خانه / مقالات آنلاین آموزان / کلاس های آنلاین به چ...

کلاس های آنلاین به چه صورت است

اخبار تکنولوژی و فناوری - سه شنبه 3 تیر 1399

افراد زیادی در ارتباط با این که کلاس آنلاین به چه صورت است، فکر می کنند و خیلی از افراد علاقه دارند که در ارتباط با کلاس آنلاین اطلاعات جامعی را به دست آورند تا مزیت های این شیوه از آموزش را در موارد بیشتری به کار برند.

در این مقاله با بررسی موضوع کلاس های آنلاین به چه صورت است با شما دوستان عزیز همراه هستیم.
افراد زیادی در ارتباط با این که کلاس آنلاین به چه صورت است، فکر می کنند و خیلی از افراد علاقه دارند که در ارتباط با کلاس آنلاین اطلاعات جامعی را به دست آورند تا مزیت های این شیوه از آموزش را در موارد بیشتری به کار برند.
در ادامه مقاله به سوالاتی که در زمینه کلاس آنلاین به چه صورت است پاسخ می دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد و از این طریق جواب سوال های خود را به دست آورید.
آیا در مورد کلاس های آنلاین و برگزاری این نوع کلاس اطلاعات کافی دارید؟
ویژگی های مهم کلاس آنلاین به چه مواردی مربوط می شود؟
آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟
آیا کلاس آنلاین انواع مختلفی دارد؟
تفاوت های اصلی آموزش آنلاین با یادگیری حضوری کدام موارد می باشند؟
آیا در ارتباط با انواع آموزش آنلاین اطلاعات دارید؟
مهم ترین فاکتورهایی که برای کلاس آنلاین ضروری می باشد، کدام موارد می باشند؟
کلاس آنلاین به چه صورتی برگزار می شود؟
آیا در کلاس آنلاین ارزشیابی از شرکت کنندگان صورت می گیرد؟
قوانین مهمی که در کلاس آنلاین باید به آن دقت شود، کدام موارد می باشند؟
مدرس لازم است، چه نکاتی را برای مدیریت بهتر کلاس آنلاین در نظر داشته باشد؟

کلاس های آنلاین به چه صورت است

آیا در مورد کلاس های آنلاین و برگزاری این نوع کلاس اطلاعات کافی دارید؟

همه ما در ارتباط با کلاس هایی که به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود، چیزهای زیادی شنیده ایم و بیشتر ما کنجکاو می شویم که در مورد این نوع آموزش الکترونیکی اطلاعات بیشتری را بیابیم.

در حال حاضر خیلی از شرکت ها و سازمان های مهم و پیشرفته تلاش می کنند که نرم افزارهای مجازی خود را راه اندازی کنند، یا این مراکز از طریق کلاس های آنلاین و... سیستم آموزشی خاصی که برای یادگیری اطلاعات سازمان وجود دارد، را به شکلی مناسب به دیگران آموزش می دهند تا دیگران نیز این اطلاعات مفید را به کار برند.

امروزه حتی دانشگاه ها و مدارس برای راه اندازی سامانه هایی که به شکلی الکترونیکی آموزش را انجام می دهند، تأکید می کنند و در این زمینه اطلاعات به روز و مفیدی را از طریق الکترونیکی و مجازی به دیگران انتقال می دهند و در سال های گذشته شاهد پیشرفت زیادی در زمینه استفاده از تجهیزات الکترونیکی و حضور در کلاس های آنلاین از طریق این نوع تجهیزات می باشیم.

از مهم ترین مواردی که در فضای مجازی و آنلاین به آن توجه می شود و در سال های گذشته استفاده از آن گسترش زیادی داشته است، مربوط به کلاس های آنلاین می باشد که در زمینه آموزش درس و در موارد مختلف دیگر به کار می رود و استقبال تمامی مخاطبان را در سال های گذشته در پی داشته است.

از دوره های مهمی که مربوط به کلاس های آنلاین است، مربوط به کلاس های الکترونیکی و آنلاین می باشد که در حال حاضر خیلی از سازمان ها و مراکز مختلف این نوع دوره ها را به کار می برند تا به این صورت با افراد متقاضی دوره ها در ارتباط باشند و موضوعات مهم و اساسی را به آنها آموزش دهند. در این زمینه افراد شرکت کننده قادرند، صدای مدرس یا استاد را بشنوند و تصویر این افراد را به وسیله متصل شدن به اینترنت مشاهده کنند.

صدای مدرس در کلاس آنلاین با کیفیت ارائه می گردد و تعامل شرکت کنندگان با دیگر افراد اهمیت دارد.
برای حضور افراد در کلاس آنلاین نیاز به تکنولوژی ساده تری می باشد و به این وسیله تدریس معلم راحت تر صورت می گیرد و تجهیزات خاصی را لازم ندارد.

آیا در مورد کلاس های آنلاین و برگزاری این نوع کلاس اطلاعات کافی دارید؟

کلاس های آنلاین و استفاده از این کلاس ها در حال حاضر مد نظر افراد زیادی است و در این مورد نیازی نیست که افراد به مکان خاصی بروند تا برای حضور در این نوع کلاس ها آماده شوند، بلکه کلاس به شکل کاملا آنلاین و مجازی برگزار می شود و افراد برای آماده شدن نیازی به پوشیدن لباس های رسمی و... ندارند.

در کلاس های آنلاینی که برگزار می شود، محتواهای آموزشی مفیدی در ارتباط با موضوع های مختلف با استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با موضوع به شرکت کنندگان ارائه می گردد و انتقال یافتن صدا به این صورت امکان پذیر می شود، در این نوع کلاس ها از طریق تکست و ارائه متن هایی می توان در کلاس حضور داشت و از این طریق ارتباطی کاملا دو طرفه و مناسبی در میان مدرس و تمامی شرکت کنندگان ایجاد می شود و کیفیت یادگیری را تا حد بالایی افزایش می دهد.

خوشبختانه کلاس های آنلاین و آموزش هایی که با پیشرفت های به روز در دنیا ایجاد شده به راحتی توانستند، تغییراتی اساسی را در زندگی افراد به وجود آورند و به این وسیله مفاهیم کلاس های فیزیکی را تغییر داده و محدودیت هایی که در زمینه کلاس های حضوری برای شرکت کنندگان ایجاد می شود، را به طور کامل از بین می برند.
با پیشرفت فناوری این کلاس های آنلاین به وجود آمدند و در هر موقعیتی افراد قادرند آموزش های لازم را دریافت کنند.
امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف ایجاد شده، استفاده افراد از فضاهای مجازی و آنلاین به شدت افزایش یافته و در عرصه آموزش و یادگیری نیز بهره بردن از این نوع فضا موثر است.
با استفاده از کلاس آنلاین می توان آموزش را از راه دور به دیگران ارائه داد. کلاس آنلاین می تواند کلاسی باشد که در آن فقط استاد و یک نفر آموزش گیرنده وجود داشته باشد، همچنین این کلاس در برخی موارد کلاسی چند نفره و پر از شرکت کننده است.
در کلاس های آنلاین افراد به راحتی قادرند، با مدرس مورد نظر صحبت کنند و مشکلی در این باره ندارند. در کلاس آنلاین تکالیفی به فرد ارائه می شود و به صورت جدی می توان این تکالیف خاص را انجام داد و مدرس این تکالیف و برنامه ها را به طور کامل برای افراد در نظر می گیرد.
کلاس های آنلاین محدودیت مکانی ندارند و افراد در هر مکانی که باشند، به آسانی قادرند به کلاس آنلاین خود دسترسی داشته باشند و از این طریق به نتیجه مورد نظر برای یادگیری و آموزش برسند.

