه پیدا می کنند، علاوه بر این بعد از اجرای وبینار باید به مشکلات مخاطبان رسیدگی نمود.

قبل از این که وبینار را برگزار کنید، باید یک الگوی کاری ویژه‌ای را مطرح کنید، شیوه اجرای وبینار موفق بستگی به الگوی شما برای راه اندازی وبینار دارد، لذا در مرحله اول باید برنامه ای را برای انجام آن تنظیم کنید.

بعد از مشخص کردن طرحی برای برگزاری وبینار، باید یک طرح برای خود وبینار قرار بدهید، طوری که در آن قصد تدریس کننده از راه اندازی وبینار و میزان یادگیری شرکت کنندگان از آن باید مشخص شود، با استفاده از این الگو ها می توانید مراحل و پروسه راه اندازی وبینار را در نظر داشته باشید، در واقع مخاطبان باید بدانند در هر قسمتی از وبینار چه چیزی برای آنها ارائه می‌شود و پروسه راه اندازی آن به چه روشی است.

بعد از تعیین اهداف راه اندازی وبینار و طراحی الگوی مناسب، برای اجرای آن باید وبینار خود را معرفی کنید، در این صورت با ارائه یک متن جذاب مخاطبان باید در آن عضویت پیدا کنند.
امید است، از مطالعه این مقاله لذت و بهره زیادی را برده باشید.

برچسب ها

ارسال دیدگاه

نظرات

ناشناس date_range جمعه 20 تیر 1399 - 03:02

ممنون و خسته نباشید. ببخشید میشه معنی دقیق و کامل کلمه ی پلتفرم رو بگید؟