خانه / مقالات آنلاین آموزان / چرا آموزش مجازی آنلا...

چرا آموزش مجازی آنلاین از آموزش سنتی بهتر است؟!

چرا آموزش مجازی آنلاین از آموزش سنتی بهتر است؟!

اخبار آزمون آنلاین - سه شنبه 21 خرداد 1398

مقایسه آموزش سنتی و مجازی با پیشرفت تکنولوژی

بعضی بر این باورند که آموزش حضوری بسیار بهتر از آموزش مجازی است؛ چون معتقدند که در آموزش حضوری امکان درک مطالب بیشتری فراهم است.در ادامه تفاوت های انواع آموزش ها را بررسی می کنیم.باید توجه داشته باشیم در دوره ایی زندگی می کنیم که نیاز های هر روزمان متغیر بوده و نیاز به آموزش بیشتر، هر روز بیشتر از قبل احساس می شود.

این را می دانیم که  تکنولوژی برای بهبود کیفیت زندگی ما به وجود آمده و ما باید آنها را در اختیار خود قرار دهیم تا بتوانیم سطح زندگی و جامعه را افزایش دهیم.

تفاوت آموزش سنتی و نوین (حضوری و مجازی )

آموزش مجازی انواع مختلفی دارد که در ادامه آنها را کاملا شرح میدهیم، اما آموزش به روش سنتی یا همان آموزش حضوری از قدیم تا اکنون به یک شیوه بوده و همگی کاملا با آن آشنا هستیم.

در کلاس های حضوری محدودیت هایی( زمان،مکان،هزینه،شرایط جوی و... ) وجود دارد که با پیشرفت چشمگیر فناوری در دنیای امروز ،هماهنگی با آن بسیار مشکل می باشد.

محدودیت مکان

در آموزش حضوری با توجه به الزام حضور فیزیکی ،ممکن است مشکلاتی از قبیل شرایط جوی،فاصله ی زیاد تا محل برگزاری،بیماری،ترافیک و مشکلات دیگر به وجود آید که مانع حضور در کلاس شود.اما در آموزش مجازی این مشکلات دیگر وجود نخواهند داشت ، در هر مکان و بدون آمادگی فردی و در هر حالتی امکان حضور در دوره مهیا بوده و میتوانیم در هر نوع کلاسی بدون محدودیت جغرافیایی و مکانی شرکت کنیم.


محدودیت زمان
در آموزش مجازی محدودیت زمانی وجود ندارد. کلاس های مجازی ،وبینار ها و هر دوره ی آنلاین دیگری که شرکت کرده باشیم با توجه به برنامه ریزی قبلی خودمان هست و حتی اگر نتوانیم در دوره شرکت کنیم می توانیم ویدیو ی ضبط شده ی آن ها را تهیه کنیم و هر زمانی که برای خودمان مناسب بود آن را مشاهده خواهیم کرد.همچنین برای درک بیشتر مطلب امکان مشاهده ی چندباره ی کلاس را خواهیم داشت.


هزینه‌ها
در آموزش سنتی شما باید به جز هزینه‌ی دوره‌ی آموزشی خود، هزینه‌های چون کرایه تاکسی و بنزین، ترافیک، تغذیه و جزوات آموزشی و… را در نظر بگیرید؛ اما در آموزش مجازی هزینه‌ها به مراتب کمتر است.

انواع آموزش مجازی

آموزش مجازی به دو صورت آنلاین و غیر آنلاین می باشد.اشتباه رایج ما در این است که هرگونه آموزش مجازی را همان آموزش آنلاین در نظر می گیریم در حالی که تفاوت های بسیاری دارند.

آموزش های غیر آنلاین همان آموزش هایی هستند که به صورت ویدیو، تصاویر، مطالب و صدا  از قبل توسط اساتید تهیه می شود و به روشهای مختلف مانند آپلود در سایت و دیگر رسانه های ارتباطی ، CD های آموزشی و یا در غالب یک نرم افزار خاص و ... تولید و توزیع می شوند.

اما آموزش آنلاین نمونه ی شبیه سازی شده ی همان کلاس های سنتی بوده که در بستر اینترنت برای همگان بدون محدودیت های زمان ، مکان و هزینه برگزار می شود.آموزش آنلاین استاد محور بوده و امکان پرسش و پاسخ در لحظه فراهم است.

البته نباید فراموش کرد که کیفیت کلاس ها یکسان نیست. ما در آنلاین آموزان تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین کیفیت در نوع برگزاری کلاس ها با حضور بهترین اساتید را کنار هم داشته باشیم.

در کلاس های آنلاین امکان فعالیت کلاسی نیز موجود بوده و شما شرکت کنندگان عزیز می توانید سوالات خود را از همکلاسیان و اساتید خود در انجمن‌های مربوط مطرح کنید، به صورت آنلاین چت کنید، پیغام بگذارید و ایمیل ارسال کنید تا با کمک آنها مشکل شما رفع شود. این پرسش و پاسخ‌ها در انجمن‌های آموزشی باعث می‌شود که کاربران دیگر و دانش آموختگان بتوانند سوالات متداول را مشاهده بکنند و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر بعد مکان اهمیتی ندارد و بدون نگرانی بابت محل سکونت میتوانیم به بهترین اساتید دسترسی داشته باشیم،آنلاین آموزان بستری ست که این امکان را برای همه فراهم کرده است.

چرا آموزش مجازی آنلاین از آموزش سنتی بهتر است؟!

ارسال دیدگاه

نظرات

محمد date_range چهارشنبه 22 آبان 1398 - 23:56

برگزاری کلاس آنلاین در سایت آنلاین آموزان چگونه است؟