آیا در مورد کلاس های آنلاین و برگزاری این نوع کلاس اطلاعات کافی دارید؟

ویژگی های مهم کلاس آنلاین به چه مواردی مربوط می شود؟

به وسیله کلاس آنلاین در هر زمینه ای می توان به سیستم آموزش مجازی کاملی دست یافت و به طور کلی این نوع برنامه را برای یادگیری آنلاین طراحی کرده اند و تمامی آموزش های لازم در این کلاس، از طریق وب و اینترنت ارائه می گردد.
ویژگی های مهمی در این نوع کلاس های آنلاین وجود دارد و از این طریق افراد زیادی ترغیب به استفاده از این نوع کلاس های متفاوت در دنیای امروز می شوند.
در کلاس آنلاین می توان اشتراک گذاری تمامی عکس های مورد نظر را انجام داد، به شکل واقعی از طریق کلاس آنلاین صدا برای دیگر اعضای حاضر در کلاس آنلاین فرستاده می شود و کیفیت صدا در حد بالایی است. از موارد مهمی که برای کلاس آنلاین مد نظر قرار می گیرد، مربوط به صدا و کیفیت آن می باشد تا شرکت کنندگان بتوانند صدای مدرس را به صورت واضح داشته باشند و از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرند.

ویژگی های مهم کلاس آنلاین به چه مواردی مربوط می شود؟

در صورت نیاز می توان فیلم و ویدئوهای خاصی را که به موضوع آموزش مربوط است، به وسیله کلاس آنلاین در اختیار دیگران قرار داد و طراحی این امکان برای کلاس آنلاین از جمله ویژگی های مهم آن است.
در کلاس آنلاین مدرس می تواند از طریق تخته هایی که با قلم نوری کار می کنند تدریس را انجام دهد.

در این کلاس ها به راحتی برای افراد نظر سنجی فعال شده و در ارتباط با موضوعات مختلف می توان رأی گیری را انجام داده و نتیحه این رأی گیری به شکل نمودار برای مدرس و شرکت کنندگان نمایش داده می شود تا در موارد مختلف این نظر سنجی به کار رود.
انواع فایل ها اعم از فایل های پی دی اف در این کلاس قابل تدریس است، همچنین مدرس می تواند فایل های JPG را به کار برد و با توجه به تنظیم کردن فایل از ابتدا این کار امکان پذیر است.
فایل های PPT نیز در صورت نیاز در کلاس آنلاین به دیگر کاربران قابل ارائه می باشد.

در خیلی موارد مدرس می تواند جلسه را بعد از حضور چندین نفر قفل کرده و اجازه ورود دیگر افراد را به این کلاس مجازی ندهد.
ضبط کردن جلسات در کلاس آنلاین به راحتی امکان پذیر است و در صورت نیاز افراد می توانند از این نوع کلاس ها مجددا استفاده کنند.
در کلاس آنلاین مدرس می تواند به کاربرانی که در جلسه حضور دارند، دسترسی داشته باشد و لیست این افراد به مدرس و برگزار کننده کلاس نمایش داده می شود، همچنین در برخی موارد کاربران در لیستی که در صفحه به آنها نمایش داده می شود، قادرند افراد حاضر را مشاهده کنند.
تمامی محتوایی که در کلاس آنلاین آموزش داده می شود، برای کاربران قابل ضبط شدن و دانلود می باشد.

یکی از ویژگی های جالب کلاس های آنلاین به ثبت پرسش و پاسخ آن بر می گردد که در خیلی موارد افراد ترجیح می دهند که سوال های خود را از مدرس به صورت خصوصی بپرسند و مدرس نیز در این زمینه جواب سوال افراد را به شکل خصوصی در نظر می گیرد، اما در مواردی که کاربران شرکت کننده در کلاس آنلاین سوالی داشته باشند، قادرند این نوع سوالات را به صورت عمومی مطرح کرده تا دیگر افراد نیز از این نوع سوال ها بهره ببرند و با پاسخ مدرس جواب به همه شرکت کنندگان ارائه می گردد.

ویژگی های مهم کلاس آنلاین به چه مواردی مربوط می شود؟

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از کلاس های آنلاین و شرکت در این نوع کلاس برای افراد می تواند مزایای زیادی ایجاد کند و افراد بیشتری این نوع کلاس ها را به کار برند و ترغیب به این نوع آموزش شوند.
در خیلی موارد می توان به راحتی به کلاس آنلاین دسترسی داشت و برگزاری این نوع کلاس ها به راحتی امکان دارد و محدودیت های موجود در برگزاری در روز مشخص یا طول هفته را ندارد، در مواردی ممکن است، کلاس های حضوری در روز هایی از هفته برگزار شود که افراد در این ساعات نتوانند به محل مورد نظر بروند تا از مطالب این نوع کلاس بهره ببرند، اما در کلاس آنلاین محدودیت برگزاری در روز یا ساعات مشخص وجود ندارد و در بیشتر موارد برگزاری کلاس در اواخر هفته و روزهای تعطیل است که از این طریق افراد فرصت بیشتری را برای شرکت در کلاس های آنلاین در اختیار دارند و از مطالب ارائه شده لذت می برند. 
کلاس آنلاین دارای امکانات واقعی خاصی می باشد که به کلاس های حضوری شباهت زیادی دارد و از لحاظ تدریس و... هیچ تفاوتی با کلاس حضوری ندارد. آموزش هایی که در کلاس آنلاین ارائه می گردد، از نظر تدریس کامل مدرس و... در حد کلاس های حضوری بوده و بیشتر افراد ترجیح می دهند، در مکان مورد نظر آموزش های لازم را دریافت کنند و از این یادگیری لذت ببرند.

در خیلی موارد این نوع کلاس های آنلاین را موبایل پشتیبانی می کند و به وسیله موبایل وتبلت نیز می توان به این کلاس ها وارد شد، در خیلی مواقع به نصب کردن یک برنامه خاص و متفاوت برای کلاس آنلاین نیازی نمی باشد و افراد بدون نصب اپلیکیشن خاصی می توانند، به کلاس آنلاین مورد نظر خود وارد شوند و از مطالب ارائه شده در این نوع کلاس استفاده کنند.

با استفاده از اینترنتی که سرعت مناسبی دارد، وارد شدن به کلاس آنلاین به راحتی امکان پذیر می گردد و بهتر است، قبل از شروع کلاس های آنلاین سرعت اینترنت و حجم باقی مانده آن بررسی شود تا در زمان آغاز کلاس به دلیل کم بودن سرعت اینترنت، وارد شدن به برنامه کلاسی مورد نظر با مشکل مواجه نشود.
در این نوع کلاس ها افراد نیازی ندارند که تجهیزات سخت افزای که دارای هزینه زیادی می باشد، را انتخاب کنند و بدون نیاز به پرداخت هزینه بالا برای در نظر گرفتن تجهیزات این کار ممکن می شود و از خدمات ارائه شده در کلاس آنلاین بهره می برند، به طور مثال برای کلاس های حضوری نیاز به تجهیزات مختلفی است، اما در کلاس آنلاین وارد شدن به کلاس بدون داشتن تجهیزات مشخصی به راحتی امکان پذیر می گردد.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

بین اعضایی که در کلاس آنلاین حضور دارند، ارتباط های خاصی به شکل تصویری و صوتی می تواند شکل گیرد و تمامی شرکت کنندگان مدرس را در حین تدریس و آموزش مشاهده کنند، همچنین اعضای شرکت کننده به شکل صوتی با مدرس در ارتباطند و این افراد با چت کردن و به صورت نوشتاری می توانند با دیگر اعضا ارتباط مناسبی را برقرار کنند.

فایل های مورد نظر و مرتبط با موضوع را از طریق شرکت در این نوع کلاس آنلاین می توان به دیگر اعضا انتقال داد و اشتراک گذاری این فایل ها به راحتی ممکن می شود.
در مواردی که مدرس بخواهد این اطلاعات را در اختیار دیگر افراد قرار دهد، با استفاده از ضبط این کلاس ها به صورت کامل به دیگر افرادی که به صورت آنلاین در ساعت مشخص در کلاس حضور نداشتند، کمک می کند که آنها نیز بتوانند از اطلاعات این کلاس استفاده کرده و مرور را از این طریق انجام دهند.
نمایش دادن فایل هایی که به صورت پاورپوینت می باشند و مرتبط با موضوع کلاس آنلاین هستند، در این نوع کلاس برای توضیح دادن به کاربران حاضر امکان پذیر می شود.
مدرس می تواند لیست افرادی که در کلاس حضور دارند، را مشاهده کند و از غایب بودن برخی از افراد نیز اطلاع یابد.

در کلاس آنلاین هزینه ای که افراد پرداخت می کنند، کمتر می باشد و نیازی به پرداخت هزینه های خاصی چون هزینه رفت و آمد و... نیست.
در کلاس های آنلاین برای تمامی افرادی که اینترنت پرسرعت دارند، امکان این که بخواهند کلاس را ضبط کنند، وجود دارد و با نرم افزارهای مختلفی افراد قادرند مجددا این نوع کلاس ها را ببینند.
با استفاده از کلاس آنلاین افراد می توانند به بهترین اساتید و با تجربه ترین آنها در کشور یا در جهان در زمینه مورد نظر دست یابند و از اطلاعات این استاد برای یادگیری بیشتر استفاده کنند.
در کلاس آنلاین نیازی نمی باشد که تجهیزات خاصی چون میز و صندلی در اختیار افراد باشد، یا فضایی برای تدریس و آموزش همانند کلاس های فیزیکی در نظر گرفته شود.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

با کیفیت بالایی می توان تصاویر مورد نظر را مشاهده کرده و صدای مدرس به بهترین نحو نشان داده می شود.
از کلاس های آنلاین در تمامی روزها می توان استفاده کرد و در برخی موارد می توان روزهای آخر هفته را به برگزاری یک کلاس اختصاص داد. 
کلاس آنلاین را به آسانی می توان به کار برد و تمامی عوامل استرس زا برای افراد کاهش می یابد.
تمرکز یادگیرندگان در این موارد افزایش می یابد.
سرعت مطالعه افراد در این روش بالا است و اطلاعات خاص را می توانند به درستی مورد استفاده قرار می دهند.
در یادگیری آنلاین توجه شرکت کنندگان به یادگیری مطالب به صورت کامل تری جلب می شود و از این طریق تعامل بیشتری را افراد با دیگر اعضای گروه دارند، در خیلی موارد ممکن است که افرادی از ارائه کنفرانس یا پرسیدن سوالات خود در کلاس های حضوری شرم داشته باشند و به دلیل این احساس خجالت نتوانند سوالات خود را از مدرس بپرسند، اما در کلاس آنلاین این محدودیت خاص برای آنها وجود ندارد و افراد به صورت نوشتاری یا از طریق صدا سوالات خود را از مدرس خواهند پرسید تا در زمینه مطالب یاد گرفته شده تمامی نکات را یاد بگیرند.
یکی دیگر از مزیت های اصلی کلاس آنلاین مربوط به بالاتر بردن مسئولیت افراد است، زیرا در این موارد افراد نظم خود جوشی را یاد می گیرند و این مهارت را در زمینه حضور مستمر و موثر در کلاس کسب می کنند.

داشتن نظم به شکل منظم و خود جوش اهمیت زیادی دارد و حضور افراد در کلاس آنلاین به داشتن مهارت های خاصی چون مدیریت کردن زمان بستگی دارد و این افراد باید نظم خود جوشی داشته باشند. در این موارد کلاس آنلاین به افراد کمک می کند که مدیریت را در خودشان افزایش دهند و بدون وجود ناظرانی که بر فرد تسلط دارند، افراد باید زمان خود را کنترل کرده و بتوانند کلاس های مهم را برای یادگیری به صورت آنلاین در نظر بگیرند.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

 آموزش دادن این نوع کلاس آنلاین به افراد کمک خواهد کرد که با انگیزه خیلی بیشتری کار خود را ادامه دهند و در خیلی موارد شرکت در این نوع کلاس ها پیشرفت را به زندگی افراد وارد می کند و در زندگی افراد تغییرات اساسی را برای تحریک شدن به سمت جلو ایجاد می کند.
افرادی که خودشان بتوانند دوره های آموزشی مورد نظر خود را انتخاب کنند، معمولا در این زمینه علاقه بیشتری نشان می دهند و این مورد باعث پیشرفت افراد در زمینه مورد نظر می شود، زیرا برگزاری دوره های مربوط به کلاس آنلاین به جای خاصی نیاز ندارد و افراد در منزل یا محل کارشان نیز قادرند به کلاس وارد شوند.
در خیلی موارد افراد به دلیل برگزاری کلاس ها و آموزش های حضوری در شهر یا مکان خاصی به آسانی نمی توانند دوره مورد نظر خود را انتخاب کنند و انتخاب های فرد در خیلی موارد محدود می شود.

کلاس های آنلاین و یادگیری هایی که امروزه به شکل اینترنتی در نظر گرفته می شود، این نوع مشکلات را برای افراد حل کرده و افراد نیازی ندارند که در یک مکان و موقعیت خاص حضور یابند و همین افراد تصمیم های خود را برای انتخاب کردن دوره های خاص با توجه به علاقه خود و فارغ از مکان و زمان در نظر می گیرند و اطلاعات خود را می توانند در زمینه های مختلفی افزایش دهند.

کلاس های آنلاین به افراد کمک می کند که با انعطاف بیشتری در این زمینه پیش بروند و کارها را خودشان انجام دهند تا افراد بهتر بتوانند برنامه های کاری شان را ادامه داده و تمامی فعالیت ها را به صورت موثر در نظر بگیرند.
افرادی که در یک کلاس آنلاین هستند، به راحتی می توانند با دیگر هم کلاسی ها و... ارتباط برقرار کنند.

با توجه به تحقیقاتی که در زمینه کلاس آنلاین و مزیت های آن صورت گرفته نتایج این نوع مطالعات نشان می دهد که افرادی که در کلاس های آنلاین فعالیت دارند، راحت تر می توانند موقعیت شغلی خود را داشته باشند و در خیلی موارد موفقیت بیشتری کسب می کنند و این نوع آموزش به جایگاه شغلی افراد لطمه ای وارد نمی کند.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

در مواردی که افراد کلاس های آنلاین را به کار می برند و در جلسات مختلفی شرکت می کنند، مسلما تجربه کاری این افراد افزایش می یابد و در زندگی خود مهارت های جدیدی را یاد می گیرند و در مواقعی که افراد شاغل باشند، با پیشرفت شغلی بهتری در کار خود اقدام می کنند و از معلومات بیشتری بهره می برند.
شرکت افراد در کلاس آنلاین باعث می شود که افراد خودشان محیط مورد نظر برای استفاده از این نوع کلاس را انتخاب کنند و به نیازهای خود توجه داشته باشند. برخی از افراد محیط اتاق مطالعه را برای کلاس آنلاین خود در نظر می گیرند، برخی از افراد برای شرکت در کلاس های آنلاین از محیط کار خود استفاده می کنند.
استفاده از کلاس آنلاین به افراد کمک می کند که به کلاس های حضوری نروند و وقت خود را به تحصیل کردن و استفاده مفید از وقت خود اختصاص دهند.
آموزش آنلاین و یادگیری به این شیوه سرعت بالایی دارد و می تواند کارآیی افراد را در زمینه یادگیری به شدت افزایش دهد.

در مواردی که افراد شاغل باشند، مسلما نمی توانند برای شرکت در یک کلاس آموزشی به صورت حضوری به جای دیگری بروند و در طول هفته یک روز را برای یادگیری اختصاص دهند و در برخی موارد نیاز به داشتن وقت خالی دارند که این مسأله در خیلی موارد به راحتی امکان پذیر نیست. 
در این مواقع با شروع کلاس حضوری و شرکت در آن ممکن است، افراد نکات مهم را برای یادگیری فراموش کنند و به دنبال آموزش های درست از روش های دیگر باشند، اما این مسأله تا هفته آینده امکان پذیر نشود و این افراد نیاز دارند که تا آغاز کلاس بعدی و پرسیدن سوالات خود صبر داشته باشند و سوالات را به خاطر بسپارند تا از مدرس بپرسند. در کلاس آنلاین نیازی نمی باشد که افراد فقط در ساعت خاصی حضور در کلاس داشته باشند.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟

در کلاس حضوری مدرس تنها باید با توجه به سطح یادگیری افراد شرکت کننده در کلاس، تدریس و آموزش را شروع کند و در خیلی موارد با این اقدام فرصت افراد از بین می رود، ولی در کلاس آنلاین تمامی افراد می توانند در کلاس شرکت کرده و از مفاهیم کلیدی و مهم مدرس استفاده کنند.
آموزش های آنلاین به افراد کمک می کند که دسترسی راحت تری را به دانش داشته باشند و در هر مکانی این افراد تدریس را در نظر گرفته و آموزش را دریافت کنند. در خیلی موارد یادگیری افراد برای گرفتن مدرک دانشگاهی و... نیست، بلکه به دلیل علاقه یا ایجاد موقعیت کاری مناسبی است و این افراد قادر نیستند که در زمان های مشخص به شهر و کشور دیگری برای آموزش مراجعه کنند.

آموزش آنلاین به افراد کمک می کند که به عنوان مشتاقان یادگیری در تمامی موقعیت ها آموزش را به کار برند و این افراد با وجود اینترنت یادگیری را انجام می دهند. آموزش و یادگیری از این طریق راحت تر می شود و کار و تحصیل افراد بهتر صورت می گیرد.
شرایط راحت تری که کلاس آنلاین ایجاد می کند به افراد اجازه می دهد که در منزل یا محیط دلخواه با استفاده از اتصال به اینترنت در کلاس مورد نظر شرکت کنند. در خیلی موارد افراد می توانند با لباس راحتی که دوست دارند، در این محیط حضور یابند و مشکلی در زمینه پوشیدن لباس رسمی ندارند.
کلاس های آنلاین به افراد این فرصت را می دهد که در شرایط بهتری با توجه به دمای هوا و وجود رطوبت قرار داشته باشند و برای حضور در فضایی گرما یا سرمای شدید را تحمل نکنند.

مسلما فراهم بودن امکانات و تجهیزات به افراد کمک می کند که آموزش را بهتر یاد بگیرند و یادگیری آسان تر برای این افراد شکل می گیرد.
در خیلی موارد که آموزشی قرار است، از طریق سیستم و لپ تاپ ارائه شود و نیاز به مراجعه حضوری افراد باشد، تمامی افراد نیاز دارند که به همراه خود لپ تاپ را به مکان مورد نظر برده و حمل این وسیله برای آنها شرایط سختی ایجاد می کند، همچنین این افراد نیاز دارند که لپ تاپ خود را شارژ کنند تا در حین آموزش مدرس این سیستم خاموش نشود و باتری آن پر باشد، اما در آموزش آنلاین افراد این نوع محدودیت ها را ندارند و از تجهیزات خود اعم از موبایل و لپ تاپ راحت تر استفاده می کنند و این وسایل را به آسانی می توانند در کلاس آنلاین به کار برند.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟
 
در برخی از کلاس های حضوری رفت و آمد افراد به بیرون از کلاس باعث می شود که تمرکز دیگر افراد کاهش یابد و از ایجاد سر و صدا شکایت کنند و همین مسأله تمرکز افراد را به هم می ریزد و تسلط بالا را از آنها می گیرد، اما در کلاس های آنلاین افراد می توانند در یک فضای آرام که مد نظر دارند، حضور یافته و با تسلط کامل و اوج تمرکز خود از مطالب ارائه شده در کلاس آنلاین اطلاعات کسب کرده و یادگیری مناسبی داشته باشند.

در کلاس حضوری افراد نیاز دارند که از منزل یا محل کار خود خارج شوند که در برخی موارد خطراتی به همراه دارد و در زمان های مختلف و ساعات متفاوت این افراد باید در مکان مورد نظر حضور داشته باشند که خطراتی ایجاد می شود، ولی در کلاس آنلاین هیچ نوع خطری فرد را تهدید نمی کند و افراد به راحتی قادرند آموزش خود را دریافت کنند.

در کلاس حضوری جایگزینی برای استفاده از وسایل وجود ندارد و افراد لازم است، از امکانات موجود در کلاس نهایت بهره را ببرند، اما در کلاس های آنلاین این محدودیت وجود ندارد و در صورت ایجاد مشکل در یک وسیله الکترونیکی همانند لپ تاپ این افراد می توانند ، وسایل دیگر خود همانند گوشی تلفن همراه را به کار برند و به کلاس متصل شوند.

در بیشتر کلاس های حضوری شرکت کنندگان نیاز دارند که مطالبی که مدرس ارائه می دهد، را یادداشت کرده تا این مطالب را برای مرور در اختیار داشته باشند و در خیلی موارد تدریس با سرعت انجام می شود و افراد نمی توانند مطالب را به طور کاملا یادداشت کنند و در صورتی که مطالب مهم را ثبت کنند، از آموزش مدرس و یادگیری دیگر موضوعات تدریس شده جا می مانند و چیزی را یاد نمی گیرند، اما در آموزش آنلاین این نوع محدودیت وجود ندارد، بلکه شرکت کنندگان می توانند تمامی آموزشی که مدرس می دهد، را دریافت کرده و این آموزش را به صورت کامل ببینند.
در کلاس آنلاین افراد برای دریافت مطالب می توانند از مدرس بخواهند که فایل پی دی اف و... را در اختیار آنها قرار دهد که در خیلی مواقع مدرس فایل های آماده شده ای را قبل از شروع به تدریس فراهم می کند تا در صورت نیاز به شرکت کنندگان و کاربران حاضر در کلاس خود ارائه دهد و افراد با خیالی آسوده بتوانند این آموزش را در نظر بگیرند و استرسی درباره نوشتن مطالب ارائه شده نداشته باشند.

در کلاس حضوری مدرس مورد نظر برای ضبط کردن دوره آموزشی که در حال تدریس می باشد، نیاز به امکانات خاصی دارد و باید در محیط مورد نظر نرم افزارهای خاصی را برای ضبط در اختیار داشته باشد تا ضبط این مطالب راحت تر صورت گیرد. در خیلی مواقع ممکن است، این ویدئو و ضبط دارای کیفیت خوبی نبوده و مدرس به دلیل قدم زدن در کلاس باعث شود، کیفیت ضبط این صدا پایین بیاید و مدرس لازم باشد، در وسط ضبط به سوالات حضار جواب دهد و این مسأله ضبط را با مشکل مواجه کرده و در صورت انتشار لازم باشد که ویرایش زیادی برای این ویدئو یا ویس انجام شود.

آیا برگزاری کلاس آنلاین مزیت هایی ایجاد می کند؟ مهم ترین مزیت های کلاس آنلاین کدام موارد می باشند؟
 
مواردی پیش می آید که مدرس بعد از ضبط کامل متوجه می شود که ویس به طور کامل ضبط نشده و نیاز به ضبط دوباره مطالب احساس می شود و از این طریق فشار زیادی بر افراد وارد می آید و انگیزه خود را برای ضبط از دست می دهند.
معمولا ضبطی که در کلاس آنلاین صورت می گیرد، بهتر از ضبط در کلاس حضوری می باشد، زیرا مدرس می تواند مطالب را قبل از شروع کلاس ضبط کرده و در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد و این افراد لازم نیست که به ضبط مطالب مهم فکر کنند.
در برخی موارد همه شرکت کنندگان قادرند که ضبط را در محیطی که هستند، انجام داده و از این مطالب بعد از کلاس خود استفاده کنند.

در کلاس حضوری افراد سوالات خود را به مدرس اعلام می کنند و مدرس در حین آموزش مطالب، این سوالات راجواب می دهد و افراد برای آگاهی از نتیجه لازم است که در حین آموزش مدرس سوال مورد نظر خود را بپرسند که در خیلی موارد ادامه صحبت های مدرس با مشکل مواجه می شود و تمرکز کلاس پایین می آید و افراد نمی توانند به مطالب جامعی دست یابند.

در آموزش آنلاین ارائه صحبت های شفاهی کمتر صورت می گیرد و در مواردی که سوالی برای شرکت کنندگان پیش بیاید می توانند به صورت مکتوب این سوال را از ارائه دهنده کلاس پرسیده و مدرس به این نوع سوال پاسخ دهد، مزیتی که در این مورد ایجاد می شود، مربوط به ثبت پاسخ به صورت کتبی می باشد و شرکت کنندگان دیگر می تواند از این مطالب بهره ببرند.

کلاس های آنلاین محدودیت خاصی در ارتباط با تعداد افراد ندارد و همه افراد می توانند با اتصال به اینترنت و دریافت اجازه از مدرس در این کلاس حضور یابند. همان طور که اشاره شد برای وارد شدن به یک کلاس آنلاین نیاز به داشتن رمز عبور و نام کاربری می باشد تا اجازه ورود این افراد به کلاس داده شود، البته برخی از دوره های کلاس آنلاین برای افراد یک دانشگاه و... طراحی می گردد که دانشجویان در ساعاتی به صورت مجازی با مدرس خود در ارتباطند و با شماره دانشجویی خود به صفحه کلاس آنلاین دسترسی دارند.

هر شرکت یا مرکز به خصوصی در ارتباط با اجازه ورود کاربران محدودیت های خاصی قائل می باشد و بهتر است، قبل از وارد شدن به این کلاس ها با تیم هماهنگ کننده صحبت کرده و اجازه ورود به کلاس را از آنها دریافت کند.
اما در کلاس های حضوری لازم است، فقط به اندازه ای که در این محوطه امکانات وجود دارد، به افراد اجازه وارد شدن به کلاس را داد تا در کلاس شرکت کنند، اما در کلاس آنلاین محدودیتی برای حضور افراد نیست و تعداد زیادی شرکت کننده در این کلاس پشتیبانی می شوند، همچنین این افراد فراگیری بهتری دارند و آموزش را با کیفیت بیشتری دریافت می کنند.
پویایی موجود در کلاس آنلاین بیشتر از کلاس های حضوری است و در این مورد نیازهای افراد بدون توجه به زمان می تواند در هر موقعیتی رفع شود و فراگیری جامعی اتفاق می افتد.

آیا کلاس آنلاین انواع مختلفی دارد؟

افرادی که در کلاس آنلاین فعالیت دارند و با حضور خود مشارکت فعال در این نوع کلاس ها می یابند، به راحتی می توانند از تدریس مربوط به یک مدرس یا چندین مدرس بهره ببرند.
لازم نمی باشد که در کلاس آنلاین فقط یک مدرس حضور یابد و تمامی مطالب را به حاضران جلسه اعلام کند، بلکه در بیشتر موارد مدرس می تواند با چندین مدرس دیگر به صورت مشارکتی در کلاس فعال باشد و اطلاعات را به دیگران منتقل کنند.

کلاس های آنلاینی وجود دارد که به عنوان کلاس های بدون نظارت شناخته می شوند و در این زمینه مدرس همیشه نقش فعال ندارد و بر تمامی فعالیت های شرکت کنندگان تأثیر نمی گذارد و در خیلی از موارد مدرس بر کار شرکت کنندگان در تمامی ساعات تسلط کامل ندارد و افراد می توانند در گروه حضور یافته و با دیگر افراد آنلاین در ارتباط باشند، بلکه مدرس در برخی مواقع در این زمینه اقدام می کند و تنها عملکرد شرکت کنندگان را ارزیابی خواهد کرد یا در صورت ثبت سوال این نوع سوال ها را پاسخ می دهد. 

در این مورد آموزش ها تماما به شکل الکترونیکی داده می شود و آزمون آنلاین برگزار خواهد شد و در برخی موارد در این نوع کلاس آنلاین بدون نظارت به شرکت کنندگان پاور پوینتی ارائه می گردد تا بتوانند این پاورپوینت را مطالعه کرده و آن را تماشا کنند و مدرس مطالب را به صورت کامل تدریس نمی کند، بلکه اطلاعات لازرا به وسیله پاور پوینت به حاضرین ارائه می دهد و این افراد در صورت وجود ابهاماتی در پاور پوینت سوالات خود را از استاد مورد نظر می پرسند.

نوع دیگر کلاس آنلاین مربوط به کلاس های با نظارت مستقیم مدرس است که رهبر کلاس در اصل مدرس می باشد و در زمان مشخصی تمامی شرکت کنندگان باید حضور داشته باشند تا بتوانند فعالیت های درس را به صورت آنلاین دریافت کنند و تمامی حضار به وسیله اینترنت در کلاس مورد نظر آماده می شوند، تنها افرادی می توانند از این کلاس استفاده کنند که در ساعت مشخصی آنلاین شده و از مطالب ارائه شده توسط مدرس بهره ببرند.
 در این زمینه تمامی شرکت کنندگان و مدرس با همدیگر تعامل دارند و حضور فعال و گسترده ای را اجرا می کنند.

آیا کلاس آنلاین انواع مختلفی دارد؟

تفاوت های اصلی آموزش آنلاین با یادگیری حضوری کدام موارد می باشند؟

کلاس آنلاین و سامانه هایی که آموزش را به شکلی مجازی و آنلاین انجام می دهند، معمولا تلاش می کنند که یک محیط مناسب را برای آموزش فراهم کنند که این محیط برای یادگیری اهمیت زیادی داشته باشد و شرکت کنندگانی که در این کلاس حضور دارند، به آسانی می توانند آموزش از راه دور را دریافت کنند و با وارد شدن به سیستم اینترنتی مد نظر خود با دیگر افراد ارتباط برقرار کرده و از این طریق تعامل مفیدی را داشته باشند.

در این کلاس آنلاین سخنرانی های زیادی صورت می گیرد که افراد می توانند در این نوع ارائه ها و سخنرانی ها شرکت کرده و به صورت مفید مشارکت موثری در ارتباط با موضوع داشته باشند و در زمینه مورد نظر بحث کنند.
از طریق این نوع کلاس های آنلاین افراد می توانند، با دیگر افراد ارتباط موثری برقرار کنند و با استفاده از منابع آموزشی خود را مصمم به انجام کار گروهی کنند و در این موارد شرکت مستمر داشته باشند.

تفاوت های اصلی آموزش آنلاین با یادگیری حضوری کدام موارد می باشند؟

سیستم مربوط به کلاس آنلاین به وسیله سیستم وب فعال می شود و در این برنامه به چندین کاربر کمک می کند که بتوانند در زمان خاصی به اینترنت وصل شده و در هر جایی که حضور دارند، در این نوع کلاس آنلاین شرکت کرده و از مطالب ارائه شده لذت ببرند.
به وسیله کلاس آنلاین افراد می توانند آموزش را به صورت مجازی دریافت کنند، همچنین مدرس برای این افراد می تواند آزمون هایی را به صورت آنلاین برگزار کند تا تمامی افراد گروه در آن شرکت کرده و ارزشیابی را انجام دهند.
کلاس آنلاین مثل بیشتر سیستم های مجازی دوره ها را از طریق آموزش از راه دور در نظر می گیرد.

در دوره هایی که کلاس ها به شکل حضوری برای افراد انجام می شود، تمامی کلاس ها باید هماهنگی قبلی داشته باشند و افراد قبل از برگزاری کلاس برای حضور در فضای خاصی آماده شوند، اما در کلاس های آنلاین برای شرکت در کلاس، افراد نیاز به تنظیم وقت برای رفتن به مکان خاصی ندارند و در منزل خود قادرند از آموزش لازم استفاده کنند.

در کلاس حضوری قرار داشتن در یک مکان مشخص و مهم ضرورت دارد، ولی در دوره های آنلاین افراد بدون حضور در یک مکان خاص می توانند به مطالب کلاس دست یابند.
در کلاس آنلاین افراد نیازی ندارند که تجهیزات فیزیکی خاصی را در اختیار داشته باشند، اما در کلاس های حضوری لازم است که تجهیزات فیزیکی خاصی را مدرس استفاده کند تا بهتر مطالب را انتقال دهد.
دوره هایی که به شکل حضوری هستند، محدودیت آنها در ارتباط با زمان و مکان وجود دارد، ولی دوره های کلاس آنلاین این نوع محدودیت را ندارد و افراد به راحتی قادرند، در مکان مورد نظر به صفحه دسترسی می یابند.

تفاوت های اصلی آموزش آنلاین با یادگیری حضوری کدام موارد می باشند؟

آیا در ارتباط با انواع آموزش آنلاین اطلاعات دارید؟

کاربران زیادی در حال حاضر برای برقراری ارتباط مفید با دیگران از کلاس های آنلاین استفاده می کنند. برای کسب دانش امروزه استفاده از کلاس آنلاین اهمیت زیادی دارد.
محبوبیت استفاده از اینترنت و به کار بردن این منبع مفید افزایش زیادی یافته و به کار بردن کلاس آنلاین به عنوان منبع اطلاعاتی و آموزشی مهمی شناخته می شود.

در ابتدا تمامی کلاس های آنلاین فقط از طریق مطالب متنی ارائه می شد و تمامی اطلاعات این نوع آموزش آنلاین با استفاده از کتاب های الکترونیکی امکان پذیر می گردید، اما بعد از مدتی این مشکل برطرف شد و ارتباط های صوتی و تصویری نیز در این نوع کلاس های آنلاین فراهم گردید.
آموزش آنلاین را نوعی از یادگیری خاص می دانند که در این باره با برنامه ریزی این آموزش ادامه می یابد و یادگیری و آموزش در یک محیط و یادگیری در محیط دیگر اتفاق می افتد، به عبارت دیگر در کلاس های آموزش حضوری افراد با تدریس مستقیم مدرس اطلاعاتی را کسب می کنند و در مکان خاصی حضور داشته و از مطالب این کلاس بهره می برند، اما در کلاس آنلاین مدرس در مکان دیگری در حال آموزش است و افراد شرکت کننده در کلاس در یک محیط خاص دیگر آموزش را دریافت می کنند و از این مطالب یاد می گیرند.
در آموزش آنلاین لازم است که تکنولوژی های ارتباطی قوی تری برای طراحی ایجاد شود و برنامه ریزی در چارچوب منظم تری ادامه یابد.

آیا در ارتباط با انواع آموزش آنلاین اطلاعات دارید؟
 
آموزش دادن آنلاین و مجازی به دیگر افراد انواع مختلفی دارد. یکی از مهم ترین آموزش های آنلاین مربوط به آموزش خودآموز است که در این نوع از آموزش، یادگیری افراد به این صورت است که خودشان مطلب را یاد می گیرند و ارتباط موثری در میان فرد و یاد دهنده نمی باشد و تمای آموزش یادگیرنده مربوط به محتواهایی است که از پیش تهیه شده و در اختیار افراد قرار گرفته است. معمولا آموزش و یادگیری در این مدل با سی دی و دی وی دی به افراد ارائه می گردد.

نوع دیگری از آموزش آنلاین مربوط به حضور فیزیکی افراد در کلاس است، اما این افراد با استفاده از پاور پوینت و... مطالب را به دیگران ارائه می دهند.
از دیگر انواع یادگیری الکترونیکی مربوط به آموزشی است که انتقال محتوا در بین یاد دهنده و یاد گیرنده با استفاده از فضای مجازی امکان پذیر می شود و در این زمینه که به آن یادگیری همزمان گفته می شود، به شکل صوتی و تصویری اطلاع رسانی انجام می گیرد.

آیا در ارتباط با انواع آموزش آنلاین اطلاعات دارید؟

مهم ترین فاکتورهایی که برای کلاس آنلاین ضروری می باشد، کدام موارد می باشند؟

همان طور که اشاره شد کلاس آنلاین را محیط مناسبی برای یادگیری می دانند و این نوع کلاس برای همین مورد طراحی می گردد.
یکی از ویژگی های کلاس آنلاین این است که در خیلی موارد به شکلی پیوسته این نوع کلاس باید ادامه یابد و حضور مستمر افراد در این نوع کلاس دارای اهمیت زیادی است و در برخی مواقع ممکن است که کلاس های آنلاین در دوره های خاص یا ماه هایی برگزار شود.

کلاس های آنلاینی وجود دارد که به صورت سالیانه و در تایم های مشخصی برای اعضا صورت می گیرد و این افراد در زمان مشخص با اطلاع از تایم دقیق در کلاس حاضر شده و از مطالب ارائه شده بهره می برند.

کلاس آنلاین را یک فرآیند کاملا مستقیم از لحاظ آموزش می دانند که در این زمینه انتقال دادن اطلاعات مختلف آموزشی از روش هایی چون مقالات یا در نظر گرفتن ویدئوها به دیگر افراد شرکت کننده ادامه می یابد، ارتباطات نیز در روش کلاس آنلاین صورت می گیرد.
در یک کلاس آنلاین قانون مشخصی وجود ندارد و تمامی افراد می توانند حضور گسترده داشته باشند.

یکی از موارد مهم در کلاس آنلاین مربوط به دریافت رمز عبور برای ورود به کلاس و در نظر گرفتن دستورالعمل های خاص است. در خیلی از مواقع کلاس های آنلاین کار را به شکلی اجباری در نظر می گیرند و افراد نیاز دارند که حضور مستمر و منظمی را در این نوع کلاس داشته باشند، اما برخی از این دوره ها اجباری نیست و افراد در صورت علاقه می توانند به این نوع گروه ها وارد شوند.

برای وارد شدن به کلاس آنلاین لازم است که افراد به کامپیوتر یا سیستمی متصل شوند که بتوانند به این صفحه وارد شوند، همچنین داشتن اینترنت پرقدرت ضرورت دارد تا دسترسی افراد در وسط کلاس آنلاین به علت اینترنت محدود قطع نگردد.
در برخی از کلاس های آنلاین افراد نیاز دارند که نرم افزارهای مناسبی را برای این کلاس دانلود کرده و به وسیله این نوع نرم افزار به کلاس مورد نظر دسترسی داشته باشند. نرم افزارهای خاصی وجود دارند که پخش ویدئو را انجام می دهند، همچنین برنامه هایی هستند که پردازش متن را در سیستم برای افراد در نظر می گیرند و با توجه به کلاس مورد نظر می توان از این نوع نرم افزارها استفاده کرد.

مهم ترین فاکتورهایی که برای کلاس آنلاین ضروری می باشد، کدام موارد می باشند؟
 
حضور افراد در کلاس آنلاین به تجهیزات خاصی نیاز دارد که در اولین مورد داشتن سیستمی برای وصل شدن به اینترنت و شروع در کلاس ضروری می باشد.
در خیلی از موارد نیاز به کامپیوتر و لپ تاپ احساس می شود، اما در موارد دیگری ممکن است، به وسیله تبلت افراد بتوانند وارد سیستم کلاس آنلاین شده که البته سیستم عامل کامپیوتر و... باید حافظه مناسبی داشته باشد و برای دانلود نرم افزارهای خاص و.... مشکلی به وجود نیاورد.
بررسی میکروفن موبایل و... اهمیت دارد تا این قسمت در کلاس آنلاین با کیفیت کار کند. داشتن هدست که بتواند با کیفیت مناسبی صدا را به فرد انتقال دهد، از تجهیزات مهم دیگر است، در برخی موارد به افراد پیشنهاد می شود که میکروفن یا اسپیکر را به کار نبرند، زیرا در خیلی موارد با این نوع تجهیزات امکان برگشت صدا وجود دارد و صدای مدرس با کیفیت محدودی ارائه می گردد.

داشتن اینترنت پرسرعت نیز از موارد مهم دیگر در زمینه کلاس های آنلاین است.
از تجهیزات مهم خیلی از کلاس های آنلاین مربوط به نرم افزارها می شود که قبل از اتصال یافتن افراد به این نوع کلاس ها نصب برخی نرم افزارها ضرورت دارد. مثلا نرم افزارهای مربوط به نصب مرورگر بر روی سیستم یا موبایل اهمیت زیادی دارد و ورود افراد به کلاس های مورد نظر با استفاده از مرورگرها امکان پذیر می شود.

اگر سیستم فرد برای تایپ فارسی مشکل دارد، این افراد می توانند نصب کیبورد فارسی را قبل از شروع کلاس آنلاین بر سیستم خود داشته باشند تا در هنگام استفاده از کلاس آنلاین با مشکلی مواجه نشوند.
در این مورد تهیه تمامی تجهیزات قبل از برگزاری کلاس آنلاین به افراد کمک می کند که راحت تر دسترسی خود را به این سیستم داشته باشند.

مهم ترین فاکتورهایی که برای کلاس آنلاین ضروری می باشد، کدام موارد می باشند؟

کلاس آنلاین به چه صورتی برگزار می شود؟

لازم به ذکر است که افراد برای شرکت در یک کلاس آنلاین و استفاده از مطالب این کلاس اعم از تدریس درس خاصی یا آموزش مطالب مهمی، باید شناختی روی مطالب داشته باشند و مسلما بدون آشنایی با مطلب ارائه شده آموزش دیدن امکان پذیر نیست، به طور مثال اگر فردی دانش آموز رشته تجربی بوده و از دروس حسابداری اطلاع ندارد، با ورود به کلاس های آنلاین درس حسابداری از مطالب ارائه شده آن اطلاعات لازم را یاد نمی گیرد و شرکت در این نوع کلاس ها نیاز افراد را برای یاد گرفتن درس خاص از بین نمی برند.

کلاس آنلاین به چه صورتی برگزار می شود؟

آیا در کلاس آنلاین ارزشیابی از شرکت کنندگان صورت می گیرد؟

کلاس های آنلاین و آموزش دادن به شکل آنلاین شباهت های زیادی با کلاس های حضوری و دریافت آموزش از این طریق دارد، در خیلی از موارد اگر دوره ها و جلسات آموزشی ادامه داشته باشد، مدرس می تواند ارزشیابی مفیدی را در نظر بگیرد و از افراد به شیوه های مختلفی آزمون بگیرد.

روش های مهم برای ارزشیابی آنلاین وجود دارد که یکی از این نوع ارزشیابی ها مربوط به تکالیف ارائه شده است، در خیلی موارد مدرس با توجه به دروسی که آموزش داده و مطالبی که در زمان های مختلف به شرکت کنندگان ارائه می دهد، تایمی را برای ارزشیابی در نظر می گیرد و در تایم مشخصی تمامی شرکت کنندگان آنلاین شده و با استفاده از اینترنت جواب سوالات را برای مدرس ارسال می کنند.

یکی دیگر از روش های ارزشیابی در این زمینه مربوط به بحث و گفت و گو می باشد که به شکلی آنلاین مدرس سوالات خود را می پرسد و شرکت کنندگان این پاسخ ها را دریافت می کنند. بیشتر مدرسان برای جلسات بعدی که آموزش را شروع می کند برای افراد حاضر در کلاس آنلاین به وسیله یک موضوع که بحث آن برای شرکت کنندگان جذابیت دارد، کار را شروع می کنند.

در برخی موارد شرکت کنندگان در زمینه مطلب قابل بحث مدرس در کلاس آنلاین تحقیق می کنند و مطالب به دست آمده را در جلسات بعدی با دیگر افراد در میان می گذارند.
ارزشیابی دیگر در کلاس آنلاین مربوط به پرسیدن سوالات مدرس از افراد است و این افراد لازم است، مفهوم مربوط به درس را در نظر بگیرند و به وسیله اینترنت این نوشته ها را در اختیار مدرس قرار دهند، که البته این نوع ارزشیابی با جست و جو در اینترنت و به دست آوردن اطلاعات جامع صورت می گیرد

آیا در کلاس آنلاین ارزشیابی از شرکت کنندگان صورت می گیرد؟

قوانین مهمی که در کلاس آنلاین باید به این قوانین دقت شود، کدام موارد می باشند؟

بهتر این است که افراد از لپ تاپ یا کامپیوتر برای حضور در کلاس آنلاین استفاده کنند و موبایل را در این زمینه کمتر به کار برند.
قانون دیگر در کلاس های آنلاین مربوط به مطالبی است که ارائه می شود و لازم است که مطالب مرتبط با موضوع کلاس به کار رود و از مطالب غیر درسی استفاده نشود، در این زمینه مدرس باید از همان ابتدای شروع یادگیری به شرکت کنندگان در ارتباط با نحوه سوال و... اطلاع دهد و مخاطبان سوالات خود را در راستای موضوع تدریس شده در نظر بگیرند.

 در خیلی موارد مدرس بعد از کلاس تایم کوتاهی را برای شرکت کنندگان در نظر می گیرد تا سوالات خود را در زمینه های دیگر بپرسند و ابهامات را برطرف کنند.
مدرسان به افراد شرکت کننده پیشنهاد می کنند که قبل از شروع کلاس آنلاین شده و از ده دقیقه قبل از آغاز آموزش در کلاس حاضر شوند تا در ساعت شروع آموزش همه شرکت کنندگان حاضر باشند.
قانون دیگر در ارتباط با صدای مخاطبان است که در این مورد افراد باید صدای میکروفن خود را خاموش کنند و تنها در صورت سوال پرسیدن برای آنها میکروفن را روشن کنند.
سوالاتی که افراد از مدرس دارند، در تایم های مشخصی از مدرس بپرسند.

استفاده از هدفون یا هنذفری در این زمینه اهمیت دارد و برای انتقال نیافتن صدای اطراف بهتر است، از هدفون استفاده شود.
افراد هر سوالی که دارند، لازم است، از قبل برای مدرس آماده کنند تا در حین آموزش دادن مدرس سوالات آماده باشد و در ساعت مشخصی به مدرس ارائه گردد تا جواب این سوالات به افراد داده شود.
شرکت در نظر سنجی به افراد کمک می کند که از وضعیت کلاس آگاه شده و مدرس نتیجه بهتری را از عملکرد کلاس و کیفیت آن دریافت کند.

قوانین مهمی که در کلاس آنلاین باید به این قوانین دقت شود، کدام موارد می باشند؟

مدرس لازم است، چه نکاتی را برای مدیریت بهتر کلاس آنلاین در نظر داشته باشد؟

برای مدیریت بهتر کلاس های آنلاین در نظر داشتن نکاتی حائز اهمیت است، در این مورد لازم می باشد که قوانین کلاس از ابتدا طرح شود و تمامی انتظاراتی که مدرس از شرکت کنندگان دارد، پیش از شروع کردن کلاس در نظر گرفته شود و تنظیمات لازم در این باره صورت گیرد.
تعیین کردن قوانین به شیوه مثبت دارای اهمیت است و از این طریق تمامی افراد با قانون موجود آشنا می شوند و در صورت پرسیدن سوالات خود از مدرس می توانند این قوانین را جامع تر و کامل کنند.

قوانین ارائه شده باید به شکلی ساده باشد و در این مورد هر شرکت کننده ای به وظایفش آگاه باشد، همچنین مدرس از همان ابتدا به افراد در ارتباط با وظایف خود اطلاعاتی را می دهد تا این افراد در جریان این نوع مسئولیت های مدرس قرار بگیرند.
در زمینه کلاس های آنلاین لازم است، به روال معمول آن توجه کرده و هنجارها در این زمینه تعیین شود.

روال معمول به این معنی است که افراد بتوانند ساختارهای مشخصی را برای جلسات شروع کلاس آنلاین خود انتخاب کنند و این قانون را همچنان ادامه دهند، به طور مثال اگر مدرس قبل از شروع هر کلاسی تکالیف افراد را مورد بررسی قرار می دهد، این روال در تمامی کلاس ادامه می یابد و روند آموزش در این زمینه مشخص می شود.

مدرس لازم است که به بی نظمی ها دقت کرده و اجازه ایجاد بی نظمی و سر و صدا را در محیط مورد نظر ندهد، زیرا حفظ کردن تعادل موجود در محیط مربوط به کلاس آنلاین مربوط به برقراری نظم است و از ایجاد حواس پرتی و... خودداری کنند تا با ایجاد یک نگرش مثبت افراد بتوانند کلاس را به همراه مدرس بهتر مدیریت کنند و با این اقدام افراد تشویق می شوند که رفتارهای خود را بهتر کرده و نتیجه مناسب را از جلسه های کلاس آنلاین بگیرند.

مدرس لازم است، چه نکاتی را برای مدیریت بهتر کلاس آنلاین در نظر داشته باشد؟
 
نکته مهم دیگر در کلاس های آنلاین مربوط به حضور تمامی افراد در کلاس آنلاین است و مدرس لازم است، تمامی شرکت کنندگان را در آموزش درگیر کند و با روش های مختلف آنها را تشویق به فعالیت کرده و این افراد بتوانند سوالات خود را بپرسند و ابهامات آنها در این زمینه کاهش یابد.
نکته مهم دیگر در تدریس مدرس برای کلاس آنلاین به برقراری رابطه برمی گردد، از آنجایی که زبان بدن در تدریس آنلاین تأثیر زیادی ندارد، لحن و صدای مدرس تأثیر زیادی داشته و لازم است که مدرس به شکلی دوستانه با افراد شرکت کننده ارتباط برقرار کنند، اما جدیت را فراموش نکند و با نگرش مثبت و قاطع با شرکت کنندگان رفتار کند.

تشویق مخاطبان توسط مدرس اهمیت زیادی دارد و این افراد می توانند سیستم های پاداشی را برای شرکت کنندگان در نظر بگیرند تا در مواردی که شرکت کنندگان پیشرفتی می کنند، این میزان پیشرفت را بستایند.
مدرس باید اعتماد به نفس لازم را برای ارائه داشته باشد و به شرکت کنندگان ثابت کند که از شغلش لذت می برد و آموزش را با اعتماد به نفس کامل ادامه دهد.
مدرس می تواند مطالب را از پیش آماده کند تا در هنگام تدریس برای جمع آوری مطالب فرصتی را اختصاص ندهد.
هر مدرسی برای تدریس خود می تواند، سبک منحصر به فردی ایجاد کند که این سبک تنها با توجه به تدریس آنلاین صورت می گیرد.

مدرس لازم است، چه نکاتی را برای مدیریت بهتر کلاس آنلاین در نظر داشته باشد؟

برچسب ها

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است.شما اولین نفر باشید.

ارسال دیدگاه